Teszt: tényleg gyorsabb a régebbi készülékeken az iOS 12?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/09/18/teszt-tenyleg-gyorsabb-a-regebbi-keszulekeken-az-ios-12/

Szeptember 17-én, hétfőn este 7 órakor jelent meg az iOS 12, ami az utóbbi évek leggyorsabb iOS rendszere. Ezt az Apple is kifejezetten kiemelte, és már a béták használata alatt is kiderült, hogy valóban erről van szó. Az Ars Technica természetesen készített egy tesztet, amelyben mélyrehatóan megnézte az egyes régebbi készülékek sebességét, hogy ugyan mennyivel…

i7 ugyanazok a bugok… +1-2 uj… :persevere:
ami gyorsabb az csak placebo: uj animaciok/effektek…

Mik azok a bugok pl? Mert nekem is i7 de semmi gondom es erezhetoen gyorsult. Nalad a hiba…

Basszus. Az i5 nél sok minden lassabb lett a táblázat szerint. Miért van minusz jel mögöttük?

Annyi szazalekkal kevesebb (-) ido alatt nyitja meg az appot…

vegyél fel hibajegyet ezekről a bugokról: https://szifon.com/2015/01/18/gyakori-kerdesek-hogyan-kuldheto-visszajelzes-az-apple-nek/

1 kedvelés

Tisztelt Szifon csapata!
Korábban már voltam itt regisztrálva, de most gondoltam újra megpróbálom, mert nem értem azt a táblázatot és benne a %-okat, amiket 5S telefonhoz mutattok.
Hogy jönnek ki azok a százalékok?
Hogy lehet, hogy ami a 10.3.3 oszlopban magasabb vagy alacsonyabb a 12GM oszlophoz képest, mindegyik negatív szám %-ban?
Pl, hogy jön ki -26,2% és hogy jön ki a -15,9%?
Segítsetek légyszíves. Köszönöm előre is, mert nekem ezek a százalékok sehogy sem akarnak kijönni.

Elvileg lassabban nyitja meg a táblázat szerint mint a 10.3.3 de mégis minusz jelet kapott

az Ars Technica cikkében láthatod, hogy mi és mit jelent pontosan, a mínusz jel azt mutatja, hogy annyi százalékkal kevesebb idő szükséges az adott feladathoz.

ertem, de hagyjuk… ugyis le kell cserelnem… :zipper_mouth_face:

Ti az 5S-nél a 10.3.3-hoz képest írjátok a 10-26%-os gyorsulást.
Settings: 10.3.3 - 0,9%, 12GM - 0,86%
Nekem ez -4,44 %-ra jön ki.
Biztosan én számolok rosszul, de légyszíves mondjátok meg, hogy mit kell számolni mivel, hogy kijöjjön a -26,1%.
Mert így az egész egy jó nagy parasztvakításnak tűnik. Értem én, hogy dobálózunk a százalékokkal, de illene pontosnak lenni.

nem mi írjuk. az Ars Technica cikke írja, ahogyan ezt a cikkünk eleje említi is.

Hát ok, ti tudjátok. Nem vagyok matematikus, de ezek a számok már első ránézésre sem stimmelnek.
Jó éjszakát.

Iphone X-en semmit nem látni a képekből. Jó lenne már ezt kijavítani. Nagyítása opciót bele tenni. Ez a lementegetés nagyon gáz.

Mire gondolsz?

Milyen gyorsulásról beszélünk? 5s -nêl visszaadták az ios 12 -vel kb azt a sebességet ami a 10.3.3 -nál volt. Minden csoda csak pár update-ig tart :grinning:

A 11.4.1-hez viszonyítanak a cikkben, nem a 10.3.3-hoz! Úgy kijönnek a százalékok.

Jogos, én írtam félre! Köszi

Aki esetleg nem értené a %-okat az 5S-nél azoknak szeretném elmagyarázni:

Az IOS 11.4.1 -hez hasonlítják az ios 12.0 GM-et, nem pedig a 10.3.3-hoz, és így már kijönnek a százalékok.

Elsőre én is néztem, hogy ez így nem jó de átgondoltam mielőtt írtam volna.

Másrészről jadeye el sem olvasta a kérdésedet, hanem dobott rá egy gyors választ amivel semmit sem magyarázott el.

Én nem akarok ünneprontó lenni, de az asszony 6-osán a 11.4.1-el minden gyorsabban nyílik meg, mint az én 6-omon 12-őn vagy 12.1-en. Legyen az gyári app, vagy Viber például. Az akkuidő talán jobb, de például ha az üzenetekből vagy a Viberből kilépek, majd egyből vissza, és elkezdek gépelni, csak pár másodperc után kezdenek megjelenni a betűk, addig mintha fagyna.