Apple: garancia, jótállás, AppleCare és AppleCare+ 2021-ben

Sziasztok, a kérdésem, hogy ha egy Apple Watchra veszek Apple Care+ -t, és beadom cserére, akkor az önrész összege, hogyan alakul? Van erről infótók? Ha UK Apple Care+ -t vettem, akkor 49 GBP, ha német akkor 65 EUR, ha USA akkor 69 USD? Ezeket az összegeket találtam a régiós apple oldalakon. Köszi a választ!

Ettől még a termék ugyan az. És anyagilag jobban járok vagy nem annak nem kellene ilyen szinten számítania.

1 kedvelés

Valószínűleg az is benne van, hogy egy cég sokkal többet és intenzívebben használja a terméket sőt nagyon valószínű, hogy pénzt is keres vele. Ezért is részesíti a törvény a privát felhasználókat előnyben.

Na ja egy cég többet telefonál mint amennyit a mai fiatalok nyomják a teló fő fogyasztóját a kijelzőt és ha a 20 éves megveszi magának akkor él a normál gari, ha egy cég veszi az alkalmazottainak akkor meg nem, pedig simán a fiataloknál az akku hamarabb éri majd el a meghatározott töltés számot mint a céges alkalmazottaknál többnyire. Azaz tovább is fog kitartani jobb állapotban általában. Igen ez ebben a formában kicsit visszásan hangzik nem? Főként ha adott cégnél simán a normál kapcsolattartáshoz kellenek a telefonok, csak pl a biztonságot részesítik előnyben és azért vesznek iphone-okat mindenkinek. sok a feltételezés ezekben a törvényekben és szabályokban ahogy látom.

Itt nem csak telefonokról van szó, hanem minden termékről.

Altalaban a meretezes es az igenybevetel miatt mas a ceges es nem ceges eszkozok kozott a kulonbseg.

Sose felejtem el, felesegem elozo munkahelyen a lakossagi, osztaly szinten hasznalt kapszulas kavefozo kb. havonta elromlott. A vegen mar a fonok tajtekzott, hogy mi ez a szar. Aztan kisfelegesem mondta, hogy egy 30 ezres kavefozotol ne varjuk mar el, hogy napi 100 kavet lefozzon a kovetkezo 3 evben. Az uzleti gepek nem veletlen kerulnek 3-500 ezer forintba. Nem esett le a fonoknek a tantusz.

Persze ez egy mobiltelefonra nem jo pelda, de a fokozott igenybevetel, a napi tobbszori toltes, mechanikus behatasok, a tobb felhasznaloi let azert igen.

Persze vágom a miértjét, csak sok esetben nem a cégeknél használják agyon a műszaki cikkeket. Ok egy kávéfőzőt nem vehet olyant mint otthonra, kivéve ha ott is fokozott az igénybevétel, vagy tartósat akar venni az ember. Azért hoztam fel példának pont az okostelókat, mert látom ahogy a mai fiatlok, de más az idősebb korosztály is állandóan kézben tolja a közösségit, na ennél aki folyamatosan telefonál sem meríti gyorsabban és vágja haza az akkut. De biztosan lennének még példák amikor ilyen a szitu. Persze a mosoda ne vegyen home gépet, oda ipari kell, de ha egy kft vesz egy home gépet mert vannak dolgaik amiket kimosnának, vagy pl mosogató gépet akkor nem hiszem hogy normális ez a megkülönböztetés, mivel nem fogják feltétlenül jobban használni mint egy háztartásban ahol él 4-5 fő és van 3 gyerek.

Egy törvényt nem lehet úgy meghozni, hogy ha ezt veszed 1 év, ha másikat veszed 2 év. Hanem aki veszi azt tudják megkülönböztetni és úgy, hogy privát vagy céges. Azon belül a cégeket se tudják megkülönbeztetni, hogy milyen célra használja fel. Azért a cégek nagyobb részénél a telefonok is igénybe vannak véve sokkal jobban és az akkor is egy munkaeszköz amivel a cég pénzt keres, ha nem is direkt de valami úton módon mégis. De szerintem ez teljesen rendben is van.

A másik, hogy az Apple nem tesz különbséget privát és céges vásárlás közt garancia terén. De viszont céges vásárlóként új készülékre nem, de kiegészítőkre 10-20 % közt szoktak kedvezményt adni. Sőt új Watch-nál is adnak a szíj árából. Az meg, hogy az állam különbséget tesz az teljesen normális, egy magánszemélyt aki ráadásul drágábban is veszi meg a terméket védjenek is jobban jogilag mint egy céget.

1 kedvelés

Jelenleg érintett vagyok, pont benne vagyok egy szervizelési problémába.

Van több iPhone készülékem is. Az egyik egy iPhone XS. 23 hónapos volt mikor leadtam javításra, az egyik hivatalos (Almárium Pro) partner szervizükbe.
Egy akkumulátor cserét, és egy kamera JAVÍTÁST szerettem volna. Ez később fontos lesz. (A kamerának minden szögben fókuszálási problémái voltak)
Egy hét múlva értesítettek, hogy elkészült a készülék, mehetek érte.
Az akkut kicserélték. A kamara javítást is elvégezték. Kicserélték. (59.800 Ft kértek)
A telefont teljesen lemerült állapotban kaptam vissza. Haza érve (miután sikerült bekapcsolnom) vettem észre, hogy valamivel jobb lett a kamera, de nem lett tökéletes.
Azt mondták vigyem vissza, hiszen a beépített alkatrészre 60 nap garancia jár, ezért természetesen újra neki látnak, most már garancia keretein belül.
Majd felhívtak, (2 hét) hogy kicserélték egy újabb második kamerát is. De nem lett tökéletes. Szintén javult, de így nem tekinthető befejezettnek a javítás.
Nem tudják mi kehet a baj.
Elküldték az APPLE-nek, további vizsgálatra.
Az APPLE felajánlotta, hogy kicserélik a készüléket, ha a vásárlást igazoló, blokkot (sajtcetlit) el tudom küldeni. Most már kénytelen voltam venni egy másik iPhone-t, mert több hetet nem tudok nélkülözni telefon nélkül.

Most egy pár napja hajkurászom, hogy éppen azt a készüléket két évvel ezelőtt hol vehettem? Hogy esetleg, egy másolatot tudjanak adni a vásárlás tényéről.
Na ezért érdekes nálam ez a Kiss Béla GSM bolt.
Volt már garanciás, és garancián túli javításom, több is. De még számlát egyszer sem kértek tőlem. Ezért sem tartottam fontosnak megtartani.

Ezért érzem, hogy a kibúvót keresik jelen esetben is, a javítást illetően. Mivel csak úgy tudnák javítani, ha cserélik a készüléket.

Most ott tartok, hogy se pénzem, se telefonom, az APPLE meg blokkot (sajtcetlit) akar bekérni.

.

az 1 éven túl az Apple kérheti az eredeti számlát annak ellenőrzésére, hogy vonatkozik-e a készülékre a helyi fogyasztóvédelmi törvények alapján a szavatosság, vagy sem. ez korábban is így volt. az furcsa, hogy csak 60 napot említettek garanciára a kicserélt alkatrészekre, mert 90 nap szokott lenni, függetlenül attól, hogy fizetős javítás volt-e, vagy ingyenes.

Azért a vásárlást igazoló blokk a minimum amit elteszel főleg egy ilyen drága készüléknél. Hisz az mindig is kellett mindenhol a garancia miatt. Sokszor a blokk a garanciajegy egyben.

Ez teljesen igaz és kell is, mert bármit is vesz az ember ami működik, min 6 hónap gari jár rá. Én pl a gyerek játékoknál tanultam meg, hogy igen sokat lehet spórolni ha eltszi az ember akár a tesco-s blokkot róla, volt amit többször is cseréltek, mert elromlott normális használat közben, blokk nélkül ez több 10e forintot emésztett volna fel, így a végén másik játék lett, megunta a fiam hogy mindig rossz. :grinning:
Szóval ha a dobozát nem is mindenki, de a számlát még ha sajtcetli is el kell tenni mindennek ami elromolhat. Még használtak vétele esetében is szoktam kérni ha van az eredeti szla-t (hardverapró, vatera, jófogás), sosem tudni mire lehet jó 1x.

De ezekre az ipari gépekre a gyártó ad rendes, a törvényeket jóval meghaladó jótállást az ipari felhasználásra méretezve.
Az egy hónap alatt beszaró 30 ezres kávéfőzőre napi 100 kávénál a gyártó mondhatja, hogy nem rendeltetésszerű használat. Az 500 ezresnél nem fogja ezt mondani, mert az erre van méretezve és mondjuk 3 évig él rá a gari.

A törveny előtt csak azért van különbség, mert egyrészt az áfát visszaigényli a cég, másrészt pár év alatt szépen el lehet számolni költségként az eszközöket. Anyagilag egy cégnek sokkal jobban megéri.

2 kedvelés

Itt a számlával téged akarnak védeni, hogy igazold, hogy Magyarországon vetted, mivel a rendszerükben látják, hogy az nem a magyar piacra lett eladva részükről. Egy hivatalos viszonteladónál vett készülék esetén tapasztalatom szerint nem foglalkoznak ilyennel.

A számla beszerzése valószínűleg nehéz lesz, azon túl, hogy rendes számla sosem létezett erről, mert Kiss Béla GSM bolt az elmúlt évben kétszer cégnevet váltott, és akitől vetted, már rég felszámolás alatt van.

Nem tudom, lehet ez a része már hülyeség, de szerintem a számlát/sajtcetli blokkot már csak egy esetleges betörés miatt is érdemes eltenni mindenről, hogy a biztosító felé lehessen igazolni, hogy mit loptak el. Jó telefon azért általában az embernél van amikor nincs otthon és betörnek, de pl egy iPad vagy MacBook már nem biztos. (Csak azért említem ezeket, hogy maradjunk az Apple termékeknél.) Ennek persze már nincs köze az AppleCare±hoz, csak ha már előjöttek itt a sajtcetli igazolások gondoltam bedobom, hogy ilyen eset miatt is jó, ha meg vannak ezek.

Szia! Jelenleg ez nálunk 0Ft, mert nincs hivatalosan AppleCare+ vásárlás + ezért a javítás sem kerül külön költségbe. Ne kérdezd miért, szerencsések vagyunk.

Évente 2x (2 évig) kicseréltetheted a készüléket. Nyilván karcos kijelzőre nem fogják cserélni, mert “működésben nem befolyásoló probléma”, de csúnyán mondva, bármikor átmehetsz rajta kocsival.

Amúgy, ha nem Store-ba megyek, hanem felhívom a Supportot akkor Watch-nál nem kell fizetni, vagyis eddig 4szer cseréltettem órát és csak blokkolnak a kártyán egy összeget amit rögtön visszakapsz mikor beérkezik a defektes készülék.

1 kedvelés

Köszi a cikket, tök jó lett!
Jó lenne egy olyan cikk is, amiben összehasonlítjátok az AppleCare±t és a jelenleg köthető egyéb készülékbiztosításokat (szolgáltatói, kiegészítő, magyar, külföldi, Revolut)
Illetve, melyiknél lehet lopásra is biztosítást kötni.
Köszi még 1szer