Az Apple bemutatta az Apple Watch Series 5-öt – árak, megjelenés, technikai adatok

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2019/09/11/az-apple-bemutatta-az-apple-watch-series-5-ot-arak-megjelenes-technikai-adatok/

Az Apple bemutatta az új generációs óráját, az Apple Watch Series 5-öt, ami új, mindig aktív LTPO kijelzővel, beépített iránytűvel és nemzetközi segélykérés lehetőségével érkezik. Az Apple Watch Series 5 Retina kijelzője soha nem kerül alvó állapotba, így még gyorsabban és egyszerűbben láthatjuk a pontos időt és más fontos információkat, az óra felemelése és a…

Mire gondoltok LTE támogatás hiány alatt? E-simhez nincs még?

eSIM nincs még az órára. Nincs meg az infrastruktúra az órához. (rég láttalak már erre) :slight_smile:

Arra, hogy egyik magyarorszagi szolgaltatot sem tamogatja. Ezert az Apple nem is forgalmazza nalunk az LTE variansokat.

1 kedvelés

arról van valakinek infója, hogy az LTE képes órák használhatók lesznek-e itthon és ha igen, akkor mikor?

Pénteken elvileg kapok infót, hogy áll a Telekom fejlesztése.

megosztanád majd itt? gondolom rajtam kívül mást is érdekelne!

1 kedvelés

“A GSM modullal rendelkező Series 5 modell immár képes nemzetközi segélyhívások lebonyolítására is” wtf??? series4em van lte modullal itthon de 112-t akarhol akarhogy tudja hivni az ora, ez a gsm szabvany resze…

plusz a telekom siman tudna mar az orat tamogatni, ha akarna. errol pont itt volt cikk, a qr kodot a telefon olvassa be es kb ennyi.

direkt lte-sre valtottam series3-rol, hogy utana csak emiatt ne akarjak tovabbvaltani megegyszer. a magassagmerot se ertem. a series4-ben is van mar barometer ami az emeleteket szamolja…

Series 5-ben az iranytu az ujdonsag.

az meg amerikaban lenyeges dolog, nagyon regi autokban is mar benne van regota az ottani uthalozat strukturaja miatt… itt nem hiszem hogy erre lennenek rakattanva.

ennél az Apple arra gondolt, hogy mivel az LTE-s óra nem roamingol, ezért nem is kapcsolódik külföldön más mobilszolgáltató hálózatára. a Series 5-tel viszont ilyenkor a segélyhívásra ettől függetlenül is képes lesz, mert annál lényegtelen, hogy van-e roaming, vagy nem, hiszen az még SIM-kártya nélkül is elérhető szolgáltatás.

https://www.reddit.com/r/AppleWatch/comments/7ddfxi/update_apple_watch_series_3_lte_can_call/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body ez alapjan mar a mostani is kepes erre… lehet series5 erre hatekonyabban lesz kepes vagy nem tudom… igaz nem volt lehetosegem vegignezni a keynoteot hogy mivel harangoztak be ezt a tudast…

mint írtam, itt az Apple valószínűleg arra gondolt, hogy mivel az óra nem roamingol, ezért ha van rajta egyébként eSIM, akkor most már mindettől függetlenül is fel tudja hívni a segélyhívót, hiszen számukra az az alapértelmezett, hogy a mobilnetes órán van eSIM és előfizetés is.

Aktivalt cellular plan nelkul mukodik (kiprobaltam), viszont lehet, hogy ha van rajta Cellular Plan, akkor nem mukodik, mert roaming nincs.

az Apple Watch LTE-támogatásáról szóló információiban az Apple azt írja, hogy:

The international emergency calling feature requires an Apple Watch Series 5 (GPS + Cellular) model.

Watch 5: häjp a semmire. De miért is nem tud ez a nyüves Watch roamingolni…???

Segélyhíváshoz szerintem még sim sem kell. Elég ha gsm a telefon.

tudommal azért, mert egyelőre nem szabványos dolog, hogy ugyanazzal a telefonszámmal több eszköz is fent legyen a hálózaton. majd ha szabvány lesz, akkor roamingolhat is, hiszen akkor minden hálózat támogatni fogja ezt, mert szabvány.

Jadeye: Péter, a roaminghoz nem kell, hogy ugyanaz legyen az órám hívószáma, mint s mobilomé… :slight_smile: Egy külön telefonszámot kaphatok az órára, amiről Te írtál itt értelmezhetetlen. Tudhatna roamingolni a Watch, akarni kéne.