Az Apple a tegnapi este folyamán tévesen vont le összegeket a magyar felhasználók kártyáiról

Eredetileg itt jelent meg: Az Apple a tegnapi este folyamán tévesen vont le összegeket a magyar felhasználók kártyáiról - Szifon.com

Tegnap kora este érkeztek az első hírek, hogy az Apple minden előzmény nélkül kisebb összegekkel terheli meg magyarországi felhasználókat, amiről akkor több hírportál is beszámolt, köztük a 24.hu. Ezek vagy korábbi előfizetések vagy korábbi vásárlások lehetnek, amiket valamilyen hiba folytán a rendszer újra le akart vonni, és bizony aki nem használt webes kártyát vagy nem…

-5.490 HUF
Az Apple előfizetéseim egyik fordulónapja sem mostanára esik…

Nekem 16k, amit nem tudott levonni… :slight_smile:

Nekem webkártya volt elkülönített összegkorláttal, de erről több mindent fizetek ezért néhány 10e Ft kell, hogy mindig legyen rajta…

Az Apple-nél van vmi bejelentési minta ilyen helyzetekre?

Elvileg itt látszódnia kéne ha valós levonás lenne, de nem látszik. Szóval Apple support, ahogy a cikkben is írva van.

Nekem 799 forintot vont le. Az összeg alapján ez az egyik olyan alkalmazás havi díja amit még áprilisban lemondtam… Korlátoztam a bankkártyámat, de jó lenne tudni, hogy meddig hagyjam így, mert 30-án tényleges levonásaim lennének esedékesek…

@vkleszken hívd fel az Apple Supportot.

akit érint, az írja már le azt is, hogy melyik banknál lévő kártyájával tapasztalja ezt!

Nekem most is probalt levenni Wise kártya van megadva.

@Nem_Tom @vkleszken @Edems hozzá van adva a kártyátok az Apple Pay-hez is, vagy csak az Apple ID alatt szerepel fizetési módként? illetve a fordítottja: hogy csak Apple Pay-hez van hozzáadva, de a tényleges kártyaadatok nincsenek beállítva fizetési módként?

mert szerintem annak semmi köze nem lesz ehhez, hogy egyébként hozzá van-e adva az Apple Pay-hez is vagy sem, hanem csak az számíthat, hogy fizetési módként meg van-e adva az Apple ID-nál. ha nincs, de közben Apple Pay-be regisztrálva van, akkor szerintem nem érinthet ez a jelenlegi probléma sem.

Ez nem Apple Pay probléma, ez az Apple ID-hez kapcsolt kártya Apple által ok nélkül való megterhelése.
Az én esetemben ezt a konkrét kártyát nem is lehet hozzáadni a tárcához azaz nem lehet Apple Pay fizetésre használni.
A 24.hu-n lejött egy tisztázó hír erről ahol hivatkoztak is a Szifon.com-ra

1 kedvelés

https://24.hu/tech/2024/06/27/apple-pay-apple-id-penz-levonas-visszateritas-magyar-bankok/

Itt nem kicsi osszegekrol van szo hanem van akitol 80-200-500 ezret is levont.
Es itt nem korabbi elofizetes vagy vasarlasrol van szo szerintem hanem egy hibarol mivel tolem 2000ft-t vont le es semmi elozo elofizetesem nem volt ennyi.

Biztos vagy te ebben?

Mert tobb ismerosom is erintett, de mindenkinel “csak” korabbi havidijakat zaroltak. Volt olyan, akinel 1 vagy 2 probalkozas volt, de van egy ismeros, akinel 79 alkalommal zaroltak a regi 2 TB-s iCloud arat (ezt, ha kiszamolod, akkor pontosan 236210 Ft, de ez nem nagy foglalas, hanem a hibamintaba bele illo, kicsi).

Felesleges felhívni, simán vissza fog kerülni a pénz elvileg:

Szerintem ezt az Apple Ai intezte. :smiley:

3 kedvelés

Nekem 1990ft-t vont le tegnap, revolultról. A Korona rádió ebben a pillanatban mondta el a hírekben, hogy vissza fogják téríteni a pénzt.

Ja, és a revolut kártyám bent van az apple pay-ben meg meg is van adva fizetésikártyaként, meg a magyar is.

tuti levonás volt, vagy csak zárolás?