Vízálló-e az iPhone X, XS, XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro és Pro Max?

a kínai kormány pedig lávolja, hogy Huawei-t használsz. :slight_smile:

2 kedvelés

Igen, ahogy a helyzet kinéz, ha az ember kicsit jobban odafigyel a kínával kapcsolatos hírekre, nem elképzelhetetlen hogy kémkednek a felhasználóik után, vagy legalábbis gyűjtik az információkat. És ez jelen esetben ijesztőbb, vagy károsabb mint az, hogy az Apple tudatos gátlástalansággal bassza át a törzsvásárlóit? Félmilliós vízállónak hirdetett készülékeik nem képesek kibírni egy kis nedvességgel érintkezést? Avagy egyórás fényképnézegetést nem képes forrósodás és 40%ot merülés nélkül elviselni egy csúcstelefon?
Ez akkora éveken át tartó aljas tudatos átverős csalás, hogy ha ezt te csinálod, feljelentenek magyar polgári bíróságon, és minimum éveket kapsz letöltendőt az eljárás után.
10 év hűséges Apple felhasználói múlttal joggal mondhatom ki az ítéletet: az Apple megérett egy nemzetközi büntetőperre, és arra hogy a részvényei essenek 50%-ot a fogyasztó megtévesztéséért, gátlástalan piaci magatartásért.

De akkor miért nem egy androidos fórumot olvasol, ha ennyire undormány számodra egy iPhone?

Értem én, hogy csalódtál x év után, de azért vannak itt bajok… Ránéztem most a 11 Pro terméklapjára az Apple honlapján, és bár beszámozott apróbetűs rész, de minden le van írva.

Az iPhone 11 Pro és az iPhone 11 Pro Max por-, csepp- és vízálló. A vizsgálatokat ellenőrzött laboratóriumi körülmények között végeztük. A készülék az IEC 60529 szabvány szerint IP68-as besorolású (legfeljebb 4 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe). A por-, csepp- és vízállóság mértéke nem állandó jellemző. A készülékek ellenálló képessége a természetes elhasználódás eredményeként csökkenhet. Az iPhone-t nedves állapotban tilos tölteni. A használati útmutató írja le, hogyan kell megtisztítani és megszárítani a készüléket. A folyadékok okozta károkra a jótállás nem érvényes.

Nem tudom, én ha víz alatti felvételeket vagy ilyesmit szeretnék csinálni, biztos nem egy telefonnal, max valami tutifrankó vízálló tokban tenném.

Persze az is lehet, hogy gyártási hiba vagy épp sikerült pont rossz készüléket kifogni, aminél nem volt annyira patent a vízálló szigetelés.

igazából ez az egész IP67 és IP68 csak marketing bullshit, hiszen a való világban nem laborkörülmények lesznek. én amúgy azt megértem, hogy ez X okokból valóban nem garantálható, de akkor maga a laborvizsgálat sem ér semmit.

Szia,

Az egy dolog, hogy a fotót mivel magyarázhatja a Apple és a Telenor.
A gond ott van, hogy a reklámban az van jól láthatóan leírva, hogy “4 méteres mélységig, 30 percig meríthető vízbe”.
Tehát szándékosan is ki teheted ezeknek a körülményeknek, nem történhet semmi baja, hiszen ezzel reklámozzák.
Ha pedig beleejted egy 2,5 méter mély medencébe (véletlenül) és onnan 3 perc múlva felhozod, akkor joggal várhatod el az új készülékedtől, hogy ne legyen semmi baja, ugye?
És ha mégis baja lesz?
Tegyük fel, hogy a készülék beázik ettől a véletlen balesettől, de a haverod felvette az egész jelenetet (a vízből kivett készülék egyből fura jelenségeket produkál).
Te mit tennél ebben az esetben?
Gondolom, megmutatnád a videót a szervizes/garis muksónak és várnád Te is az új készülékedet, nem? A többség ezt tenné, szerintem.
És igazuk lenne.
Szerintem.
:wink:

Teljes mértékben igazad van, csak jogilag ez még nincs rendezve, de egyszer megtalálják az emberüket. Ennél nagyobb hülyeségek miatt is nyertek milliós pereket az USA-ban.

pontosan ez a probléma. mert ha mégis beázik, akkor beázott, és az Apple el fogja utasítani, hiszen hiába írják le, hogy meddig meríthető milyen mélyre, azt is leírják, hogy a folyadékok okozta károkra a jótállás nem érvényes.

Nem egy buvaroranal benne volt a limited warrantyrol szolo konyvecskeben, hogy vizkar eseten nincs garancia. Szoval, sajnos ez amolyan megszokott dolog az iparban.

Világos, de azt mondom, hogy nem fog ez sokáig tartani, mert ez a fogyasztó megtévesztése. Ha ráírják a dobozra kis betűkkel meg apró betűs résszel az egy dolog, az meg másik, hogy reklámokban ráöntenek x liter vizet és ezzel adják el.