Újabb dátum az eljövendő iPad eseményre: március 23.

Eredetileg itt jelent meg: Újabb dátum az eljövendő iPad eseményre: március 23. - Szifon.com

Az előző hónapban beszámoltunk róla, hogy az Economic Daily News szerint az Apple március 16-án bemutatja az új iPadeket és az AirTaget. Tekintve, hogy ez 4 nap múlva lesz, és eddig semmilyen meghívó nem érkezett az Apple-től, elkönyvelhető, hogy nem ez lesz a nyerő nap. Most azonban van egy újabb, kicsit távolabbi dátumunk egy Twitteres…

Igazából én most vettem iPad Air-t. Gondolom az nem fog frissülni. Elméletileg a legjobb processzo van benne a pro modelleket leszámítva. Ugye?

iPad Air-ben van a legjobb proci most ha jól tudom. Az ipad pro-ban csak A12Z proci van. Bár tesztet nem láttam összevetve…

Az A12Z pl. multicore számokban veri az A14-t.
https://www.notebookcheck.net/A12X-Bionic-vs-A14-vs-A12Z-Bionic_10881_12759_11937.247596.0.html

Más: A cikk is írja, hogy szükség van új iPad családra. Én nem így érzem. Max. egy Mininek van értelme. A 2020-as Pro olyan szinten erős hardver a mai napig, hogy semmi értelme egy év után egy új Pronak.
A MiniLED kijelző miatt érdemes lenne váltani??? Milyen szoftver, alkalmazás használná ki az új Pro erejét? Semmi értelme.
Inkább hozzák már az M-es iMac-t ki.

1 kedvelés

Így van, ahogy mondod.

A 2020-as prod valojaban egy 2018-as pro… marmint az A12 technologia. Az A14X-nek megfelelo processzor nem A14X neven jelent meg, hanem M1. Errol tanuskodnak a feliratok a chipeken egyebkent.

Ne haragudj, de nem értem a válaszodat.
Én azt írtam le, hogy a jelenlegi Pro bőven eléggé erős, felesleges az update.
Meg azt, hogy az Air-ben az újabb proci sem erősebb, csak single-core esetén.

Nem akarok a “vitába” beleszólni, de Czo meg arra célzott, hogy amennyiben jön az új Pro és abban lesz egy kornak megfelelő chip ami most egy A14X lenne, akkor az kb felér az M1 képességével és az nem kicsi ugrás lehetne. Ergo lehet akár jó update is belöle.

Nem. Konkretan az M1, az az A14X. Ahogyan alakultak a belso ID-k es egyeb azonositok az A9-A9X, A10-A10X, A12-A12X kapcsan, pont ugy neznek ki az A14 es az M1 kapcsan. Azert jott ki ujra “elavult” A12 alapon uj iPad Pro, mert az A14 ‘X’-es variansa lett az M1. Ez nem valtoztat azon a tenyen, hgy egy 2018-as designt arulnak meg mindig. Ertem en, hogy “eleg gyors”, de az Applet ez sohasem erdekelte. Sok embernek a 2011-es 4 magos Core i7 is eleg gyors (iMac 2011, 27" vagy 17"-es MacBook Pro), konkretan gyorsabb, mint a 2017-es osszes 13"-as MacBook Pro, megis kicsuszott a tamogatasi idoablakbol.

Igen erre gondoltam én kb, csak én nem látok bele annyira mint Te és a tudásom is lényegesen kevesebb a témában. :slightly_smiling_face: sajnos :roll_eyes: