Ünnepnapok és névnapok az iPhone naptárában?

Sziasztok.
Van-e valami egyszerű lehetőség arra,hogy az alap naptárban megjelenjenek a magyar ünnepnapok és a névnapok.
Ha igen akkor hogyan tudom ezt beállítani és hol?
Szeretném elérni,hogy a főképernyőn lévő naptár csempén is láthassam a napi névnapot.
Köszönöm az építő válaszokat.

erre feliratkozott naptárral van lehetőség:
https://calendars.icloud.com/holidays/hu_hu.ics

szintén lehet találni naptárat, ami ezeket tartalmazza, és vagy importálni tudod a saját naptáradba, vagy pedig fel tudsz rá iratkozni. itt is érdemes .ics formátumot keresni, de jó az ical formátum is.

erre jailbreak nélkül semmi mód nincs, de még az is kérdés, hogy jailbreakkel van-e ilyen. kiegészítem: az app ikonján nincs ilyen opció, viszont nem csempe, hanem widget esetén értelemszerűen van.

De van. Ha van olyan naptar ami tartalmazza a neveket egesz napos esemenykent (mar pedig van gklka-tol peldaul itt), akkor szepen meg fog jelenni a widgetben.

A widgetben siman testreszabhato melyik naptarak latszodjanak.

widgeten oké, de akkor én értettem félre, hogy mire gondol a “naptár csempe” alatt, én azt simán az ikonnak gondoltam.

1 kedvelés

Ja hogy… ja… Majd a kerdezo megvalaszolja. Igen, az alkalmazas ikonjan nem fog menni sehogyan sem. Mas kerdes, hogy ki sem ferne szerintem. :joy:

Nem értetted félre. A főképernyőn lévő ikonra gondoltam.

Egyebkent, igy most, miota el lehet rejteni ikonokat a launcherbol, lehetne gyartani hasonlot. Marmint, olyan appot, ami napona csereli az ikont olyanra, amin a nev is rajta van (bar nem tudom, hogy lehet-e ennyi ikon 1 appban), illetve, amikor az ember az ikonra bok, akkor elinditja a gyari calendar appot.

Sikerült az iPhone iCloud naptárába a “Magyar ünnepnapok”-at beintregnálni (feliratkozni rá). Tökéletesen működik.
Hogyan tudom azt elérni, hogy a pc-n, a böngészőben megnyíló iCloudNaptárban is megjelenjenek az ünnepnapok?
Van 3 db nyilvános naptáram, ami az iPhone és a pc naptárban is hibátlanul működik, egyedül ez a “feliratkozott” ünnepnapok naptár nem jelenik meg a pc-n.

Mert nem így működik. Szépen le van írva a dokumentációban:

Az első lépések

  • Mielőtt egy naptár-feliratkozást minden készülékéről megtekinthetne, először Mac számítógépén iratkozzon fel a naptárra. Ha iOS-készülékén iratkozik fel a naptárra, az iCloud nem frissíti a naptárat a többi készülékére.

Szóval ha nincs Maced, akkor szerintem kézzel iratkozz fel az icloud.com-on is ugyanarra a naptárra.

Végig olvastam a dokumentációt, amit ezúttal is köszönök. Az én olvasatomban csak mac gépen lehet feliratkozni naptárra, a leírás szerint. Vagy rosszul gondolom?
Érthetetlen számomra, hogy az ios-en feliratkozott naptár miért nem jelenik meg az iCloudon :frowning:

azért, mert ahogy a dokumentáció is írja, “Ha iOS-készülékén iratkozik fel a naptárra, az iCloud nem frissíti a naptárat a többi készülékére.”, ennek valószínűleg az az oka, hogy sok esetben iratkoztatnak fel egyetlen kattintással scam naptárakra, ha iPhone-on nyomsz rá egy rosszindulatú linkre, gépen pedig jobban áttekinthető mindez.

Biztosan igazad van, bár a felét sem értem annak amit írtál. Nekem csak az a lényeg ebből, hogy mac gép hiányában nem lesznek nemzeti ünnepek a pc-men futó iCloude naptáramban. Kulloghatok vissza a Google naptárhoz… :frowning:

de miért nem csinálod azt, amit @Burgatshow írt, és adod hozzá a böngészőben az iCloud.com-on belépve a naptáradhoz?

Mert nem találok ilyen lehetőséget. Egyéni naptárat hozzá tudok adni amennyit akarok, de olyan naptárat ami a magyar ünnepeket tartalmazza nem. Szerintem nem véletlen, hogy erre feliratkozni kell, viszont az iCloud naptárban pc-n, nem találok ilyen menü pontot.
Ha tévednék, kérlek segítsetek, hogyan lehet megoldani?