Zárt mód engedélyezése - tapasztalatok

Sziasztok,

Szeretném veletek röviden megosztani az elmúlt hetek tapasztalatait, amelyekhez a zárt mód alkalmazásával jutottam.
A zárt mód egy extrém magas szintű biztonsági védelem Apple eszközökhöz. Aktiválásával számos funkció nem, vagy csak korlátozottan működik.
Három hete tesztelem Macen, iPaden, iPhone-on, és Watch-on.
Kérlek titeket, hogy amennyiben a leírtakon túl további (vagy más) tapasztalataitok is vannak, azt írjátok meg.

Összefoglalóan azt mondhatom, hogy a zárt mód engedélyezése a hagyományos mindennapi használatot - egy kivételtől eltekintve - lényegesen nem korlátozza vagy akadályozza.

  • a Safari használata során lényeges akadályba nem ütköztem,
  • iMessage használata során a PDF csatolmányokat gond nélkül megnyitotta, néhány fotó megnyitását tiltotta le csupán,
  • FaceTime hívások problémamentesek voltak, de az ismeretlen vagy a híváslistában nem szereplő bejövő hívásokat letiltja,
  • az applikációk közül mind rendeltetésszerűen működött, egyetlen kivétel a Máv applikációja, ami meg sem nyílt zárt mód mellett,
  • a kiegészítők gond nélkül működtek, kivéve az Apple Watch hívás funkcióját: ennek a tükrözése teljesen tiltott zárt mód mellett.

Ha a hivas watch segitsegevel funkcio tiltott, akkor gondolom macen keresztuli telefonalas is az. SMS uzenetek tovabbitasa mas keszulekre? Illetve a tobbi rendszresen hasznalt handoff/continuity funkcio is?

és pontosan miért használod? mármint mi szükség van rá?

Macen FaceTime hívás problémamentes volt, még az AirPods-váltás is működött - GSM hívást Macen nem próbáltam.
Üzenetek továbbítása és Handoff problémamentes - gondolom az azonos Apple ID lehet a kulcs.

Egyelőre kíváncsiságból: érdekel, hogy milyen funkciók sérülnek a biztonság oltárán.
Egy Apple eszköz nekem mindig biztonságot is jelentett, ezért ha van rá opció, hogy bizonyos áldozatok árán maximális védelmet adhat egy ilyen készülék, érdemes felmérni ezeket a potenciális áldozatokat :slight_smile:

1 kedvelés