Eredetileg itt jelent meg: Tizenegy éve halt meg Steve Jobs - Szifon.com
Az Apple társalapítója, Steve Jobs, aki több iparágban is jelentős nyomot hagyott maga után, 11 éve, 2011. október 5-én halt meg, amiről Tim Cook megemlékezett idén is. Steve a napvilágot Abdulfattah Jandali és Joanne Scheible gyermekeként látta meg. A fiatalok a Wisconsin-i Egyetemen találkoztak, és akkori helyzetükben a kis jövevény örökbe adása mellett döntöttek. Így lett Steve…
Nem változott, azóta egyhelyben topog, persze nem szar amit kiad, de már régen nem az ami Steve idejében volt… Leader nélkül nehéz bármi újat alkotni… Ezért másolnak, és adják ki a másolatot jobb minőségben mint a konkurencia… Kiváncsi vagyok, h lesz-e összecsukhatós iPhone…
Az M1 chip egy másolat? Az AirPods egy másolat? Mondj más márkát aki innovált és olyan dolgot rakott le az asztalra, mint az iPhone vagy iPod.
szerintem amikor ők fiatalok voltak akkor egy jó ötlet még tényleg meg tudta változtatni a világot. Mostmár egyre kevésbé van így. Nézzük meg a Tech multi felvásárlásainak a számát… Volt az indexen egy könyvíróval egy jó kis interjú ilyen témában…
Hogy változott? Nem előnyére, az biztos. Az iPhone 11pro-ig minden évben lecseréltem a telefonon a megjelenő legújabbra, de azóta már nem látom értelmét, nem látom benne azt a fejlődést, amiért megérné. Az órájukkal dettó. A 3 éves AW-t már másra cseréltem, a 11 pro után sem almás telefon lesz a következő. Ehhez egy friss teszt, a DxOMark kameratesztjén a 14 Pro kamerája egy Honor (!) telefon kamerája mögött végzett. Mindegy mennyivel, mögötte. No komment…
És akkor mi van ha második? Ráadásul csak 1 ponttal. Komoly probléma
Az drágább telefon jobb kamerával. Jó, hogy nem hasonlítod össze egy tükör nélküli géppel.
Valóban semmi. Csak a pontosítás kedvéért, a Honor Magic 4 Ultimate 1150 USD, 512 Gb memóriával. Az ugyanennyivel szerelt 14Pro pedig 1400 USD. Valóban nem egy kategória, csak sajnos ismét nem az Apple javára.
ettől még ugyanúgy Android fut rajta, és mivel a kínai gyártó ráadásul nagy részben állami tulajdonú, ez azért nem túl megnyugtató, főleg hogy korábban a Huawei tulajdona volt, ami esetén meg ugye ismertek a kémkedéssel kapcsolatos hírek.
egy honorra hány évig kapod az újabb Andrdoid főverziókat? Egy Samsung S21Ultra esetén 3 újabb főverzió és kész vége. Ezeket mind vedd bele… Mindenesetre a DxOMarkot sokan lesz.rják mert nem sokat mond egyben és sokszor nem is mondják objekívnek.
“Az M1 chip egy másolat?” az Intel fejlesztett egy Proceszort, az Amd is, az másolat? Ugyan ez a helyzet az “M”-es proceszoroknál, hogy egy fejlesztés… Ezért nem kell hasra esni! Akkor az AMD és az intel proceszoroktol is essünk hasra!
“Az AirPods egy másolat? Miért, az Apple csinált legelsőnek vezeték-nélküli cuccot? Más márkában is van. De annak nem az a neve… És az Apple beletette a saját fejlesztését… Ami jól sikerült, de nem ő szarta a spanyol viaszt…
Mondj más márkát aki innovált és olyan dolgot rakott le az asztalra, mint az iPhone vagy iPod.
Jól fogalmaztál, rakott… Múltidő, nem jelen! A Múltban, nem most, ezelőtt…… Jobs idejében volt… Amit említettem is az előző hozzászólásomban. Azóta nem sok volt.
ahhoz képest egy csomó új dolgot mégis lemásoltak az Apple-ről a konkurensek abból az azóta lévő nulla innovációból.
Csak ugy kivancsisagbol, tudsz erre a hardveres korlatozasra mostanaban tortent peldat mondani, olyan featurerol, amihez tenyleg nem kell hardver de korlatozva van?
Gondolom amiatt, amit mar elmondtak? Ha nem valtoztatod a framebufferben a kepet, a kiejlzonek akkor is at kell kuldeni 60Hz eseten 60x a videoram kepet. A valtoztathato frissitesnek pont ez a lenyege, hogy a framebufferbol sem kell 60x vagy 120x kitolni mindig a jelet a kiejlzohoz meno vezetekekre, hanem eleg itt is csokkentve. Tehat nem csak a GPU clock veheto vissza, hanem a screen pixel clock is. Illetve nem tudom, hogy mennyi a tenyleges, fizikai minimum fenyereje az OLED screennek egy iPhone X-ben, de gyanithatoan sokkal nagyobb, mint a 14-es szeriaban (itt most nem a csuszkaval allithato fenyerore gondolok, hanem a fizikailag a kijelzore aggatott PWM jel milyensegere). Szoval ertem en, hogy technikailag minden OLED-en lehetne egyesevel kapcsolgatni a pixeleket, de az AOD elvileg nem csak arrol szol, hogy nehany pixelt meghagyunk. Tehat, en itt totalisan el tudom hinni, hogy hardveres valtozas is elosegitette ezt.
A kamerafunkcioknal is egy csomo dologrol el tudom kepzelni, hogy hiaba ugyonaz a lencse es ugyonaz a CPU, de megicsak lehet, hogy a DSP elter a kameramodulban.
Sajna, mivel senki sem szedi szet ezeket mar ennyire, senki sem ol bele 2-3 honapot az eletebol, hogy pl demonstralja pl. egy stm32 mikrocontrollerrel az elterest, alacsony szinten a 14 es a 13-as OLED moduljai kozott.
mindig vicces azt látni, amikor egy-egy funkció kapcsán elégedetlenségből valaki kitalálja, hogy márpedig az működhetne nem támogatott készüléken is, de az Apple direkt letiltja, hogy emiatt vedd meg az újat.
a mindig bekapcsolt kijelzőhöz 1 Hz-es képernyőfrissítés szükséges, amit a korábbi készülékek nem tudnak, azoknál 10 Hz a minimum. ha meg mégis engedélyezné rajtuk az Apple, akkor az ezzel megnövekvő fogyasztás gyorsabb merülést eredményezne, és akkor meg azon lehetne keseregni, hogy direkt rontotta el az akkumulátort az Apple, hogy emiatt vedd meg az újat.
az Apple valószínűleg nem akarja feláldozni a fogyasztást ennek az oltárán, ha egyszer mindig vannak, akik azon rugóznak, hogy naponta tölteni kell, valakinek többször is. ezen csak rontana az, ha 60 Hz-en folyamatosan frissítgetné, és akkor az esetleges beégés lehetősége is ott van.
látva a hozzászólásokat az évek során, ekkor az lenne, hogy az Apple ezt sem tudja megcsinálni, és direkt meríti jobban a készülékedet, és ha a legújabb modellt vennéd meg, akkor azzal biztosan nem lenne ez, tehát ezzel akar új készülék vásárlására kényszeríteni.
tehát gyakorlatilag teljesen mindegy, mit csinál az Apple, ha elérhetővé teszi, és emiatt jobban merül a készüléked, akkor az a baj, ha meg nem elérhető rajta, akkor meg amiatt problémázol, hogy bezzeg X gyártó Y készüléke már az ősrobbanás előtt is tudta ezt.
jó példa erre mondjuk az iOS 4.0-val érkezett, ikonok mögötti háttérkép és multitasking, ami az iPhone 3G-vel nem volt elérhető, és minimum 3GS kellett neki. amikor jailbreakkel aktiválhatóvá vált a 3G esetén is, akkor rögtön kiderült, hogy a 3G nem tudja megfelelően futtatni, és érezhetően lelassította a készüléket. akkoriban olyan hozzászólások is voltak, hogy egyáltalán miért adta ki az Apple a 3G-re a 4.0-t – ha meg nem adta volna ki, akkor meg az lett volna a gond, ami a 4.3 megjelenésekor rögtön ki is derült, mert akkor meg azon ment a háborgás, hogy miért nem támogatja már az iPhone 3G-t.
Most komolyan, akkor az hogy lehet, hogy én lazán 3 évig használok egy iPhone-t, utána továbbadom a lányomnak aki még 2-3 évig vígan használja és ezt nem szükségből tesszük? És akkor a Mac-ekről ne is beszéljünk, hogy mennyivel tovább használhatók mint a pc-k. Szerintem tartós, időtálló és javítható eszközöket készíteni az az igazi innováció és ebben most elég jó az Apple. Az hogy drága, az ennek ismeretében relatív.
Hogy egy mac tovább használható mint egy PC azért azt nem mondanám. Van olyan gép amit 2005-ben raktam össze és még megy, win 10 fut rajta…