Tim Cook levele az Apple dolgozóinak a cég 1 billió dolláros mérföldkövének elérése kapcsán

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/08/03/tim-cook-levele-az-apple-dolgozoinak-a-ceg-1-billio-dollaros-merfoldkovenek-elerese-kapcsan/

Tim Cook egy, az Apple összes dolgozójának küldött emailben köszönte meg a cég munkatársainak munkáját annak kapcsán, hogy az Apple a világon elsőként elérte az 1 billió dolláros piaci kapitalizációt. (A kulisszák mögött: ahogy Tim Cook és az Apple úszik a dollárokban. :joy: Képünk természetesen csak illusztráció. :nerd_face:) A piaci kapitalizáció egy vállalat pillanatnyi – az…

“A pénzügyi bevételünk egyszerűen az innovációnak és annak köszönhető, hogy számunkra a termékeink és a vásárlónk legfontosabbnak, és hogy mindig kitartunk az értékeink mellett.”

Ebből egyre inkább már csak az utóbbi igaz.

“…hanem képessé tesznek mindenkit az egész Földön, hogy gazdagabbá tegyék a saját és mások életét.”

De főleg Timmy bácsit :slight_smile:

1 kedvelés

Picit engem is sikerült. 151nél sikerült részvényekhez jutni. Mindenki le szeretett volna róla beszélni, de tegnapig megtartottam őket. Ráadásul tegnap óta ismét csak erősödik. Olyan nagy gond nem lehet egyelőre házon belül. Ja hogy drága. Választási lehetőség mindenki előtt ott áll. Most egy drága órára fáj a fogam. Én jelenleg még kitartok mellettük. Hadd szárnyaljanak azok a fránya részvények.

Én 2008-ban csatlakoztam a vállalat köréhez egy iPhone 3G-vel, azóta vagyok a márkával, de egyre inkább azt érzem, hogy amíg akkor az innováció motiválta őket, ma már csak a profit. A 8 Plus után idén meg se fordul a fejemben, hogy cserélni kéne -még látatlanban sem-

Sajnos ahogy növekszik a profit,vele egyenes arányban növekszik a szegénység. Egy cég,mely ennyire gazdag,már nonszensz. Nem adnak vissza semmit az emberiségnek csak elszívják a pénzt…Adót csalnak,kizsákmányolnak,satöbbi. Szokásos emberi szemétség. Csak így lehet gazdagodni,máshogy nem.

a kínai munkavállalókat nem az Apple, hanem gyakorlatilag saját kínai honfitársaik zsákmányolják ki elsősorban. Kína totál más világ, ahol úgy gondolkodnak a nagy cégek, mint a Foxconn és a Pegatron, hogy semeddig nem tart lecserélni egy dolgozót, ha annak nem tetszenek a körülmények, mert annyian aklarnak ezeknél a cégeknél dolgozni, hogy mindig túljelentkezés van. és sajnos megtehetik, hogy így gondolkodjanak.

javaslom ezt a filmet megnézni arról, hogy Kínában mi az általános, aminél hatványozottan jobb még egy Foxconn és egy Pegatron a nyugati szemmel elviselhetetlen körülményeivel együtt, nem ok nélkül akar ezeknél dolgozni egy rakás fiatal: https://www.imdb.com/title/tt1512201/