AppleCare+ vásárlása hazánkban az iPhone-hoz, iPadhez vagy Apple Watch-hoz!

Tegnap este vásároltam a szifon csapatának a közreműködésével Applecare+ biztosítást 13pro-ra, köszönöm Gergőnek a segítséget, és kb 10 perc alatt megvolt :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Itt is nagyon szépen köszönöm az “értékelést”. Remélem nem lesz gond a jövőben, de ha bármiben tudok segíteni írj nekünk a hello@szifon.com és azonnal válaszolok!

nagyon köszönöm Gergő a segítséget az applecare+ vásárlásához - különösen a segítőkészséget és a reszponszivítást!

1 kedvelés

Szia,

Szóval ha veszek egy új apple terméket AppleCare + biztosítással és pl második év végén földhöz vágom véletlenül akkor kapok egy új készüléket?

Ezt el is bírálják mint az itthoni kedves szervizes emberek és vissza küldhetik ugyanúgy vagy csak kijelző cserével? Vagy minden esetben új készüléket küldenek?

Fizetni utána kell valamit vagy csak az AppleCare+ díjat? Mert a cikkben ott van hogy 10-25ezret kell fizetni pl csere esetén , viszont kommentben már olyan is van hogy mivel itthon hivatalosan nem lehet ilyet kötni így ez a díj itt nem kerül felszámításra.

Köszönöm a segítséget, azért kérdezem tőled mert ahogy olvasom neked is lyukas a kezed :slight_smile:

:joy: Igen igaz, nálam repül elég sokszor a telefon. A magyarországi cseréröl @SzifonAdmin tud neked bővebb információval szolgálni, én külföldön élek és nálunk díjköteles a készülékcsere, igen majdnem minden esetben cserélik a készüléket sérülés esetén ez nálunk 99 CHF kerül (a cikk írásakor még csak 69 CHF volt, de emelkedtek az árak és a feltételek is változtak, több sérülés évente). Viszont ha csak az előlap tört be illetve 12 és 13-as modelleknél hátlap akkor csak azt cserélik, ami csak 29 CHF. Akksinál már kicsit más a helyzet, ott csak akkor cserélik az 1 év korlátozott garancia után, ha 80% alatt van a teljesítmény, de akkor ingyenesen, de nem sétálhatsz be egy hibátlan készülékkel 82% akksival és nem mondhatod, hogy Te szeretnél egy új készüléket. Pont egy hónapja cseréltettem a 12Prot ami véletlen összetört, nem küldenek semmit sehova CSAK egy esetben ha nem lehet sehogy életet lehelni a készülékbe, hogy kiolvassák belőle az adatokat, ekkor először be kell küldeniük, hogy a szériaszámot le tudják ellenőrizni, ebben az esetben két lehetőség van: 1. Kapsz egy új készüléket kifizeted a rendes cseredíjat és pár nap múlva visszakapod a különbözetet vagy 2. Vársz pár napot és visszamész. Watchnál például, mert abban is profi összetörő művész vagyok úgy a legegyszerűbb nálunk, hogy felhívom a supportot megadom a kártyaadataim ők blokkolják rajta a normál cseredíjat és mikor beér hozzájuk a törött akkor feloldják (ez változó és nem tudom mi alapján, de volt már, hogy az egészet visszaküldték, volt, hogy nem), ők küldenek futárral egy új készüléket illetve a futár el is viszi a töröttet. Plusszban van egy elektromos készülékekre szoló biztosításom (nem csak a mobilra, hanem minden elektromos készülékre), kiszoktam AC±ban a készüléket cseréltetni aztán meg beküldöm a számlát a biztosítónak ők meg visszafizetik azt az összeget is.

Volna egy pár keresztkérdés:

  • Hogyan tudok Apple Care+ biztosítást kötni a gyerek Apple Watch-ára, ha nem az én (szülő) Apple ID-m alatt van a készülék?
  • Hogyan tudok Apple Care+ kötni a gyerek iPhone-jára, ha nem az én (szülő) Apple ID-m alatt van a készülék?

A gyerek (Apple ID-je is) egyébként az Apple Családi megosztáson belül van, magát a készüléket az Apple.hu-n a saját (szülői) Apple ID-et használva vettem.

Saját eszközökre már csináltam, az gond nélkül ment. Csinált már valaki ilyet?

Ide írd be a sorozatszámot és fel fogja dobni, hogy kösd meg.

Köszi az infót.

A link egyből átugrik a Támogatás app-ra mivel nálam az már telepítve van íme:

Jól gondolom, hogy ha eddig német AC+ lett mindenre kötve, akkor jobb ha nem az általad küldött linknek a németre módosított változatát használom?

Tehát e helyett:

inkább ezt:

Kieg:
Ez gondolom azt jelenti, hogy így lehet nem saját AppleID-s eszközre AC+ -t kötni?
Ebben van logika hiszen az Apple-nek mindegy ki fizet csak fizessen.
Már csak az a kérdés hogyan láthatja a mindenkori júzer, hogy az adott készülékre van aktiválva AC+ ?
Van erre is egy lekérdező oldal?
Vagy a saját AID-s eszközén lévő támogatás appban megjelenik majd ez az info attól függetlenül, hogy nem ez alól lett megvásárolva?

Igen. Mondjuk en laptoprol probalnam :slight_smile:

1 kedvelés

Pontosítok:
Ha nem fórumos linkre kattintok, hanem kimásolom a linket és úgy megyek a Safari-ba akkor webesen jeleníti meg és csak felajánlja felül, hogy megnyithatom a Támogatás appban is.
Sőt, ha Chrome-ba szúrom be a linket, akkor még az appal sem zargat.
Időközben az előző posztot kiegészítettem.

1 kedvelés

Latja, ahogy eddig is, az info alatt latszik az AppleCare+ :slight_smile: sorozatszamhoz van kotve nem apple idhoz

Szia!

Írtam Nektek tegnap az AppleCare-el kapcsolatban egy mail-t. várhatóan a hétvége folyamán tudtok segíteni? Mert jövőhéten visszaküldeném, ha nem lehetne az esetemben megoldani az AC±t. Nem akarok türelmetlennek tűnni, csak kicsit aggaszt az idő, hogy lassan letelk az opcionális elállás ideje is.

Voltaképpen leírom, Telenoros biztosításban gondolkodtam alapvetően (a lopásra való kiterjedettség miatt), de láttam, hogy elvileg már lehet kötni AC±t úgy is, hogy lopás és elvesztés is benne van, így szóba jöhetne az AC+ ugye. Csak pár mellékes kérdést írtam.

Köszönöm, ha tudtok esetleg a hétvége folyamán segíteni.

Kellemes ünnepeket Nektek és Boldog Új Évet! :slight_smile:

Mindjart valaszolok :slight_smile: dobd at kozben a sorozatszamot is emailben! :slight_smile: Koszi!

A németben történő vásárlás esetén nem látom a @czinegeee által említett lopás/elhagyás kockázatra való lehetőséget. Németországban tényleg nem lehet ezt vagy csak én vagyok a béna?

Tök mind1, hogy lehet-e itthon nem fog működni. Nincs “szolgáltató”, aki ezt intézi.

Így van: AppleCare+ inklusive Absicherung gegen Diebstahl und Verlust

Ezt egyébként kint az Apple Store-ban lehetne intézni vagy ki van szervezve külső partnernek?

Ez egy választható feláras opció vagy már eleve benne van? Tudsz erről vmi linket küldeni?

Szerintem nem, mert nem az adott országban lopták el, de sosem olvastam még el szerződést. Ha megtalálod és elolvasod maximum számolj be róla. De pontosabbat nem tudok erről, mert alapból nem szoktunk ilyet kötni, ezt senki sem fogja neked itthon elintézni. Sima AppleCare+ azért intéződik itthon mert globálisan elfogadja az Apple.

Nincs benne ilyen alapból
“ Der AppleCare±Versicherungsschutz gilt nicht für Verlust oder Diebstahl”