Van-e értelme a True Tone kijelzőnek az új 2018-as Touch Bar Retina MacBook Pro-ban?

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/07/14/van-e-ertelme-a-true-tone-kijelzonek-az-uj-2018-as-touch-bar-retina-macbook-pro-ban/

Néhány nappal ezelőtt az Apple frissítette a MacBook Pro szériát, azon belül pedig a Touch Bar-os gépeket. A teljesítménynövelő fejlesztéseken kívül a legnagyobb újdonságot az új True Tone Retina kijelző jelenti, amely többcsatornás érzékelők segítségével igazítja a kijelző színeit és intenzitását a környező fényviszonyokhoz. Kérdés azonban, hogy ennek a funkciónak van-e bármi értelme egy professzionális…

nem hasznalom
mert mindn sarga lesz
:jack_o_lantern:

Én is professzionális módon használom, de én jávát és SQL-t kódolok, folyamatábrákat rajzolok, ajánlatokat és projektterveket írok. Tökéletes lesz a true tone, már nagyon vártam. Szintén jó lesz zenészeknek, vagy bárkinek, aki nem képet és videót manipulál. Nem csak a grafikus a professzionális felhasználás :slightly_smiling_face:

Persze ez jogos, programozás alatt vagy bármilyen más monoton monitor használatkor ez nagyon nagyon jól jön, csak azokhoz a dolgokhoz nem kell több mint fél milliós gép. Ergo nem nagyon veszik meg az emberek a True Tone-os Pro-t.

Inkább az Air-be kéne belerakni, bloggereknek, irodai munkásoknak, de ott még retina kijelző sincs :frowning:

Lehet rosszul teszem, de a True Tone-t nem kapcsolom ki editálás közpen, kifejezetten hasznosnak találom. Más kérdés a Night Shift, amit semmi esetre sem szabad bekapcsolva hagyni.p

Már miért ne kéne fél milliós gép programozáshoz vagy mondjuk szinte bármilyen mérnöki munkához?

Hát sztem nem kell hozzá, hogy PHP-t kódolj félmilliós gép. Lehet az xcode-hoz kell, vagy más olyan dolgokhoz ahol lefordítod az appot, de ott is inkább várok még félórát mint kiadjak fél millióval többet egy gépért.

A PHP meg a programozás azért nem ugyanaz :smiley: