Véleményem szerint ősszel érkezik az új designnal ellátott Apple Watch X – érdemes-e még addig órát venni?

Nagy valószínűséggel ez Ultrához nem jó, 3W vezeték nélkül, próbáltam utángyártott 3 wattos töltőket, meg sem nyekken az óra, ha javassolhatom vegyen hozzá mindenki apple által javasolt, vagy eredeti töltőt.

Az ajánlás is: “amely támogatja a legalább 5 W-os USB Power Delivery (USB-PD) funkciót” .

Ezt csak nagyhirtelen leltem, de nem erre emlékeztem, ergo lehet olyan ami funkcionálisan ilyen, de jó az ultrához is. Ez csak egy ötlet ami utazó töltőnek jó, mert tudja amit kell szükségben és biztosan több hasonlót lelni akár az amazon.de-n ha itthon nincsen, onnan gyorsan meg is szokott jönni, keresgélni kell és lesz .
pl ez?
itt lejjebb van egy fekete is kihajtós watch töltővel és 5W-tal

Amikor órát akartam venni szóba került a Garmin is sok más mellett. Régebben nagy Garminos voltam, több navigációs cuccom is van.
Viszont az órával kapcsolatban sok negatív véleményt olvastam. Többek szerint a töltőcsatlakozója (mert ilyen is van neki) erősen rozsdásodik. Nekem szempont volt a csatlakozó nélküli töltés. Emiatt esett ki a Garmin. Tudom, ritkábban kell tölteni, meg biztosan jobb is mindenben, de elég sok panaszt olvasni a Garmin csoportokban például a Connect csatlakozás problémáiról is.
Nekem a Watch állandóan a karomon van. Két naponta töltöm fél-egy órát. Ennyit kibírok. Viszont hatalmas előny az, hogy a telefont akár otthon is hagyhatom, nem maradok le a bejövő hívásokról (akár a strandon is), sőt telefonálni, fizetni is tudok.

Csak ámulok és bámulok, hogy másoknál milyen jól bírja a Garmin óra, nekem a felix 6x pro solar sose bírta 8-9 napnál tovább, pedig 21 nap van írva gyárilag.

Csak nézz be egy-két villanyautós oldalra és ott meg kb a fele (de főleg az ellenzők) napi szinten mennek 1000km-t “egyseggel” és kevesebb mint 9 óra alatt :grinning:

@gunar mármint ennek pontosan mi köze van egy okosórához?

Minek is?

annak, amit írtál, hogy egy villanyautós oldalon ki hány km-t megy egy nap, kevesebb mint 9 óra alatt. hogyan kapcsolódik ez bármi okosórához?

Hasonlat a sok napos akkuidőkre, ami van akiknél él van akiknél meg nem és ez egy szinoníma rá szvsz.
Ennyi csak

de egy elektromos autóban sokszor még az akku kémiája is más, mint ami egy okosórában van, és akkor a kapacitást értelemszerűen hagyjuk is ki ebből. attól, hogy mindkettő elektromos energiával működik, és akkumulátort használ, még nem összehasonlítható egymással.

Rosszul értelmezted, mert a cél az volt, hogy az ellenzőknek azért nem kell többnyire EV, mert ők “napi szinten mennek 1000km-t és az erre nem alkalmas” és ennek kb a fele ha igaz mert gázolajjal is csak 90-nel tud menni 1 tankkal annyit, kivéve pár autót ha van olyan egyáltalán és a Garmin óra is igéri a sok napot és párnak megvan (akik írják :grinning:) talán sokaknak meg nem.

de ennek semmi köze az okosórákhoz. ilyen erővel akkor hivatkozhattál volna a belső égésű motorral rendelkező autók katalógus-beli fogyasztási adataira is, azok is csak ritkán tapasztalhatóak meg a vásárlóknál. de ez mind lényegtelen, mert azt, hogy egy okosóra meddig bírja egy töltéssel, semmiben sem befolyásolja az, hogy egy autó mit tud.

Nem tudom mi számodra a hasonlat fogalma, de az lehet két teljesen eltérő dologgal kapcsolatos is és itt ez volt a lényeg a hasonlat és annak a tartalma, ami csak ott és arra vonatkozóan jön le, de ezek szerint nem mindenkinek. Ez van.

A pulzoxi teljesen és az Always On normál használatnál ki van kapcsolva. Hetente töltöm olyan 54-56% körül szokott lenni amikor felrakom töltöre.