Vélemény: két hónapja használom a HomePod minit, szerintem jelenleg ez a legjobb okos hangszóró!

Mondom kell hozza kiegeszito ezt irja az Apple :slight_smile: ezek alapjan tudja hogy ott vagy. :slight_smile:

A HomePod nem számít kiegészítőnek?
Vagy az egy központ ami egyben kiegészítő is?

Nem, okos otthon kiegészítők kellenek. :slight_smile: Vegyél egy hőmérőt vagy valami ilyesmi.

Mennyivel gyengébb hangzásban mint a nagy tesó?

Kis szoba - HomePod mini
Nagy szoba - HomePod

Erőssen leegyszerűsítve a véleményem :slight_smile:

+1 gyengébb azért, főleg a mély, közép tartományokban. Nappali inkább HomePod, de háló, dolgozó, wc, fürdő stb… mehet a mini. Egyébként a nappaliban a mini is helytáll, főleg azért mert 2 mini = 1 nagy :slight_smile: Úgy meg már sztereó is lesz.

Sziasztok nem tudja vaki miért nem csatlakozik a HomePod mini az 5Ghz es wi-fihez? mindent próbálok de csak az az üzenet jön hogy nem tudott csatlakozni a hálózathoz. már volt factory eset vagy 4x. synology router van itthon minden megy rajta semmivel nincs gondom WPA2 personal a titkosítás

Router is volt újra indítva? fotózd már le az 5Ghz beállításait plz.

rájöttem Szergely a mini csak n-es wifit tud nekem fix ac-ra volt állítva. Nem is gondoltam volna hogy az  lebutítja a wifi sebességem. a 2.4-en meg olyan lassú a net hogy alig csoszog pedig telekom gigabit van itthon

ebbe én is belefutottam, hogy a fixen ac-ra állított 5GHz-re nem csatlakozott. használj külön SSID-t a 2,4-re és az 5GHz-re is, 5GHz-en lehet nyugodtan a/n/ac, és akkor biztosan tudod, hogy ha épp lassú a net, akkor mondjuk épp azért lassú, mert korlátoz a 2,4-en elérhető maximális sávszélesség. (magának a 2,4-es hálózatnak még az okozhat lassulást, ha 802.11b-s kliens is van rajta.)

nem hiszem hogy van b eszköz mert fixen van az meg n-en a két sáv külön ssid van pont azért hogy tudjam. de pl ha az 5ghz-re csatlakozik egy n-es eszköz attól nem lassul a net mint a 2.4-en. Én már csináltam mindent a synologyval de egyszerűen a 2.4 valamelyik frissítéssel szerintem nagyon belassult anno csináltam még faktori resetet jó volt max 1 napig aztán elengedtem mert minden eszköz megy 5ghz-en ami meg csak a 2.4 en az nem érdekel mert vagy okos mosógép vagy porszívó meg ilyenek.

Sziasztok!
Vettem egy HP minit. Az lenne a kérdésem, hogy 2 iPhone-ban lévő névjegyeket tudja e használni?
Tehát ha én Hey Sirivel felhívom a fiamat, akkor az jól működik.
Ha fiam akar felhívni engem Hey Sirivel akkor van, hogy megkérdezi, hogy ki vagy, ő válaszol neki, de csak azt mondja, hogy hajsd végre az utasításokat, vagy azt, hogy nincs olyan névjegy. Arra rájöttem, hogy ha a fiam az én telefonomban lévő névjegyet kéri Siritől azt tárcsázza. Amúgy minden más működik rajta.
Köszönöm előre is a válaszokat.

ez alapján van beállítva?

igen, minden működik csak a tárcsázás nem.
Illetve amikor megkérdezi, hogy ki vagyok, akkor pontosan melyik nevet kell bemondani, ami a névjegyeknél sajátként el van mentve?
Szerintem valami miatt nem látja a fiam telefonját.

írd le, mi a pontos párbeszéd Sirivel.

Nem tudom leirni, de felvettem a beszelgetest. El tudom esetleg kuldeni neked valahova a filet?

elküldheted emailben a hello@szifon.com-ra.

@piezzo frissítés a hanganyag alapján:

– Hey Siri. (bár ez lemaradt a hanganyagból)
– Uhum?
– Calling Apa.
– Who is speaking?
– Zsolt.
– I’m afraid I don’t recognize your voice. Go to the Home app to turn on recognize my voice for this home.

a “calling Apa” igazából hibás, az “call Apa” kellene legyen, de a jelek szerint nem ezzel van a gond, mert ezen átlép. utána megkérdezi, hogy ki az, aki beszél épp hozzá, amire akkor elhangzik, hogy Zsolt, és ez igazából helyes válasz rá, viszont elképzelhető, hogy a magyar nevet nem érti meg, erre esetleg be lehet állítani valami angolos becenevet a saját névjegy esetén. de még akár az is lehet, hogy Zsolt készülékén Sirinek meg lett mondva, hogy “from now on call me Darth Vader”, és akkor lehet, hogy ezt a nevet várná válaszként, de ez csak egy plusz tipp.

az utolsó válaszában viszont Siri azt mondja, hogy nem ismeri fel a hangot, és a második mondata alapján nincs bekapcsolva az otthonra a hangfelismerés opció.

nézd meg, hogy ez az opció biztosan be legyen kapcsolva az Otthon app beállításaiban, illetve ha Zsolt hozzá van adva az Otthonhoz, akkor az ő készülékén is ellenőrizd, hogy mit ír az otthon ugyanerre.

Minden be van állítva nála, az otthonfelismerés opció már többször el lett játszva.
Volt olyan eset amikor nem azt kérdezte meg Siri, hogy ki vagy, hanem azt mondta, hogy ilyen kontakt nincs a névjegyekben. Utána kért a fiam egy olyan hívást ami szerepel az én telefonomban, az sikerült.
Lehet, hogy összekeveri a hangunkat?