Több nagy fejlesztő már úgy döntött, hogy letiltják iOS alkalmazásaikat az Apple Silicon Mac-eken

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/11/11/tobb-nagy-fejleszto-mar-ugy-dontott-hogy-letiltjak-ios-alkalmazasaikat-az-apple-silicon-mac-eken/

Tegnap este az Apple bemutatta az első Apple Silicon Mac-eket, melyek alapból képesek lesznek az iOS alkalmazások futtatására azok módosítása nélkül. Az Apple úgy döntött, hogy minden iOS alkalmazást le lehet majd tölteni alapból ezekre a gépekre és a fejlesztőnek kell úgy döntenie, hogy ezt a funkcionalitást nem akarja. Sajnos sok nagy név már úgy…

Szerintem ez nem akkora tragédia. Asztali gépen de még laptopon se kötelező megszállottan külön alkalmazást használni mindenhez, bőven tökéletes böngészőből. Vagy csak én látom így? Windows Store-ban is van már elég sok mindenhez alkalmazás (pl Messengerhez is), de én mégis böngészőből használom… Lehet csupán maradi vagyok… :woman_shrugging:

Tökre értem. Más a felhasználói élmény. Én is maradok a natív appnál (ha ezek után még lesz olyan) vagy a jól bevált böngészőnél. Minek nyissak meg 5 alkalmazást (there is an app for it - szólt a mondás régen a telefonos alkalmazásokra, amiket korábban kipakoltunk a böngészőben linkként (visszafelé nem biztos hogy az olyan jó dolog!?)), ha van 1 böngészőm 5 tab-val és kész?

ja meg az egyik ugye TOUCH screen meg ilyenek, a másikat meg egérrel irányítom

erdekes…

Persze, csak a Google az erről híres!
Simán kinézem belőle, hogy ki akarja csinálni…
Mert adott egy eszköz amihez konkrétan semmit vagy esteleg nagyon minimális változtatást, odafigyelést igényelne akkor már rögtön nem támogatott lesz…

Annak idején a Windows Phone-hoz sértődésből sem csinált Youtube alkalmazást. Mikor a Microsoft megcsinálta a saját Youtube appját ami jobb is lett kiverte érte a hisztit.
Többek között ő is hozzájárult a halálához.

Alapvetően én is amit lehet mindent Safariből csinálok, de a userek 90%-a szinte biztos, hogy nem…

Amit meg a Facebook csinál, ez szerintem megint csak egy újabb hiszti. A múltkori követés letiltás miatt.
Ezt úgy (FB) nem is lehetne Safariból használni, mert van egy nagyon lassan nyíló meg egy gyorsan nyíló üzenet küldő app is rá…
Nem lenne elég egy… nem…
Szerencsére még szintén a Windows Phoneos időkből megmaradt nekem az Edge, amit ide is lefejlesztettek és azt használom erre.
De most gondold át, hogy ezen a szilikon macen próbálnak belépni Safariból amit nem engedne, mert küldene az apphoz ami nincs is…

Hihetetlen, de ennek a két sz** evő cégnek meg lenne a “hatalma” ahhoz, hogy kicsináljanak egy ilyen brandet/eszközt…

Facebook meg a Google csak azért tiltja, mert így az Apple viszonylag kordában tudná tartani a sütijeit. Pont elég problémát jelentenek azok a userek aki Safarit használnak, nem akarják ezt a kört bővíteni az alkalmazásokkal. Nem hiszti egyik részéről sem, szimplán üzlet.

Azért az mókás, hogy a bemutatón az Among Us volt a háttérben, azzal reklámozták, hogy ez mekkora király lesz, aztán közben meg az Among Us nem is lesz elérhető :smiley:

1 kedvelés