Apple: garancia, jótállás, AppleCare és AppleCare+ 2021-ben

Van ilyen :slight_smile: bár régi a cikk. Sajnos nincs tapasztalat sem revoluttal, sem más biztosítással. Illetve korábban volt tapasztalat iSTYLE biztosítással, ami nem volt rossz egyébként. Lényegében a biztosítás jobb deal, mert rablásra is lopásra is elérhető, míg az AppleCare+ nem terjed erre ki. Ettől függetlenül a biztosítóval elintézni egy üvegcserét sokkal kényelmetlenebb, mint az AppleCare±nál, amikor csak kicseréli az Apple.

Azta, ez elég jól hangzik ebben a formában! És ez csak a watch esetében 0 Ft vagy iPhone-ra is ez vontakozik? Mert a cikkben mintha azt olvasnám, hogy minimális összegért 15-25.000 Ft lehet kicseréltetni. A másik pedig, hogy nem is kell akkor bevinni a hivatalos szervízbe, elég felhívni őket telefonon, küldenek futárt és ha beérkezett hozzájuk akkor küldik az új watchot/iPhonet?

Ezeket értem, de még mindig ott van ahogy pont ugyan arról a termékről beszélünk. Mi köze hozzá, hogy én le tudom írni nem tudom hány darabot veszek stb. A termék használatában ugyan azt csinálom. Telefonálok netezek fotózok. Vagy ha van egy limit akkor azt olvassa ki a használatból. És még mindig ott van, hogy ez magyar sajátosság vagy mindenhol így van. De ez már ne ide tartozik.

Cégként, hivatalos forrásból vásárolva, tehát szokásosan appleről vagy icentre, telekom. Az esetben is 3 év lesz a garancia 2021 januártól 250k feletti termékeknél?
vagy ez csak magánszemélyként vásárolt cikkeknél érvényes?

csak magánszemély. a cég nem minősül fogyasztónak.

Nagyon hasznos cikk, köszönjük!

A nem jogászok számára - ahogy a cikk is írja:
jótállás = “garancia” ez mindig jobb;

(kellék)szavatosság: nekünk kell bizonyítani, hogy nem vásárlás (átvétel) utáni a probléma oka.
Ez utóbbi azonban nem feltétlenül sokkal nehezebb, ez esetben elegendő valószínűsíteni, hogy hibás a telefon és az nem külső behatás pl. leejtés következménye.
A jótállás szinte mindenkit kötelez a kereskedelmi forgalomban, a szavatosság pedig mindenkit, kivéve, ha kizárja.

Ezt is a gyakorlat dönti el, a probléma az, hogy ha nem akarják teljesíteni, ekkora értéknél szinte lehetetlen kikényszeríteni, mert költséges a per, ha per lesz belőle. Itt az eladók egy része a kifárasztásra játszik.

Azt azonban tudni kell, hogy jótállás sem automatikus cserekötelezettséget jelent, legfeljebb, ha szívességből az eladó egyből kicseréli, a szavatossági jogok érvényesítési sorrendje a cikkben írottak szerint van.

Ennek ellenére javaslom mindig a cserét kérni, mert akkor a jótállás, szavatosság ideje újraindul az egész árura, ha csak javítás, a javított rész tekintetében.

A 2021-es változtatások üdvözlendők.

Ha megtehetitek, apple care + legyen, nyilván a saját hibás esetek miatt.

Jogilag az apple care + nem tiszta “jótállás” hanem plusz szolgáltatások vállalása bizonyos esetekre és feltételek mellett. Az általános, jogszabályi jótállásról nem kell külön megállapodni, és fizetni sem kell érte, de többet lehet vállalni.

1 kedvelés

Te jogasz vagy ugye? :joy: Rossz szandek nelkul kerdezem.

Akkor ha jól értelmezem, az apple jogsértést követ el amikor pl kicseréli az eszközt, mert neki az 1xűbb és csak 90napot ad rá garit az új bontatlan darabra?

Jó kérdés:
Ptk. 6:163.
(…)
5) A dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.
6:173. szakasz
(…)

(2) A jótállási igény érvényesítésére egyebekben a kellékszavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.

Ördögöd van :grinning:
Jó volt a cikk, de lett némi zavar az erőben, gondoltam segítek…

1 kedvelés

és ha a te nevedre veszi meg, akkor bírja? :slight_smile: nem, de visszaviheted…

Egy kérdés, ha szürkeimport macbookot veszek, aminek azért van előnye lássuk be, egyrészt első körben olcsóbb, viszont jan 1 után ilyen vásárlással bukjuk a törvényi 3 év garanciát.

De, erre a készülékre tudunk venni az Apple hivatalos oldalán AppleCare±t, néhány kattintással és egy bankkártyával, trükközés nélkül, azonnal aktiválódik.

Ilyen esetben az AppleCare+ csomag látható, mint megvásárolható kiterjesztés, ilyet már csináltam. Mi van akkor, ha letelik a 60 nap, utána már az AppleCare+ eltűnik és ugyanott, helyette, már csak a sima AppleCare fog látszódni?

Még egy dolgot nem bírok kideríteni. Mennyi az annyi? Van árkülönbség az AppleCare és AppleCare+ között? Vagyis, ha letelt a 60 nap akkor a sima AppleCare olcsóbb lesz valamivel?

Nem tudsz trukkozes nelkul AppleCare+ -t vasarolni, mert az elvileg szamunkra nem elerheto (a kulfoldi cimmel rendelkezo bankkartya peldaul trukkozesnek szamit). Szamunkra csak sima AC erheto el a gepekre. Ahol elerheto az AppleCare+, ott ugyonarra a keszulektipusra nem tudsz sima AppleCare -t vasarolni.

1 kedvelés

Felmész egy olyan Apple oldalra, ahol van AppleCare+ berakod a táskádba a terméket, és a végén ki fogja írni mennyi rá.

1 kedvelés

Igen, azt már csináltam, csak arra voltam kiváncsi, hogy ha letelik a 60 nap az AppleCare+ megvásárlására, akkor mi van? Akkor még mindig lehet aktiválni AppleCare-t, vagy akkor bukó?

A trükközést úgy értettem, hogy viszonylag egyszerű eset az, ha a sorozatszámot bírod, kidobja hogy vehetsz AppleCare±t, kattintasz, megadsz egy címet (még ha kamu is) és egy Curve vagy bármilyen (mondjuk angol) kártyával megveszed. Nem kell hívogatni ügyfélszolgálatot, stb.

Ezeket az árakat megtaláltam, csak az érdekelne, olcsóbb-e a sima AppleCare mint az AppleCare+. Mert ez sokmindent eldönthet, mert pl. most tudnék venni sokkal olcsóbban gépet kintről, mint itthon. De akkor bukó a 3 év törvényi garinak, viszont ha 11 hónap múlva mondjuk még úgy döntök, hogy megtartom, akkor vajon tudok-e sima AppleCare-t aktiválni…

Csak, mert sanszos, hogy a mostani első generációs M1-ek után jön valami ami még ütősebb lesz… MicroLED kijelző, erősebb M1, stb. Akkor megint el kell adni… :smiley:

A sima AppleCare ha minden igaz, akkor egészen a hivatalos garancia végéig megvásárolható. Szóval az teljesen más helyzet más árral szerintem.

Ha jol ertem akkor keszulekcsereneseten a jotallas ujraindul, ugye? Csak mert ez az Applenél nincs igy…

Nem mindig van így az Apple-nél. Legalábbis 2020-ban. Szóval, ha garanciális időn belül kaptál új készüléket, akkor 90 NAPOT kaptál, de ha a 2. évben a jótállás alatt kaptál új készüléket akkor 1 év jótállást kaptál, ami az Apple részéről megegyezik a garanciális feltételekkel.

A store-ban már úgy is csináltak Apple Care±t iPhone-ra nekem, hogy a kijelző szét volt törve. De persze szerintem ez múlik azon is, hogy milyen az üzletvezető és a kiszolgáló személyzet hangulata is. Mert volt már olyan is, hogy egyik nap nem cserélték ki a töltőkábelt mert azt mondták rosszul húzom ki a telefonból (hozzáteszem igazuk volt mert azóta egy kábel se ment tönkre), 2 nap múlva visszamentem minden gond nélkül. Úgyhogy 6S óta megveszem az AC+ és azóta mindegy miért viszem be cserélnek mindent, sőt olyan is volt, hogy 3szor cserélték összetörés miatt a készüléket mikor még csak 2 csere volt benne.

Te azzal szokták focizni, vagy szöget versz vele a falba mikor nincsen kéznél kalapács? :grinning:

1 kedvelés