Apple: garancia, jótállás, AppleCare és AppleCare+ 2021-ben

Azt nem, de elég sűrűn elejtem. :smiley:

Sziasztok! Járt már valaki úgy, hogy megjött az e-mail a care+ aktiválásáról, majd 1 hét múlva sztornózták a befizetést. Angol Revolut kártyával fizettem anno az én 6-os órámat az rendben volt, most feleségemnek akartam és így jártam😔. Érdemes újra megpróbálni másik kártyával? Köszi!

És magán az órán rajta van az AppleCare+?

Sziasztok! Egy T-s 12 Max Pro-t próbáltam beállítani, át kellet állítani a nyelvet, és a régiót angolra, utána megjelent a Care havi, és egy összegben az összeg ami 199 font, havit nem lehet választani, és az írta, hogy Aplle Id-hoz rendelt kártyáról veszi le (Curve kártya van, hozzá kell adni az Id-hoz?). Jól van ez így, hogy egyből 199 fontot kell kicsengetni?

Jó lesz ez így, egyből csengesd ki, ha havit szeretnél adott ország Apple ID-ja kell tehát UK Apple ID.

Nagyon önmagam ellensége vagyok amúgy, hogy nem veszek Apple Care±t? :smiley: Nekem még soha nem történt egyik telefonommal se semmi. Se meghibásodás, se leejtés miatti sérülés, semmi. Az összes eddigi telefonomat úgy raktam el cserekor, mint ha most vettem volna ki a dobozából… Jó egy MacBook vásárlásnál már lehet elgondolkodom, de így, hogy itthonról csak trükkök árán lehet hozzájutni, nem sok kedvem van hozzá. :woman_shrugging:

Köszi. Havi fizetésnél, akkor maradnia kell a UK ID-nek vagy?

Hát, elvileg igen. Mi a havi fizetést sosem próbáltuk.

Rendben, köszi. Az úgy macera

Ha vettem majdnem 3 hete egy macbook-ot, akkor a checkcoverage oldalon mikor jelenik meg a vasarlas?

Nem mindig jelenik meg. Hivatalosan vetted?

Igen, istyle, CTO.
Az előző az szürkeimport volt, az 2 nap alatt megjelent… :smiley:

hello

a cikkben kicsit ellentmondasosan van, bar itt a kommentek kozott tisztabb a dolog.

Az AppleCare+ kizárólag a vásárlás napjától számított maximum 60 napig vásárolható meg, ezután nincs rá lehetőségünk.

vs

Fontos! Az AppleCare+ kizárólag az aktiválástól számított 60 napon belül köthető meg!

szamomra is logikusabb az a verzio, hogy az aktivalastol szamit a 60 nap, hiszen az apple honnan tudna, mikor lett eladva a user fele a keszulek? @SzifonAdmin irta is a karacsonyos peldat.
mennyire tuti, hogy tenyleg az aktivalastol szamit? mert szeretnek most telot venni, viszont most nem aktivalnam, csak kesobb es ac±t is vennek hozza mindenkepp. ezert ha tenyleg a vasarlas idoponttol fugg, akkor inkabb nem veszem meg most a keszuleket.

koszi a valaszt!

Láttunk ilyet is és olyat is.

Sziasztok!

Május elején vettem egy telefont a Telekomtól, amihez AppleCare±t kívánok vásárolni.

Németországban él egy kedves ismerősöm, aki segít nekem a tranzakció lebonyolításában.

Letöltöttem az Apple Support alkalmazást, ahol a régiót átállítottam Németországra, utána a telefonom alatt szépen meg is jelent, hogy megvásárolhatom az AC±t 169,- EUR-ért.

Megadtam egy e-mail címemet, lefuttattam a diagnosztikát, az alkalmazás elküldte az Apple-nek: zöld pipa és jön a következő lépés, a cím és bankkártya adatok megadása.

A kérdésem: miután megadom az ismerősöm németországi címét, majd kitöltöm a bankkártya adatait, rendben meg kell történnie a vásárlásnak, valamint a szolgáltatás aktiválásának?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Krisztián

ha a kártya is németországi, akkor igen. ha nem német, akkor elképzelhető, hogy el fogja utasítani.

Szuper! Köszönöm a választ! Igen, német a kártya is.

Még egy kérdés: én alapvetően magyar nyelven, magyarországi régió beállításokkal használom a készüléket. Az, hogy itt a Support alkalmazásban a régió Németországra van állítva, bármi másra hatással vagy befolyással lehet?

Ha jól értem - a korábbi hozzászólások alapján - akkor úgy működik a dolog, hogy miután aktív az AppleCare+, onnantól kezdve a szolgáltatással fedezett időszak alatt besétálhatok a készülékemmel itt Magyarországon mondjuk az iStyle-ba, ha meghibásodik vagy összetöröm?
Vagy akár a két év letelte előtt bizonyos díj ellenében kicseréltethetem egy új készülékre?

Néztem, hogy Apple TV-re 29,- EUR az AC+, ami elfogadhatónak tűnik számomra. Ez az első Apple TV-m és nincs tapasztalatom vele, hogy mennyire megbízható.
Véleményetek szerint érdemes hozzá vásárolni AC±t?

Végezetül egy utolsó kérdés.
Rendeltem az iStyle-nál egy 24" iMac-et (CTO), amihez itthon vásárolható AppleCare. iMac esetében van értelme az AppleCare±nak az AppleCare-rel szemben?
Itt is játszik az, hogy a szolgáltatással fedezett időszak alatt mondjuk lerántja a gyerek az asztalról a gépet, akkor elviszem az iStyle-ba és bizonyos díj ellenében kicserélik egy újra?

Előre is nagyon köszönöm a válaszaitokat.
Krisztián

Apple TV-re szerintem teljesen felesleges. Működés szempontjából totál megbízható, baj meg nem érheti, mert ott csücsül a TV környékén a polcon állandóan. Hacsak mondjuk nem olyan pici gyereked van aki olyan durván leránthatja, hogy megsérül, akkor soha semmi nem fog történni vele. De szerintem ezt még lerántani se lehet, tényleg olyan pici kis box, még akár a TV háta mögé is eldughatod és akkor nem is látszik, hogy ott van, pláne biztonságban van. De ez csak az én véleményem. :slight_smile:

Nem lehet.

Ha valami történt vele akkor bemész az iSTYLE-ba és megjavítják. Értsd megjavítják, ha a készülék kijelzője tört csak be akkor azt fogják kicserélni. Ha olyan kár keletkezett ami nem javítható, akkor az egész készüléket.

Fentiek ugyanezek érvényesek erre is.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!