Zúgó hang a videóknál

Sziasztok!

iPhone 8-nál van egy olyan problémám, hogy videó, illetve hangjegyzet felvételekor a hang mellé “bekerül” egy zúgó hang.
Próbálkoztam a mikrofonok és a hangszórók tisztításával. Halkabb a zúgás ugyan, de ugyanúgy van.

Videót számítógépre* másolva és lejátszva szintén hallani a zúgás, tehát nem a telefon hangszórója a rossz valószínűleg.

A probléma orvosolható valahogyan, vagy mindenképpen szervízbe kell vinni?

  • egy almás fórumon sajnos külön ki kell emelnem, hogy nem Macről van szó

látatlanban csak találgatni lehet, de mondjuk zajszűrő mikrofon hiba lehet valószínűleg. ha egy visszaállítás sem oldja meg, akkor irány egy hivatalos szerviz.

Sajnos nem állította meg a gondot a visszaállítás, így akkor irány a szervíz.
Mennyibe kerül egy ilyennek a javítása? Mert a gari már lejárt.

Viszont azóta, hogy újraraktam a telefont (biztonsági mentésből) nagy mértékben merül az akkumulátor. Lehet, hogy valamilyen beállítást nem ment el a biztonsági mentés?

Hol lett véve a készülék és mikor? Céges, magánszemély? Az hogy ennek mi a költsége fogalmunk sincs, érdemes felhívni az iSamurai.hu -t ezzel kapcsolatban.

Tavaly márciusban lett vásárolva. Így az 1 év gari lejárt már.
Nem szolgáltatótól (kártyafüggetlen és nincs hozzá hűségszerződés) hanem szaküzletben*, újonnan lett véve, Magyarországon.
A telefon az enyém, tehát nem cégtulajdonú.

*Nem Apple store (olyan tudtommal Mo-n nincs is), nem istyle vagy isamurai

Sejtettem, hogy az egy év lejárt, de lehet 2 év van rá, ha hivatalos helyen vetted:

Én máshol vettem, nem ezeknél. Ahogyan írtam is.