Tipp: iPhone, iPad fotók automatikus mentése, és tárolása

A fotókról amit írtam, nem én találtam ki. A hivatalos google szolgáltatás írja le. Erre te is rákereshetsz. Akkor ők rosszul írják, nem értenek hozzá :smiley:

Ilyen NAS-om volt. QNAP TS-251±8G 8GB RAM, Quad-Core Intel® Celeron® 2.0GHz
Lassú mint a tetű 1GBit-es nettel (1000Mbit)

Akkor nekem miért csak a tárhellyel problémázott, Nem is értem, de mindegy is, mert használom azt is mint írtam és a synology-t is.
Amugy a Qnap-ról nem olvastam hallottam jókat és ahogy láttam az OS-ük erősen a synology-éra hasonlít, ahogy frissítgetik egyre jobban. Mert ugye hiába tolnak alá jó hardvert ha az OS ami miatt nem lehet a vasban rejlő erőt kihasználni. Ezért is használunk mi mindenhol syno-t. Amugy meg miben volt lassú? Nálam is Gb-s a net és semmi okom a panaszra a DS718+ -nál, pedig csak 2Gb RAM figyel benne, mert a virtualizációt még nem használom, addig elég.

A PLEX-et használtam rajta, akadoztak rajta az MKV filmek pedig nem konvertálta.
A távoli file elérés szintén akadozott, lassú volt. Beállítás közben is fagyogatott, nyögve nyelős volt. Visszavették, cserélték. Ugyan az a gond, azt mondták ezek ilyenek. Sajna én nem bírtam a hülyeségeit, eladtam…

Én mobilnetről nézetem rajta filmet a régin elakadtak de az újon simán akadás mentesen futott, a rendszeren belül bármit amit ismer a lejátszó visz, van ebben vmi hadveres kódolás a DS2016play óta, persze csak a felsőbb kategóriában.

Szép napot tagok.
Én kizárólag a Google fotókba és Drive-ra mentek. Az iCloude pillanatok alatt megtelik és ennyi pénzért, amibe egy telefon kerül, nem akarok mindenért fizetni. Ráadásul a Cloude tárhely, ha betelik nem szinkronizál semmit sem, így elveszhetnek olyan adatok, melyekre szükségem lenne. Szóval kicsit túl profit szaga van a dolognak. Tudom, hogy mindenért fizetni kell a világban, de maradjunk annyiban, hogy vannak jó alternatívák. Pl. PC-re, goole-ra, pendrive-ra mentve eséllyel indulsz, a nem vesztek adatot versenyben. Köszönettel. Catman18.

Szia! Nem sikerült még jól beállítani a NAS-t, ezért csak akkor működik, ha ott vagyok és azon a hálózaton az iPhone-nal, Mac-kel is. Tudsz a beállításban segíteni? Nyilván akkor a távolról is tudnám a DS Photót használni, nem csak otthon. Amúgy DS Photo jellegű program van Mac-re? Nem találtam. Köszönöm!
Ui.: Akkor a momentset kukázom is. Az sosem vitt fel minden képet. Előnye, hogy automatikusan évekre, hónapokra bontja, nem pedig ömleszti, mint a DS Photo.

Nézd meg a NAS-ban a quick connect id-t nyisd meg és ott a speciális fül alatt pipáld ki a mobil alkalmazásokat ha eddig még nem tetted volna, meg a többit is nyugodtan, utána mennie kell és persze az appokban a quickconnect id-t kell beállítani felül utána a user-t és a pass-t, ha meg is jegyezteted akkor megnyitáskor be is lép automatikusan. MAC-et nem használok, de gondolom a store-jában van ahhoz is vmi a synologyhoz. Windowsra van a boltjában bár nem használom, csak próbáltam anno.

Sziasztok!

Van-e valakinek jó ötlete? A feladat amit megoldanánk:

Két laptop (Win10), két felhasználó egy családból, 2TB icloud családi előfizetés. X és Y user.

Folyamatosan szeretnénk backupolni a két laptopot egy közös tárhelyre (kb 2 TB a kettő) - minimum a kijelölt mappákat (dokumentumok, képek, videók, thunderbird levelezés archívum fájljai, stb), felhőben külön szeretnénk látni egy tárhelyen X és Y mappáit (Xés Y mappán belül a beckupolt mappákat), de nem akarjuk mindkét gépen letöltve látni őket.

A fájlokat el szeretnénk érni mobilról is, mindketten.Ha frissülnek bárhonnan, akkor mindenhol szinkronizálódjanak le, ahol amúgy le vannak töltve.

Szerintetek meg lehet ezt oldani?

szerintem ez így nem oldható meg. az Apple tárhelye nem erre van kitalálva, hanem hogy egyszerre letöltve legyen a gépeden is, ha van rajta elég szabad hely.

Köszönöm, igen, ezt érzékelem én is… ugyanakkor az is kérdéses, hogy családi csomag esetén a két apple id látja-e egymás icloudban szinkronizált tartalmát…

egymás fiókjának tartalmát nem lehet látni, de megosztott mappát létrehozhatsz.

2 kedvelés

Vegyél egy Synology DS 418 play -t és abban akkor van 4 lemezhelyed 2db-ot feláldozhatsz a két usernek megoszthatod őket és szinkronizálhatod is ahogyan akarod a megosztott könyvtárakat, nem kell felhő mert a syno-t bárhonnan eléred ahol net van és más nem kezeli az anyagaidat, csak akinek jogot adsz hozzá. én biztosan ezen a módon csinálnám meg a 418play már egy jó gyors kis vas és az ára sem túl veszélyes 100e táján elérhető újonnan, vagy veszel használtat ha lelsz . Persze előbb olvass utána és a synology fórumon rá is kérdezhetsz ez így fog-e biztosan működni, ott jobban értenek hozzá mint én, aki csak ahogy átolvastam gyorsban mit is szeretnél, ez jutott az eszembe.

1 kedvelés