Új okosotthon platformot mutatott be a Homey, amit ingyenesen használhatunk majd!

A redőnyhöz kapcsolót ki sem alakítottak, szóval vagy a hagyományos “buta” rádiófrekvenciás távirányítósat veszem, vagy egyből az okosat. Ha a hagyományosat venném meg, és utána okosítanám, az még drágábbra is jönne ki.
Amúgy meg, ha elmegy a net, akkor max távolról nem tudod felhúzni, otthonról mindig menni fog.

Igen drágább de támogatottabb lesz, mint a rádiófrekvenciás. De nyilván a Te lakásod, te döntesz :slight_smile:

1 kedvelés

Én a redőny okosítással kapcsolatos tapasztalataimat tudom megosztani, egyszerű motoros redőnyöket használok Legrand manuális három gombos kapcsolóval, ezek alá szereltem be Shelly 2.5 reléket, az automatizálás jól is működött csak a manuális kapcsolás makacsolta meg magát néha, manuális kapcsolásnál elindult a redőny majd pár másodperc múlva magától az ellenkező irányba kezdett el mozogni. Nagyon bosszantó volt. Majd feltettem az összes relére a HomeKit firmware-t és azóta minden működik ahogy kell. Hát a redőny automatizálástól nincs jobb dolog, pl. mert ha olyan helyen laksz, akkor megadja a privát szférát, mert mire magadtól eszedbe jut hogy le kéne ereszteni a redőnyt mert kint besötétedett, addig olyan a lakásod mint egy kirakat.

2 kedvelés

Az utolsó részén felröhötem :smiley: Teljesen igazad van, az első rész pedig ugyanaz, amit én is mondtam. Persze én a Shelly-ket nem ajánlom, de úgy látszik a kollégánál bevált. Nálam itt pont a firmwares megbizhatatlanság miatt nem ajánlott a Shelly. Nyilván ha van időd pepecserélni motornként hajrá de egy 20 erdőnyös 2 emeletes házban ezt már nem játszod el. Ettől függetlenül ezt is, ahogy már írtam sokan használják. :slight_smile:

Mostanság egyébként sok olyan redőnymotor érkezett ami rendelkezik Z-wave kompatiblitással. Az a legjobb megoldás, de sajnos még nem annyira elterjedt hogy jobbnak gondoljam a motoros redőny + qubino modulnál.

1 kedvelés

Igen Shelly-t már én sem vennék, csak tavaly az építkezés során rendeltem párat (10) mint kezdő, így utólag ezek kerültek a kapcsolók mögé. Teszi a dolgát a sok bosszankodás után, de frissíteni egyesével biztosan nem fogom, ameddig működik azután más kerül majd beszerelésre, de tapasztalatnak jó volt és ami igaz az élményért és a kényelemért érdemes ezekkel foglalkozni.

2 kedvelés

A Fibaronak utánaneztem, és tetszik. Lehet kicsit félreértettél, de pont azt mondtam, hogyha eleve Fibaroval szerelnénk, akkor kb annyi lenne, mintha a rádiósat venném, de az “okosító” hubbal. (Persze ekkor sem lenne még annyira okos, mint a Fibaroval). Az egyetlen, ami kicsit kérdeses, hogy elvileg csak beltérben (0-35 °C között) használható. Sajnos ez nekem nem lehetséges, mert mint említettem, nekem nincs belső kapcsoló kialakítva (eleve rádiósra tervezték), csak ki van húzva a tápvezeték a redőny dobozába. Így oda tudnám magát a Fibaro vezérlőt is felrakni.

Jah mi is kint használjuk semmi baja nincs. Ezek túlélnek mindent. :smiley:

1 kedvelés

Van egy kész okosotthon. Aqara leginkább… A homey felismeri és integrálja, vagy mindent újból párosítani kell?

Mindent újból párosítani kell.

A homekitben lévő eszközöket sem lehet átemelni a homeyba? Valahol mintha az olvastam volna… ha nem, akkor ez nagy szívás.

Nem lehet, hát az egy zárt rendszer. Nem véletlen mondom minden cikkben, hogy ha valami kizárólag HomeKit-es akkor az nem jó megoldás hosszútávon. Ilyen-olyan trükökkel én megoldottam hogy a Homey vezérelje a HomeKit-es lámpáimat, de ne vásároljunk csak HomeKit-es dolgokat. Amihez van API és elérhető app hozzá Homey-hez simán oda berakható és onnan HomeKit.