Teszteltük az AirTaget: lopás, kutya követés, elhagyott kulcsok, elveszett távirányítók

Nekem mindegy én azért egyet” benne felejtek” az autóba. Csak 12 millió Ft volt. :grimacing:

2 kedvelés

Talán azért nincs benne “lopásvédelem” mert a stalking (követés, zaklatás, nem tudom, hogy van ez magyarul) egy komolyabb probléma a világban és az egyik üti a másikat technikailag. Amúgy külföldi fórumokat olvasva is a stalking jobban téma mint a lopás.

Autóba azért kapsz már akár sim kártyás nyomkövetőt is kicsit drágábban. Olyat is ami rögtön jelez, ha manipulálják az autót.

Ez az elmelet ott bukik meg, hogy:

A thief can’t steal one, then just reset it. The resetting only works at all if the original owner has unpaired, and has removed the AirTag from their Apple ID.

Szoval csak az AirTag miatt ellopni nem erdemes.

1 kedvelés

Jól értem, hogy, ha elhagyod a telódat, akkor buktad a

• Telódat és az
  • N db AT-ed is?

Na ezért kellene, hogy az appleid-s weboldalon leglább az AT-ket ki lehessen szedni a párosításból

Ez nem igaz, új telefon regisztrálása esetén a Lokátorban látod. Sőt, ha belépsz haver iPadjére is vele, akkor is látod.

+1 ha van családi iPad akkor azon jól láthatóak mindenki számára az AirTagek, bár ez elég satnya megoldás.

Úgy értem, hogy ha totál eltűnik az iphonod (lokátorból is)

Ezt fejtsd ki bővebben légyszi.
Arról volt szó, hogy nem lehet látni az egyik AID-s készülékről a másik AID-s készülékhez rendelt AT-ket, még akkor sem ha van családi megosztás közöttük.

Belépsz a Te Apple ID-dal a haverod iPadeére és leveszed az AirTageket az accountodról ennyi.

Szóval nem tud értesítést küldeni ha eltávolodom az eszköztől és csak 1 db hozzárendelt iPhone-ról kereshető. Ezek komoly negatívumok sajnos.

@sandrew nem csak 1db hozzárendelt iPhone-ról kereshető, másik készüléken bejelentkezve a Lokátorba ugyanúgy keresheted.

Elnézést, pongyolán fogalmaztam. Úgy értem csak azonos AppleID-val bejelentkezett készülékekről.

1 kedvelés

Igen ezek negatívumok sajnos, sztem idővel ki lesz terjesztve és úgy jó lesz.

OFF : Na igen, csak DE egy valamire való autó tolvaj már évek óta zavaróval megy a közelébe is, ergo ha nem tud egy olyan központra csatlakozni ami akkor is jelez a tulajnak ha nincsen kapcsolat az autóval, semmit nem ér a GSM a riasztóban jóformán.

1 kedvelés

Akkor ha jól értelmeztem a cikket és amit itt azóta olvastam:
Ha nincsen bekapcsolt Bt a közeli apple vason nem látom szegény elveszett cuccomat és ugye tudjuk az emberi hülyeség határtalan, sokan nem hiszik el, hogy szinte semmit nem vesz el a napi használati időből a bekapcsolt Bt, ezért kikapcsolják. (aki ezen megsértődik mélyedjen el kicsit magában)

Csak Apple vasakon látszik és jelez, azaz ha androidos vas van mellette akkor azt lehet követni?

Így van. De azért van bőven Apple termék.

OFF: én tavaly vettem új autót, mondjuk jóval olcsóbbat mint te és kötötten rá gap biztosítást. Ez 3 évig számlaértéken térít totálkár vagy lopás esetén. Vagy ha használtat vettél akkor az ára alapján az nagyon prémium darab lehet, ami azért az Airtag-nél komolyabb védelmet érdemel.

1 kedvelés

Újat vettem. Majd rálesek erre a biztosításra.

Nem témába vág, de az a kutya botrányosan gyönyörű.
És az a heterokrómia… :grinning:

1 kedvelés