Tim Cook a levelét megírta – azaz mi a baj az Apple-lel? (vélemény)

Köszi a segítséget! :slight_smile:

Szerintem nagyon jól összefoglaltad a cikk lényegét. Ha valaki nem akarja vagy nem tudja megérteni az legyen az illető baja. Kérdés az, hogy jelenleg van-e olyan ütemű fejlődés a kütyüiparban, ami az évenkénti csinnadrattákat kiszolgálja?

Ezzel egyetértek, de akkor igen, felmerül a kérdés, hogy van-e értelme az évente való frissítésnek. Például az Apple Watch esetén 2-3 év is eltelhetne. A mostani Series 4 instant get, ahogy anno a series 1 is volt.

Idén én sem váltottam iPhone XS-re a X-ről, pedig minden évben váltunk.

Egy előnye van az Applenek az pedig a rendszer. Amíg a többi gyártó androiddal csinálja a telefonokat addig az iPhone verhetetlen lesz de sajnos tényleg nagyon elszálltak az árakkal. Más gyártó a kategória azonos hardverrel ellátott telefonjait sokkal kedvezőbb áron kínálja és jól haladnak előre.

Önmagában az alkalmazások futtatásához szükséges rendszerhez szvsz egy 6S is elég már, de asszony 6-osán is minden elfut, miután ápdáteétem az új ios-ra. Szerintem ez sokaknál fontos érv lesz, hogy megint kiadjanak 3-4száz rugót egy új készülékért évente, vagy ki tudja, mennyi lesz a következő idén.
10 éve az iPhone minden idők leginnovatívabb terméke volt számomra, azért szálltam fel a hajóra. Beleszerettem a használhatóságába, mégha volt is némi felára. Ma már azt látom, hogy a zsetonon kívül semmi sem érdekli őket. Idén még nem tervezek készüléket váltani, mert kiszolgál a 8 Plus, de jövőre sanszos, hogy megnézem a konkurenciát.

Én nem gondoltám, hogy a következő X évben váltok másik cégre. Nekem a rendszer megfelel, Mac-em van, így nyilván maradok. Az új Huawei tetszik, mint telefon. De nem tudom szoftveresen mennyire vállna be.

Abszolút nincs meg az a fejlődés a mobiliparban ami pár évvel ezelőtt még megvolt. És ez választ is ad a felvetésedre, évek óta nincs értelme az évenkénti frissítésnek, egyik gyártónál sem. De nem is az innovatív megoldások miatt csinálják, sajnos.

Iphone 8 már nem kapható az Apple storeba

Erre a magyarázkodásra csak ez jutott eszembe:

Timothy a döglött ló nem alszik!

Ezt a bejegyzést töröld, mert fals info.

Még a 7-es is kapható.

Csak a németeknél.

ez kizárólag a német piacra igaz, és a szolgáltatóknál ott is elérhető maradt. itthon (jelenleg?) még az iPhone 7 és 8 is fent van a kínálatban.

Nem idevágó téma de, tegnap gondoltam csinálok egy biztonsági mentést a telefonról(6s )mert már rég volt. Rádugom és kírja, hogy elérhető újabb iOS verzió a telefonhoz a 12.1.2. :slight_smile: A megjelenés napján frissítettem OTA-n ugyancsak a 12.1.2 re. Kipróbáltam egy 7, és egy 7pluson is ugyan ez a jelenség! Miért akarja ugyan arra a verzióra frissíteni? Köszönöm

Bár kicsi a valószinűsége, de az SE-t is két év kihagyással adták elénk, most kb megint eltelt az az idő mint akkor és ha idén tavasszal kidobnak egy mentő széria SE utódot, akkor simán az asszonynak adom az Xs-t és váltok rá, kerüljön amibe kerül, persze ha szintet tartva dobnák a piacra, azaz A12+full kijelző+vmi jó biometria, ami nem hátul van. Kár hogy ez nagy valószinüséggel csak álom marad
A fentebbi villanyszerelőnek a gondolatmenetét nem vágom, mert a koszos kezűeknek pont hogy a FID a jobb és a cimborám aki szintén zenész (villanyszerelő) áldja a FID-t a TID-vel szemben, de vannak autószerelő ismerősök is akiknek szintén az a bejövősebb. és még sorolni lehetne azokat akiknek kezet kellett törölni ha TID-t akarták használni, s már az X óta nem kell.

mert pár nappal később jött egy új build a 12.1.2-ből, aminek csak a build száma más, de ugyanúgy 12.1.2.

Az iPhone X novemberben jelent meg nem pedig októberben.

Teljesen egyetértek a cikkel, pont valami hasonlóról beszélgettem a barátnőmmel a napokban. Cooktól ezek az ultragáz mosakodások meg tényleg elképesztőek. Szemét Kínaiak! Meg mostmár szemét németek! Nálam amúgy az új iPad meghajlásának kezelése volt az uccsó csepp. Váltottam XS Maxra, hogy az jó lesz. Nem lett. Eladtam, gondoltam elég lesz az XR. Egy oled panel után iszonyúan gyenge a kijelzője, plusz rettentően bumfordi. Eladtam, jött a sima XS, most is arról gépelek. Viszont besétáltam a Vodafonehoz, hogy figyumar, mondjatok valami jó árat a Mate 20 Pro-ra. Így hoztam el 250-ert egy dual simes, gyári független változatot belőle. Teljesen paff vagyok tőle, pontosan azzal a gyermeki örömmel nyomkodom, mint mondjuk az első szifont. Az én konklúzióm az, hogy a Macbook és iPad marad, de a Mate 20 Pro annyira durván jó (főleg h így és ennyiért tudtam megvenni), hogy az lesz a telóm. Cook meg monnyon le.

Nem értem! Az még sem lehetséges, hogy egyedül vagyok aki látja a hibákat és sajnos tapasztalja is… Mit is hozott ki sok új termékként az APPLE…? Hozott egy új MacBook-ot…? ÉN nem láttam. használom a 2015-ben kihozottat. Kihozott egy új Airpods fülest…? Én nem látom. Mindenről beszélünk de semmi nem történik. Közben még arra sem képesek, hogy a költöztető asszisztens szerencsétlensége folytán eltűnt adatokat vissza állítsák… 3 hét kellett az adatok 75 százalékos visszaállításához. Eltűnt mind két gépről és a ICloud-ból is…! Hova is…? Mit is csináltak 3 hétig…? Na igen azt nem mondták hogy : bocs vagy valami ilyesmi. Totális katasztrófa. Nem lehet üveget cserélni az Iphone-kon mert nem és kész. Cseréld kijelzővel együtt ! Akár csak a nagyobb asztali gépeken… Korábban miért lehetett…? Miért is. /Nem Cook volt a "főnök/ Olyanokat már meg sem merek említeni, hogy az állítólagos tanácsadói hálózat egy olyan emberek halmaza akik olvassák a monitorokról a feladatokat de magához a készülékhez és sok esetben az APPLE termékeihez abszolút nem értenek! /Mielőtt bárki bármit írna saját tapasztalatokról írok. Nem azt hallottam, hogy…/ Kéne már egy hozzáértő a céghez mielőtt csődbe megy. Nem mennek az eladások…mondják. Én meg kérdezem: miért is nem vehetek egy Apple Store-ban egy Appla Watch-ot…? Mert zafír üvegest szeretnék…? És még Bécsben sem! Totális butaság, hozzá nem értés! Nem megy az eladás, mert nem akarnak eladni…? Hol tanulták, ha tanulták egyáltalán a kereskedelem alapjait…? Vennék én egy új laptopot is, ha lenne. De nincs, 2015 óta! Vennék egy AirPods-t, de lassan két éve mondják, hogy jön az utód. Már bocsánat: mit csinálnak a fejlesztőik… És akkor olyanokról nem beszélek, ami eddig elképzelhetetlen volt, hogy különféle a gépre nem illő apró kis bosszantó file-k kerülnek az internetről… Például olyan amitől a wifi kapcsolat nem működik rendesen… /Persze erre sem tud mondani semmit az APPLE “segítsége”/ Nem változtak a felhasználói szokásaim, csak az APPLE süllyed egyre mélyebbre. Le fagy az Iphone Smax…? Mi van? Nem látott még telefont az APPLE gárdája…? Ki s lehet kapcsolni!!! VUf inkább nem folytatom, csak szomorkodom, hogy hogyan tesz tönkre néhány ember hozzá nem értése egy komoly nagy vállalatot.