Apple Watch feloldást kapott a 1Password Mac-en

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/11/19/apple-watch-feloldast-kapott-a-1password-mac-en/

Jelszavaink biztonsága kritikus dolog a mai világban, ahol rendszeres adathalász próbálkozások mellett állandó támadásoknak is ki vannak téve kedvenc szolgáltatásaink, így akár saját hibából, akár a szolgáltatót ért támadás okán rossz kezekbe kerülhetnek a féltve őrzött bejelentkezési, banki és egyéb féltett adataink. Mi a Szifon.com-nál hosszú évek óta a 1Passwordre esküszünk, ha valamit megfelelő biztonságban…

Én még a 6-ot használom de nem tűnt fel hogy ne menne a sync, iCloud van beállítva erre.

Én feloldani se tudom a Mac-et a watchal amióta frissítettem Big Sur-re. Másnak is van ilyen problémája?
(Apple Watch S6, OS7.1 illetve iMac 2019)

A SIP be vagy ki van kapcsolva? Mit tapasztalsz, mi tortenik? El se kezdi a feloldast vagy csak nem sikerul?

Tehát bepipáltatni se tudom. Viszont a macbookomon működik hibátlanul…

azóta így néz ki egy beviteli mező, szóval annyira nem vagyok ettől boldog…
Azt nem lehet megoldani, hogy a keychain és a 1password mindig szinkronban legyen?

image

Alapból beteszi a keychain-t, aztán ha rányomok oldalt, akkor a keychain MÖGÉ nyitja a 1passwordot… ahol persze nem látszik semmi. Totálisan idegesítő, és használhatatlan. vagy csak simán szerencsétlen vagyok hozzá.

Ahogy az 1password dokumentacio is irja, kapcsold ki a bongeszok beepitett jelszokezelojet. info: https://support.1password.com/disable-browser-password-manager/

1 kedvelés

Nyomják ezt a 1Password 8-at, nyilván már csak előfizetéses, és online vault és szinkronizáció van, se icloud se dropbox, se helyi vault.
7 nap múlva jár le az előfizetésem és időnként feldobja a 1Password 7, hogy upgradeljek 8-asra most, 50% kedvezménnyel a következő 3 évre. Jó ajánlatnak hangzik, de:

  • mikor rányomok, ez az 50% csak új égyfélre vonatkozik… hogy miért dobálja fel nekem, jó kérdés. Supporttal hetek óta masszírozzuk egymást, és ez az 50% tényleg csak új ügyfelekre vonatkozik.
  • felajánlották, hogy kapok 50$ ajándékkártyát, ha meghosszabbítom a több mint 4 éve aktív előfizetésemet
  • a 27% áfánk miatt ez az 50$ messze nem azonos az 50%-kal, tudom a magyar ÁFA nem az ő bajuk, hanem az enyém / miénk
  • ami felháborít, hogy 4 éve előfizető vagyok, de ez kevésbé tűnik fontosnak, mint egy újonnan érkező ügyfél. Miért???

Igazából van megoldás, simán regisztrálok egy új emaillel, igénybe veszem az 50%-ot és kész, na de na, miért jó ez nekik? Sőt, itt jutott eszembe valami. Mivel az ÁFÁ-val növelt összeget a 1Password veszi le tőlem, igencsak kiváncsi lennék, hogy ez a 27% többlet, hogyan kerül vissza a magyar államkasszába… erősen kétlem, hogy a 1Password majd befizeti. De lehet, hogy tévedek.

Ezért arra gondoltam, hogy regisztrálok, megadok egy USA címet (úgy nem lesz adó) és mondjuk egy Revolut kártya USD zsebéből kifizetem a díjat és még az 50% diszkont is meglesz. Valaki próbálta már így kijátszani a rendszert?

Sőt, ha még ravaszabb akarnék lenni, megvárnám amíg ideadják a gift cardot és azt a kódot már az új fiókba használnám el…, USA regisztrációval, na ez lenne a felhalmozott kedvezmény, az igazi trükk! :smiley:

Edit: a gift cardot accounthoz kötik, szóval nem használható fel másik accounthoz :slight_smile:

Ja igen, a magyar logikára nincsenek felkészülve sehol, csak itthon ahogy látjuk egyre jobban és ennek a levét isszuk mindannyian.

Stripe-on keresztül megy a fizetés, meg amúgy is van EU-s székhelyük (számlán rajta is van az EU- adószámuk: EU372008688), szóval szerintem eljut az adó a magyar államkasszába, de nyilván aki tisztában van az EU-n belüli adózással az jobban el tudná magyarázni.

Mondjuk kár, hogy Secure Enclave-re van korlátozva a funkció Mac szintjén is.

Meg mindig a 6-os verziot tolom, valahogy nem erzem a havi dijat “jogosnak”. Remelem hamarosan a keychain felzarkozik es akkor lehet dobni a 1password-ot.

Na, miután elsírtam a bánatomat, hogy 4 év óta előfizetőként az 50$-ra kiszúrják a szememet az 50%-hoz képest amit az új előfizetőknek adnak, mélyen, nagyon mélyen magukba szálltak és kb. beismerték, hogy ez jogos, és a következő 3 évre nekem 0 Ft-ba fog kerülni a licenc… :slight_smile:
Ebben a rohadt nagy kapitalizmusban miért értékesebb minden szolgáltatás esetén egy új ügyfél, mint a régóta tejelő hűséges ügyfél? Mobilszolgáltatóknál is az utcáról beesik egy barom, nagyobb diszkontot kap mint aki ott van 20 éve. Vagy aki már ott van, azzal úgy számolnak, hogy ott is marad és már nem kell a kedvére tenni?
Na sebaj. A lényeg, hogy korrekt, értelmes banda ez, és engem most ezzel elégedetté tettek. Elégedett régi ügyfél aki 3 évig nem tejel :smiley:

Ugye ezt csak egyedileg Neked nyújtják és nem ez lesz az alapértelmezett, no pláne a hirdetett ?

Igen egyedileg, de az ígéret ellenére ma levették az összeget, de azt mondták visszaadják. Egyébként úgy oldották meg, hogy kaptam 1100 nap próbaidőszakot. (vagyis ez lett volna a cél, csak nem jött össze…) :smiley:

Tehát: A néhány cselekvő aktív reklamálót egyedileg leszerelik (megbékítik, átfordítják felháborodottból egyedileg elégedettbe/dicsérőbe), miközben a lemorzsolódó passzívak mellett is statisztikailag kimutathatóan jön/dől a többlet pénz.
Az egész arra alapoz, hogy ritka (nagyon túl kell feszíteni a húrt ahhoz) hogy sok ügyfél összefogjon egy céggel szemben.
Lásd még: kapitalizmus + tömeglélektan :slight_smile:

1 kedvelés

Csak én nem látom hol van ebben a lehúzás? 7 emberre fizetek évi 85 dollárt (Family Plan). Arról nem ők tehetnek, hogy ez forintban egyre többet jelent, de a kb. 35 ezer forint 12 hónapra és 7 főre lebontva 420 Ft/fő/hónap.

Ennyit nekem és a családomnak simán megér. Nem tudom ez hogyan lehetne olcsóbb, összemérve a nyújtott szolgáltatással.

Szerk.: egy csomó hasznos funkciója van, cross platform. A Keychain még csak a nyomába sem ér. Persze mezitlábas jelszókezelésre jó tud lenni, ha csak Apple platformon vagy, de nekem egy csomó egyéb kártyám, dokumentumom van benne, amit a Keychain nem tud.

1 kedvelés

a probléma szerintem az, hogy amit korábban egyszer kifizettél appot egyösszegben, és azt használhattad korlátlanul, ráadásul nem az ő szervereiken tárolt vaulttal, azt újabban már csak előfizetéses rendszerben veheted igénybe, és kénytelen vagy átadni nekik a vaultodat is. ráadásul mivel a Safari bővítmény az újabb macOS-verziókra csak az új 1Password appal együtt érhető el, ez is az előfizetésre kényszerít, plusz ugye itt ismét muszáj, hogy az ő szervereiken legyen a vault, mert különben nem enged belőle a böngészőben beileszteni.

a másik probléma, hogy régi ügyfélként, tehát amikor már évek óta előfizető vagy, akkor hátrányosabb helyzetben vagy, mint egy-egy új ügyfél, akinek 50% kedvezményt adnak, miközben tőled bevasalják a teljes összeget. nincs azzal baj, ha új előfizetőket akarnak szerezni, de ha mellé a régi ügyfelek semmi pluszt nem kapnak a hűség miatt, az elég hülyén jön ki.

1 kedvelés

Na, pontosan ez a helyzet. :slight_smile: