Teszteltük a Telekom 5G-s hálózatát – avagy lesz-e értelme az iPhone 12 modellekben?

Mar ha abbol indulsz ki, hogy mindenki tavalyi modellel szaladgal, vagy hogy elegedett a tepsitelefonnal.

Jó hát ez még igencsak az elején tart, nem ilyen lesz majd, a T. nem szokott rossz hálózatot fejleszteni, ez hosszú évek tapasztalata. Persze akkor is csak ott lesz igazán értelme ahol nagy az igény a mobilnetre és a sávszél is kell.

Őszintén? Magam sem tudom, de tény, hogy szereztél nekem pár nagyon vidám percet :slight_smile: :smile:

Azt gondolom, hogy az említett példa (noha nagyon szórakoztató), éppen hogy nem megfelelő ebben az esetben, egy laikust inkább összezavarhat a megértés helyett. Egy valamilyen játék, amiben számít a gyors reakció, érthetőbb példa lett volna.
Mondjuk, ha a példában említett János a parlamentben virtuálisan hozzánk vágja az ingyen kapott munka-telefonját mert ellene szavaztunk, akkor a 4G 40-50 ezredmásodperces késleltetésével nem biztos, hogy kikerülhetjük, de az 5G 10 ezredmásodpercével (vagy akár 1 ezredmásodperc alatti idejével), már simán el is kapjuk :slight_smile:

Hát ne haragudj de ez elég katasztrofális hasonlat…Az biztos, hogy ezzel a hasonlattal Te is szereztél pár vicces másodpercet :smile:

Van ide egy jó közmondás a pappal és az asszonyával. Amugy meg sztem az alap hasonlat kézenfekvőbb mint ez volt. Na erre van amit az első mondatban írtam. :slightly_smiling_face:

Da akkor szerintem a legfrappánsabb, csak hogy én is írjak valamit. A Fővárosi Cirkusz melletti kocsmában Kőhalmi 5G Pipi 10szer gyorsabban issza meg a sörét mint Tóth 4G János. :wink:

Nem jó, nincsen benne a válaszidő kozmikus kérdésköre :crazy_face: Ellenben a másik hasonlat az valóban frappánsa cirkusszal :grinning:

Szép lenne ez az 5G, csak elérhetetlen. Majd kimegyek a tűző napra azért hogy jobb legyen le-fel töltés miközben pont ott nem látom a kijelzőt és túl melegszik a telo is. Illetve olyan kis területekre van lekorlátozva hogy ez még csak egy gyenge tesztnek felel meg. A másik oldalon (serverekre gindolok) nincs meg ez a fejlődés. Én annak is örülnék ha a 4G-s eszközöket ki tudnák szolgálni maxon. A ping kérdés így szépen hangzik de nincs jelentősége. Majdnem mindegy hogy 30ms alatt ér oda vagy a duplája. Ezek akkor fontosak ha játszunk.

https://www.tiktok.com/@mkbhd/video/ 6889058681325948165 (szóköz nélkül működik, az oldal valamiért nem játsza le a beágyazott videót)

Kint egy kicsit másabb a sebesség :smiley:

1 kedvelés

a mmWave miatt. itthon ez nem elérhető.

Gondoltátok volna hogy 990Ft-os gyros mellé is jár az 5G? (Király utca eleje)

tudod mert a kaja és a net között csak két betű helye a különbség ott :roll_eyes: