Telefonálás közben nem lehet mobilnetezni (Telekom, 5G, iPhone 14PM, iOS17.0.2)

Telefonálás közben nem lehet mobilnetezni (Telekom, 5G, iPhone 14PM, iOS17.0.2)
Igen, tudom régen volt a VoLTE, de most nem lehet ezt választani még 4G esetében sem
Telekom tájékoztatása szerint nála be van kapcsolva a részemre a VoLTE egyébként.
Most 5G auto-n van. Ha 4G-re állítom nem ad lehetőséget a VoLTE bekapcsolására a készüléken mint régen

5G-s készülékeken már nincs lehetőség a VoLTE explicit kapcsolására. Amúgy szerintem valami Telekom gond lesz ettől független mert működnie kell.

A helyzet még cifrább. Hely (torony) függőnek néz ki.
Tegnap kocsiból miközben beszéltem meg akartam nézni egy web oldalt és ki is írt iOS rendszer ablakba egy üzenetet, hogy telefonálás közben nem lehet mobilnetezni (sajnálom, hogy nem csináltam képernyőképet). Most viszont városi környezetben úgy tűnik engedi.

A Telekom most konstatálta, hogy 5G-s iPhone-on nincs 4G-nél sem VoLTE kapcsoló :smiley:
Továbbá közölték, hogy jelenleg 5G-n nincs VoLTE, ami egyfelől logikus hiszen az LTE szerintem a 4G-hez kötődik, de úgy adták elő, hogy akkor az 5G alatt jelenleg nem is tudja a hálózat a beszéd közbeni mobilnetezést, ha ilyet akarok állítsam kézzel 4G-re a telefont és kapcsoljam be a VoLTE-t (amit ugye már nem lehet, ahogy írtad, mert nincs rá kapcsoló)

Kérem, ha valaki tapasztalt 5G képes iPhone-on bárhol az országban olyat, hogy beszélgetés közben nem tud mobilhetezni az kérem írja meg ide.

Pár napja újra arra jártam, ahol gond volt. Lőttem egy képernyőképet. Látott már bárki ilyet?