TrendForce: az alacsony kereslet miatt az Apple elkaszálja az iPhone 12 minit

Eredetileg itt jelent meg: TrendForce: az alacsony kereslet miatt az Apple elkaszálja az iPhone 12 minit - Szifon.com

Tavaly szeptemberben, amikor az Apple bemutatta az iPhone 12 minit, a lehető legboldogabb voltam és azonnal tudtam, hogy az lesz a következő telefonom. Kézben fogva az iPhone 12 mini számomra tökéletes méret volt és felidézte az iPhone 5-öt érzésre, valamint a kijelzőjének minden sarkát elérem a hüvelykujjam megerőszakolása nélkül. Egy tökéletes párosítás volt számomra a…

Nem csalódottságnak nevezném, de fáj.

Egyéni vélemény, de az iPhone 12-ben semmi prémium érzés nincsen, ennyi pénzért nagy csalódás. A Pro valóban prémium, ha más sok pénzt kifizet az ember, akkor megéri valamivel többet fizetni, hogy valóban azt kapja, amit a pénzéért elvár. Mi is Minit akartunk, aztán a fentiek miatt Pro lett belőle.

1 kedvelés

Szó szerint ugyanez.

Nekem tök más a véleményem. A 12 is prémium szerintem. Nem csak a külsőt kell nézni…

Mivel a Pro szinte teljesen megegyezik a sima 12-vel ezért egyértelmű, hogy a külsejére gondoltam egyedül. Volt egy telefon, ami prémium belsővel, prémium árral és belépőszintű külsővel rendelkezett. Ezért vettem a Pro-t, ahol mindhárom prémium volt. Gondolom nem véletlen volt ilyen gagyi a sima, a Pro ára mellett csak az anyaghasználata szólt.

Azért ne felejtsük el, hogy ez csak egy másik cég véleménye vmilyen forrásból lévő vmilyen adat alapján…

Viszont a másik oldalon azért van probléma egyes OLED képernyőkkel is, melyről itt még nem találtam cikket, de az 12 mini is érintett.

Szerintem a 12 Mini végre egy tökéletes méret az SE1 után. SE2- t cseréltem és nem bántam meg. Nem vettem észre akku gyorsabb merülést. Az összes létező alkalmazás fut a háttérben és szerintem tovább bírja mint az SE2. Sajnálom, hogy befejezik a normál kézben fogható egykezes telefonok gyártását.

nem teljesen értem, hogy miért épp az iPhone 12-vel van baja, amikor OLED az iPhone X óta van, és a képfrissítés is ugyanúgy 60 Hz volt mindegyiknél.

az általa szintén említett, a mozgás okozta rosszullétről már az iOS 7 megjelenése után írtunk:

Mert nem kellett volna lebutítani. Mindent bele kellett volna tenni mint a pro-ba.

Elkanyarodunk a tematol, de a parallax hatast en nem kevernem ide. 2008 ota hasznalok iPhone-t, es 2019-ben vettem az elso OLED-es kijelzoju telefonomat, az XS-t. Azota nem tudom (vagyis inkabb kerulom) hasznalni a telefonomat utazas kozben. Sokaig nem ertettem miert van hanyingerem egy-egy napi melo utan (auto hatso ulesen ulok sokat). Vegul, mivel nem valtozott semmi mas az eletemben (a koromon kivul) a telefonra kezdtem gyanakodni. Ekkor talaltam meg ezt a fajta “betegseg” leirast. Most egy 12 mini-rol irok epp, ezzel is ugyanez a jelenseg, nem is szamitottam masra. Nekem is fura, hogy az Apple ezzel latszolag nem foglalkozik, a nehany helyen konkretan hatastalannak (Pl. itt) itelt “night shifttel” meg igen, de annak a PR erteke valoszinu magasabb. Az un. DC dimming mar valamennyire megoldas erre, de az Apple ugy tunik egyelore kiforratlannak erezheti a technologiat, mert meg nem alkalmazza, ellenben nehany “kisebb” kinai ( Huawei, Xiaomi, Oneplus, Realme) gyartoval. Persze mindenre van megoldas, en is hasznalhatnek mondjuk i11-et, vagy SE2-t, de meretben annyira bejon a mini, hogy inkabb keveset nyomkodom utkozben, minthogy felteglara valtsak (meg sajnos kulsore is sokkal jobban tetszik mint az emlitettek). Hogy a temahoz is hozzaszoljak: olvastam valahol, hogy a (hivatalos adat hijan) tippelt nem tul kedvezo mini eladasi szamok olyanok, hogy nehany gyarto osszes telefon eladasat meghaladja, csak Apple mertekkel nezve szamit kevesnek.

A többi almáshoz számít kevésnek gondolom, de nem is értem mit is vártak, mikor előtte adták ki az olcsóbb iphone-t az SE2-t, aminek pont hogy úgy kellett volna kinéznie mint a mini-nek és akkor nem is lett volna szükség rá, csak a mini-vel egyező akár nem OLED-es SE2 és őszre meg a 12-12pro-12pro max.
Nem lenne most fejtörés ebben a témában.

1 kedvelés

Én most váltottam iPhone X-ről Minire. Tök jó telefon szerintem, de engem rettentően zavar több alkalmazás amit használok vagy rosszul (pl. YouTube, a felső sor el van csúszva és többszöri koppintásra veszi csak a lapot, de több App is hasonlóan tré) vagy egyáltalán nincs optimalizálva (mintha egy iPhone 8 méretű kijelzőt néznék, még a Szifon appja is ilyen :frowning: ). Ez engem hatalmas csalódással tölt el egy közel 1 éves modellnél. Az előző fent említett iPhone-on tökéletes volt minden. Csak én vagyok így? Mini tulajok?

Arról nem a teló tehet ha egy app nincsen normálisan megoldva, nekem mivel komolyabb tartalom fogyasztásra nem használok egérmozit, így nem zavar a relativ kicsi kijelzője. Én Xs-ről váltottam és teljesen jó amire kell nekem egy okostelefon, másra nagyobb kijelzővel szerelt eszközt használok, mert szeretem a látásomat, amit amúgy is sokat rongál a sok monitor és társai. Sajnos egyelőre az van, hogy ami jó lenne az többnyire kompromisszumokkal jár minden esetben és gondolom ez nem cél a gyártóknak, hogy mindent az egyben tökéleteset csináljanak. Majd amikor végre lesz egy olyan eszköz aminek változtatható méretű a kijelzője és azon nem látszik a változás nyoma sokáig, de nem egy nap után, mint a mostaniak aranyáron. Ott majd lesznek más hiányok :slightly_smiling_face: