Új iMac 27-es gépen, belső porosodás megakadályozása

12 év után most vettem egy egy iMac 27-es gépet. A régi gépem egy 2008-as Mac Pro, azt időnként teljesen ki lehetett takarítani a portól. Talán ezért is használom még mindig. Viszont az iMac gépek teljesen zártak, csak szervízben a kijelző lebontásával karbantartható. Így felmerül a kérdés hogy a gép belső szellőztetése miatt mennyi port juttat be és ez hogyan befolyásolja a működését. (Persze sejtem) Csak van-e rá valami külső kiegészítő egység, légszűrő feltét a szellőző nyílásokhoz hogy ha nem is teljesen de nagymértékben csökkentsem ezt a problémát. Neten nem találtam rá megoldást. Szakszervíz meg csak annyiban tájékoztatott hogy elvégzik a bontással járó “karbantartást” de nem szokták megkérdezni hogy mennyi ideig és milyen körülmények között használták a gépet ami a belső porosodást okozta. Nekem ez tűnt fel az új géppel kapcsolatban. Szeretném ezt is sokáig használni de hogy erre miért nincs egy megoldás, mint pl. a klímáknál hogy egy szűrőt alkalmaznak ami időnként takarítható vagy cserélhető. Valami megoldás?

időnként húzd fel a ventilátorokat maximális fordulatszámra, az át tudja fújni. a szellőző nyílások elé én nem tennék a helyedben semmi szűrőt, nem is tudok arról, hogy létezne ilyen, mert az elégtelen légáramlást és túlmelegedést eredményezhet.

1 kedvelés

This topic was automatically closed 2 days after the last reply. New replies are no longer allowed.