Vásárlás korlátozása gyerekeknek és felnőtteknek az Apple ID családi megosztás keretében, avagy a “pénztárca” használata

Eredetileg itt jelent meg: Vásárlás korlátozása gyerekeknek és felnőtteknek az Apple ID családi megosztás keretében, avagy a “pénztárca” használata - Szifon.com

A Családi megosztás egy remek funkció az iPhone-on, de azért jó pár olyan korláttal találkozhatunk, ami miatt érdemes kiskapukat keresni vagy más megoldás után nézni. Egyrészt a gyermek Apple ID nyilván 15-18 éves korban már nem éppen ideális, túl sok korlátozás lehet, amit ebben a korban nehezen viselnek el a gyerekek. A másik probléma, ha…

Akkor most már tudom, hogy nem én vagyok béna, hanem ez tényleg ilyen vacakul van megoldva. Az Apple Communityben is feltettem a kérdést, és nem kaptam választ. Szóval nem értem, hogy a felnőtt gyerekem miért nem adhatja hozzá a saját kártyáját a saját AppleID-s vásárlásaihoz? Mindenképp nekem kell fizetnem?

Így van, mondom a fenti megoldás jó lehet hogy feltöltögeted neki.

Ja, hát de akkor is én fizetem, mondjuk nyilván elkérhetem tőle. Csak nem nagyon értem a logikát.

Sziasztok. Én úgy értelmeztem, hogyha be van kapcsolva a családi megosztás, akkor ugye az én általam megosztott előfizetések közösek a családdal. Viszont, ha kikapcsolom a vásárlások megosztását, akkor ergo a család csak az újonnan megvásárolt appokat etc nem fogja tudni megosztani egymással, és akkor tud fizetni mindenki saját magának bármit. Lehet rosszul értelmezem?