Xbox One és PlayStation 4 kontroller támogatással érkezik ősszel az iOS 13, iPadOS 13 és tvOS 13

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/08/08/xbox-one-es-playstation-4-kontroller-tamogatassal-erkezik-osszel-az-ios-13-ipados-13-es-tvos-13/

Az ősszel érkező iOS 13, iPadOS 13, na meg persze a tvOS 13 egyik nagy újdonsága gamer szinten az Xbox One és PlayStation 4 kontrollerek támogatása. Az új szoftverekkel megnyílik a lehetőség a már otthon lévő kontrollerek használatára és nem kell külön egy MFi-set vásárolnunk, ami akár hasonló árban van, mint egy konzolos változat. 2014…

Anno még PC-n csakis a GTA: San Andreas miatt vásároltam egy USB-s gamepadot. Sajnos még jailbreakkel se találtam olyan hacket hozzá, amivel használhattam volna iPaden. :slightly_frowning_face:
Itthon Wii van (a régi fajta), ahhoz van mindenféle vezérlő, még classic controller is, amin bár nincs annyi gomb, mint a PC-sen, de az is jó lett volna, ha tudtam volna használni, viszont láthatóan erről nincs hír. Szóval az iOS 13 számomra sajnos semmi pozitívumot nem tud felmutatni ilyen téren.

És hogy lássátok tényleg működik, itt tweeteltem róla először: https://twitter.com/burgatshow/status/1144213989116788736?s=20

Plusz, a videón megspékeltem még a Sony saját remote play megoldásával, ami többek között teljesen jól működik az irodából is. :slight_smile:

Ilyenkor sajnalom, hogy a jatekos PC-hez csak egy Xbox 360 kontrollerem van. Most szerezhetek valami ujabbat, hogy ki tujdam probalni a Real Racing-et Apple TV-n.

Előrendelhető termékhez nem jó a kód, sajnos. Beírom semmi. Pedig az is egy controller. :man_shrugging:t2:

Az az izgalmas, h kontroller én elég sokminden érthető. Pl akkor ezentúl Xbox one kormány is lesz? Az elég király lenne.

Meg egy gondolat: ez könnyen lehet előszobája a streamelt játék világnak, amikor tényleg brutálisan szép játékokat játszhatunk majd bármilyen megjelenítő platformon, mert a játék maga máshol fut. Ehhez az iPad pl nyaraláson meg egy kontroller szuper felület lehet