Teszteltük az iPhone 11 Pro akkumulátorát – mérd össze a saját iPhone-odéval!

Nálam 17 hónapos X 86%, de kb nálam mindenhol töltőn van mert egyszerűen muszáj:

  • éjszaka nyilván
  • kocsiban a CarPlay miatt (napi 2 óra autózás)
  • Irodában meg a vezetéknélküli töltőn de azért is, mert állványként is funkcionál.

Egyébként személyes véleményem, hogy lehet így-úgy odafigyelve kicsit vigyázni az akksira, de átlagosan a 2-2,5 évnél marginálisan többet nem nagyon lehet belőlük kihozni. Mármint hogy most 2 év 2 hónapot bír ki, vagy 1 év 11 hónapot szinte mindegy az élettartamra nézve.

Szintén 86%, a többi is kb. ua. csak nekem már 22 hónapos :slight_smile:
Hátha nálad is megáll ezen a százalékon…
Majd beszámolók, hogy a 2 év letelte után hirtelen romlik-e :sunglasses:

1 kedvelés

Sokkal-sokkal jobb az akksi. Összehasonlitottam az X-el(100%-os akksi). Pénteken még az X volt egésznap nálam, ma a 11, kb ugyanannyi telefon mail foto stb. És a végén 30%!!! több töltöttség volt a11-nél.

1 kedvelés

Valakinek esetleg van már tapasztalata az optimalizált töltéssel kapcsolatban? Ugye alapértelmezettként be volt kapcsolva, én pedig használom úgy a telefont, hogy tudjon a cucc tanulni. Azaz 6:35-re beállítom az ébresztőt és este felteszem tölteni. Nem vagyok túl jó alvó, sokszor felébredek éjszaka, és bizony azt látom, hogy ha mondjuk este 10-11 felé felteszem akkor hajnali 1-2 felé 100%-on van és semmi nyoma, hogy változna. Mennyi idő lehet, mire megtanulja vajon?

nincs, viszont:
szerintem ha ejszaka feltolti az ember 100%ra es tolton marad azzal kevesbe oregszik az aksi mert nem merul kozben, nem gyarapitjuk a ciklusok szamat.
amire baromira oda kell figyelni az homerseklet, 40 foknal ne legyen tobbnek kiteve sose.

nem, ahol az akku meg a terero etc van

A vezérlőközpontban az eddig is ott volt… :man_shrugging:

Amúgy nekem úgy tünik mintha az autóban, rádióhoz csatlakoztatva kábellel sokkal gyorsabban töltene a 11pro mint a X.

Ma valahogy eszembe jutott és megnéztem a telefon akksijának állapotát. Most már pár hónapja ( szeptember vége óta) használom a 11prot gyári akksis tokkal és úgyanúgy töltöm a telefonom mint előtte a X-et töltöttem, úgyanúgy akksis tokkal de abban másfél év után is 100% volt az akku (a beépített program szerint) ebben viszont pár hónap elteltével 96%-os. Az asszony Max-a 2hónappal fiatalabb és az akksija 97%-os, akksis tok nélkül, és mindkettönknek be van kapcsolva az optimált töltés. Ez normális? Mert így nem nagyon látom ennek az optimált töltésnek a lényegét mert szerintem gyorsabban amortizálodik az akksija mint a régebbi modellnek ez nélkül az opció nélkül.

Hát én nem vágom ezt a sok akku problémát, mert a régi i4-em 6 év után is elvolt az akkujával tök jól, igaz csak néha lett elővéve (az első 4 évet intenzíven használtuk+minden este töltő, % függetlenül), de akkor pár óra használat mellett is estig bírta, azt is és az utána következőket is minden este mikor lefekszem aludni teszem is a töltőre és mikor kelek leveszem. Az Xs-em dec 20.-án volt 1 éves és most 92%-os, az SE-m amit a megjelenése után 2 hónappal vettem és azóta is folyamatosan van használva intenzíven, jelenleg 83%-os, az is minden este töltön végzi töltöttségtől függetlenül és néha napközben is tölti a párom mert lefacbúkozza. Hát így nehéz okosnak lenni akku téren nem ?