Újabb díjat zsebelt be az iPhone XS Max kijelzője

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/10/02/ujabb-dijat-zsebelt-be-az-iphone-xs-max-kijelzoje/

Bár az Apple pontos részleteket nem osztott meg arról, hogy miért az iPhone XS és XS Max kijelzője a legjobb az iPhone X óta, azt azonban sejthettük, hogy ez biztosan így van. A DisplayMate – egy kifejezetten mobileszközök kijelzőjére szakosodott portál – szigorú tesztelésnek vetette alá a legújabb csúcsmodellek kijelzőit, hogy megállapítsák, hogyan is teljesít…

Itt valójában a díjat a samu zsebelte be. Ő gyártotta le.

a Samsung, mint alkatrészgyártó az Apple specifikációjának megfelelően legyártja a kijelzőt. a kijelző nem a Samsung saját fejlesztése, és várhatóan emiatt nem is használhatja fel a saját készülékeiben.

Én már csak azt nem értem, hogy miért nem kávát csinál az epöl, ha ennyire szégyenli a noccsot?

Amúgy van ennél nagyobb felbontású kijelző a piacon ami nem 4K.

Tényleg nem kötözködni akarok, de a note 9 jobb eredményeket produkált náluk… Akkor most mi van? :joy: Hasonlítsátok össze. Köszi. :smile:

The Galaxy Note9 matches or sets new Smartphone Display Performance Records for:

· Highest [Absolute Color Accuracy]
(0.5 JNCD) – Visually Indistinguishable From Perfect.
· Smallest [Change in Peak Luminance with the Image Content APL] (2 percent).
· Smallest [Shift in Color Accuracy and Intensity Scale with the Image Content APL (0.7 JNCD).

· Highest [Peak Display Brightness]
(1,050 nits with 710 nits at 100% APL).
· Largest [Native Color Gamut]
(113% DCI-P3 and 142% sRGB / Rec.709).
· Highest [Contrast Ratio] (Infinite).
· Lowest [Screen Reflectance] (4.4 percent).
· Highest [Screen Resolution] 3K (2960x1440)

A DisplayMate kifejtette, hogy bár a Samsung Galaxy Note 9 is A+ besorolást kapott, mégis az iPhone XS Max kijelzője rendelkezik jelenleg a messze legtökéletesebb felépítéssel és olyan értékekkel, ami már csak a legszakavatottabb szemeknek mond igazán valamit.

On its Home Screen the iPhone XS Max produces an impressively bright 725 nits. See the Screen Brightness section for the measurements and details. For comparison, the Samsung Galaxy S9 and Note9 can produce up to 710 nits 100% APL Full Screen with their Auto High Brightness Mode, but only in High Ambient Light with a non-standard Native Color Gamut and White Point.

Értem. (0.5 JNCD) vs 0.8?

Végülis nekem tök mindegy, csak füllent a cikkíró. Samsung mind a kettő, tök mindegy :smile:

olvasd végig a DisplayMate bejegyzését.

Se Note 9 et, se iPhone Xs-t nem tervezek venni, csak az eredményeket néztem. Miattam lehet bennük 640x480 as kijelző is :blush:

ahogy már számtalanszor elhangzott, a Samsung, mint alkatrészgyártó az Apple specifikációjának megfelelően legyártja a kijelzőt. a kijelző nem a Samsung saját fejlesztése.

Ok bocsánat, de Apple mégis csak velük csináltatja, nem mással, mert ők tudják csak így megcsinálni. :blush: Szóval mindenkinek jár a dícséret. A két cég egymásnak hoz nyereséget.

Apple XS Max: 1242 x 2688 pixels, 19.5:9 ratio (~458 ppi density)
Samsung Galaxy Note9: 1440 x 2960 pixels, 18.5:9 ratio (~516 ppi density)
by gsmarena. nekem az utóbbi jobbnak tűnik. mondjuk a Mate20Pro meg 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~538 ppi density) tehát mégjobb

Apple hol végez fejlesztést had kérdezzelek meg? mert hát nincsen se gyára, se laboratóriuma anélkül meg elég nehéz.

A ppi egy (bizonyos érték felett) teljesen lényegtelen érték. Vannak sokkal lényegesebb tulajdonságai egy kijelzőnek.

Van laboratóriuma… a mérnökeik anélkül relatíve nehezen dolgoznának…

Különben tök 1xű a dolog, menj be egy boltba és nézd meg egymás mellett mindhármat azonos képpel, pl max fényerőn és akkor talán látszik a differencia vagy sem. A felbontását max nagyítóval közelről tudod megkülönböztetni majd, ezért nem mérvadóak amiket írtsz számadatok. Keress rá mit tud a szem még látni, s akkor rájössz ezek a számok a parasztvakítás kategória ilyen szinten, persze a szaturáció is beleszól, amit a samu az elmúlt években kissé túlzásba is vitt és sokan meg is ették azt is.