Több évnyi Androidozás után váltottam iPhone-ra / iOS-re, ezzel kapcsolatos kérdések topikja

Van valkinek olyan problémája, hogy whatsapp desktopot haszálva néha közli, hogy a telón nincs internet kapcsolatr, és ha feloldom a telót, hirtelen lesz?
Többnyire akkor van, ha nem nyúlok a telefonhoz sokáig.
Gondolom, valami timeout beállítás lesz, hogy akkor sávszél spóroló üzemmódba kapcsol, és mellé még eneergia takarékosba is.
Illetve az Iphoneokon van olyan hogy always on display?

mármint a telefonod internetét használod a számítógépedre megosztva? vagy nem értem.

az általad használt iPhone 11-en nincs always on display.

Nem, a telefonom Wifin van, a gépem meg azon a routern lan kábellel.
A Whatsapp webet használom a gépen, ami ugye összevan kötve a whatsappal a telón.
És ha nem nyúlok a telefonhoz sokáig, akkor kiírja a web alkalmazás, hogy a telefonon nincs internet kapcsolat.
Ilyenkor ha feloldom a telót, és megynyitom a whatsappot, akkor azonnal meegszűnik, és elmegy/megjön az összes addid üzenet.

ezek alapján akkor nincs mobilinternet az előfizetéseden? mert készenléti/alvó módban a készülék csak 15 percenként kapcsolja vissza a Wi-Fi-t.

Van mobilinternet rajta, korlátlan, de ugye a WIFI be van kapcsolva, akkor már értem , hogy miért csinálja.
Köszönöm.

Eh. Jol ertem a folyamatot, hogy az uzenetiras ugy mukodik ha a gepeden irod, hogy a telefonon at “kuldodik el” az uzenet? Erre az implementaciora inkabb nem mondok semmit.

Tökéletesen érted.
Androidon is így működött, de ott nem voltam ilyen timeoutok.

Valakinek volt olyan gondja/problémája, hogy az SMS-eknek az időrendje elfelejtődött?
Amit értek ez alatt: Az SMS-ekhez belépve a legrégebbi üzeneteket rakja legelőre, a legujabbak megtekintéséhez meg felfelé kell “tekernem”, ami ugye egy idő után tölt valamennyit.
Nem állítottam át semmit, ez az első nap óta így van.
Amikor kapok több SMS-t egy kontaktól, akkor egy időre rendbe jön, de 1 nap után újra elfelejti.

Szerintem ez mindig is így volt… De most ha fejbelőnek se tudom 100%-ra megmondani, mert maximum csak szolgáltatói és bankszámlával kapcsolatos SMS-eket kapok amiket általában olvasás után törlök, de úgy rémlik, hogy mindig a legújabb volt alul… :woman_shrugging:

Igen, a legújabb volt alúl, rendben s lenne, de nekem a legrégebbi van alúl, azaz felfele kell tekernem az újakhoz, ami azt jelenti, hogy van ember akive 2015-óta smsezek, és nem törlöm…

Ez néha előfordult már pár felhasználónál.Elméletileg ezt a problémát megoldja, ha belépsz a beállítások-üzenetekbe és ott kikapcsolod az imessage-t majd vissza bekapcsolod. Meg a dátum és időt állítsd automatikusra.

Megvan a megoldás, azt hiszem.
Nyugalmi állapotból kivettem a whatsappot, és hozzáadtam az engedélyezés mindígnél.