Teszteltük az AirTaget: lopás, kutya követés, elhagyott kulcsok, elveszett távirányítók

Eredetileg itt jelent meg: Teszteltük az AirTaget: lopás, kutya követés, elhagyott kulcsok, elveszett távirányítók - Szifon.com

Néhány napja már kezünkben tarthatjuk az AirTaget, ami az Apple legújabb kiegészítője. Segítségével megtalálhatjuk egyes dolgainkat, illetve rárakhatjuk a háziállatainkra is. Azt már az elején érdemes leszögezni, hogy az AirTag nem arra lett tervezve, hogy lopás ellen használjuk és kövessük a tolvajt, noha ez is opció. De ne rohanjunk előre. Az AirTag segítségével az elhagyott…

Kár a családi megosztás hiányáért. Tartok tőle, hogy ez a funkció jó esetben is csak 1-2 év múlva kerülhet bele.
Az appleid-s weboldalon megnéztétek, hogy a készülékek mellett listázza esetleg a tárgyakat is?
Ez még lehetne egy “vészhelyzeti” korlátozott többfelhasználós kerülő megoldás.

1 kedvelés

Nem listázza weben a lokátor alkalmazásba. Az hogy ott listázza saját készülékként nemtom mire lehet jó. :confused:

Arra gondoltam, hogy miként a lokátorban van egy eszközök és egy tárgyak fül, úgy lehetne ugyanez az appleid-s weboldalon is, abba pedig már beléphetne más is, ha ismeri a belépéshez szükséges adatokat. Ezen a felületen pedig akár keresni is lehetne.
Sajna azonban most szembesültem vele, hogy ez jelenleg még eszközökkel sem megy (eddig abban a hitben éltem, hogy ez megy) és lehet, hogy biztonsági okokból soha nem is akarja majd az Apple.
Szóval nincs más mint várni a normál családi megosztás kiterjesztésére kb az iOS 16-ban :frowning:

1 kedvelés

legtobben lopas ellen akarjak majd hasznalni (itthon) meg rateszik a gyerekre… lesznek gondok

Igen, de reménykedek jön majd valami frissítés esetleg ha sokan anyáznak az Apple-nél. Ez engem is bánt, de ez van.

A két éves késes ellenére is ez nagyon 1.0-s, mondom úgy, hogy hamarosan érkezik a négyes szett az AT-ből.

1 kedvelés

Túl drága. Mármint ha ez valóban nem lopásgátló, hanem értesítő eszköz, akkor ahhoz túl nagy értéket képvisel. Ha valaki talál egy 5 ezer Ft-os táskát, talán még vissza is szolgáltatná, de pont az ezt segítendő eszköz tokostul 30 ezret ér. Általánosságban akkor működhetne jól ez a rendszer, ha egy 5 Ft-os matricával megoldható lenne.

Nekem mindegy én azért egyet” benne felejtek” az autóba. Csak 12 millió Ft volt. :grimacing:

2 kedvelés

Talán azért nincs benne “lopásvédelem” mert a stalking (követés, zaklatás, nem tudom, hogy van ez magyarul) egy komolyabb probléma a világban és az egyik üti a másikat technikailag. Amúgy külföldi fórumokat olvasva is a stalking jobban téma mint a lopás.

Autóba azért kapsz már akár sim kártyás nyomkövetőt is kicsit drágábban. Olyat is ami rögtön jelez, ha manipulálják az autót.

Jól értem, hogy, ha elhagyod a telódat, akkor buktad a

  • Telódat és az
  • N db AT-ed is?

Na ezért kellene, hogy az appleid-s weboldalon leglább az AT-ket ki lehessen szedni a párosításból

Ez nem igaz, új telefon regisztrálása esetén a Lokátorban látod. Sőt, ha belépsz haver iPadjére is vele, akkor is látod.

+1 ha van családi iPad akkor azon jól láthatóak mindenki számára az AirTagek, bár ez elég satnya megoldás.

Úgy értem, hogy ha totál eltűnik az iphonod (lokátorból is)

Ezt fejtsd ki bővebben légyszi.
Arról volt szó, hogy nem lehet látni az egyik AID-s készülékről a másik AID-s készülékhez rendelt AT-ket, még akkor sem ha van családi megosztás közöttük.

Belépsz a Te Apple ID-dal a haverod iPadeére és leveszed az AirTageket az accountodról ennyi.

Szóval nem tud értesítést küldeni ha eltávolodom az eszköztől és csak 1 db hozzárendelt iPhone-ról kereshető. Ezek komoly negatívumok sajnos.

@sandrew nem csak 1db hozzárendelt iPhone-ról kereshető, másik készüléken bejelentkezve a Lokátorba ugyanúgy keresheted.

Elnézést, pongyolán fogalmaztam. Úgy értem csak azonos AppleID-val bejelentkezett készülékekről.

1 kedvelés