WWDC19: az Apple bemutatta az iPadOS-t - megújult kinézet, külső adattárolók támogatása és még sok más

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/06/04/wwdc19-az-apple-bemutatta-az-ipados-t-megujult-kinezet-kulso-adattarolok-tamogatasa-es-meg-sok-mas/

Az idei WWDC alkalmával az Apple bemutatta az új iPadOS-t, ami az iPad készülékek saját operációs rendszere, így az azok ezentúl már valóban többre lesznek képesek, mint az iPhone-ok. Az iPadOS alapvetően az iOS egy módosított verziója, ami minden szempontból jobban optimalizált az iPad készülékekre és sokkal közelebb áll már a macOS rendszerhez a funkciók…

Jónak ígérkezik :grin:
A Homescreenen baromi sokat és sokan rugóztak, pedig nagyjaból szerintem semmi értelme.
Ellenben a multitasking baromi jó. Akinek van rá igénye, már a Filesba se tud belekötni, karöltve a Safari letöltés menedzserével. Utóbbinál hatalmas plusz pont, hogy végre asztali böngészőként azonosítja magát (nagy fejlesztés lehetett… :slightly_smiling_face:).
Az irányt letették, szerencsére leválasztották az iPhoneról, kíváncsi leszek milyen irányt vesznek innentől.

…és ami kimaradt: egér támogatás végre! ( vezetékes és Bluetooth egérrel egyaránt használható). :mouse:

Számok továbbra sem rakhatóak ki a betűk fölé a billentyűzetben. Nagyon kellene…

Erre talaltak ki a “lehuzhato” gombokat. Igy tovabbra sem plussz mozdulat/problema, cserebe nem foglal el tobb helyet.

1 kedvelés

Erre ahogy a kolléga is írta ott van a lehúzható gombok, egyszerübb nekem mintha csak ott lenne a szám, nem is szoktam átváltani csak számokra ha szám kell mert ott van fent.

1 kedvelés

@SzifonAdmin, @Jadeye off: hogyan lehet nektek pm-et küldeni?

hello@szifon.com például.

Lehuzható gombok? Ezt nem értem :smiley:

iPaden elerhetoek a szamok, ha “lehuzod” a billentyut mikozben megtappolod (meg nem mondom mar, hogy ez iOS12 vagy iOS11 ujdonsag volt).