Az Apple bemutatta az Apple Watch Series 7-et – nagyobb és erősebb kijelzőt kapott

Azt, hogy adnak hozzá még szerintem kétes :slightly_smiling_face: De, hogy már megveheted hozzá az biztos.

Remélem nem érted félre és nem veszed támadásnak. Azt én nem kétlem, hogy az AW nem bírja ki az úszást, medencében és tengerben egyaránt mivel én is abban úszok medencében de nekem a tengert nem bírta. Az asszonynak pl igen sőt az unokaöcsém nyáron egy nagy viharban elhagyta és egy napot a vízben hevert a series 4 és bírta ami teljesen rendben van a WR50 besorolás miatt. Lehet, hogy az Apple szerint bírnia kell a sósvizes tengeri úszás is, de akkor illene már WR 100-at ráírni főleg ha még szörfözésre is ajánlják. Mert így csak magukat védik esetleges perektől szerintem. Mivel szeretem az órákat elvégeztem egy órakészítő kurzust (ezzel természetesen nem leszel a Rolexnél alkalmazott) és ott is téma a WR besorolás és onnan veszem ezeket a dolgokat. DE viszont szerintem a legnagyobb baj, hogy mivel az óra életkora a sós víz és minden ütődés rontja a vízállóságot ezért nem árt időről időre főleg vízi nyaralás előtt teszteltetni az órát, hogy jó-e még a vízállósága, de ezt az Apple nem teszi, a válaszuk az, hogy ők nem vállalnak garanciát beázásra, mondom értem én ezt, de azt leellenőrizhetnék, hogy a gyári értékeket tudja-e. De nem teszik. Ezért én személy szerint nem ajánlom a tengeri sportokat. Mert a véleményem, hogy az Apple csak magát “védi” hogy az egyik legalacsonyabb Water Resistant besorolást adja.

Hogyan zajlik egy ilyen vízállósági teszt?

Nyomás alá helyezik az órát, de tudod mit itt egy videó ahol szemlélteti, természetesen léteznek digitális verziók is, de a szemléltetés kedvéért ez egy megfelelő.

1 kedvelés

ameddig nem volt meg a Series 5-ös órám, addig a Series 2 Edition órámmal úsztam rendszeresen tengerben (maximum 1-2 méteres merüléssel) és medencében is hosszabb külföldi tartózkodás alatt. semmi baja nincs. annyi a fontos, hogy sós víz (meg igazából a klóros medence) után át kell öblíteni csapvízzel. nyilván ez nem garancia semmire, de sosem volt még ezzel problémám.

Akkor ajánlok neked ( nem rosszindulatból) egy jó kis szörfözös (meg is lehet ott tanulni) kiruccanást La Reunion-ra, csak azért itt mondom mert az EU része úgyhogy direktbe repülve Párizsból elég egy személyi igazolvány.:slightly_smiling_face: De ott az ember kipróbálhatja milyen is a szörfözés igazából és összehasonlíthatja egy vízisível ami mondjuk már nem ajánlott az órával. De itt a lényeg amit én mondani akarok, hogy az Apple eltúlozza az óra tűréshatárát, de garanciát nem vállal érte.

Amúgy a WR50-es pont a változó környezeti hatások miatt nem ajánlják tengerbe.

azért a szörfözés már más, mint valami kis úszkálás, mert ugye szörfözésnél a víz áramlási sebessége nagyobb. mindenesetre ahogy legutóbb néztem a telefonok esetén, más gyártók sem vállalnak jótállást a folyadékok okozta károkra, gondolom, ugyanez a helyzet az óráikra is.

Na de pont ez az, hogy az Apple szörfözésre is ajánlja és én ezen akadtam fel :slightly_smiling_face:

gondolom, változtattak a kialakításán – nem ok nélkül voltak olyan hírek, hogy probléma van a gyártással, és nem ok nélkül nincs még megjelenési dátum sem.

Persze még változhat, de jelenleg ugye így hirdetik.

“Hozz létre saját számlapot az érdeklődésedhez illő komplikációkkal. Ha szörfözöl, egy pillantással áttekintheted a dagályt, a szelet és a víz hőmérsékletét. A számlapokat akár a barátaiddal és a családtagjaiddal is megoszthatod e-mailben vagy üzenetben.”
Aztán alul a kisbetűs rész:

“Az Apple Watch Series 7, az Apple Watch SE és az Apple Watch Series 3 az ISO 22810:2010 szabvány szerint 50 méterig vízálló. Ez azt jelenti, hogy nem kell levenned őket, ha például medencében vagy a tengerben úszol, azonban nem alkalmasak búvárkodásra, vízisíelésre vagy egyéb olyan tevékenységre, amelynek során nagy sebességgel áramló víz éri őket, vagy mélyebbre merülsz velük.”

Aztán mindenki jön, hogy neki így meg úgy bírta úszás közben a mindenféle tengerben, amire én írtam, hogy sajnos nekem nem de a családban mindenki másnak igen, de nem is az úszáson volt a hangsúly :slightly_smiling_face:
Viszont aki szörfölt már vagy látott olyat akkor az tudja, hogy igen nagy erejű vízsugár van ott is. SUP-hoz biztos tökéletes, de a szörföt így ebben a formában ahogy az a kisbetűs részben is látható erős túlzásnak tartom. De, hátha változik ez :slightly_smiling_face:

Amúgy ja, kicsit túl lett ragozva ez a téma részemről is …:slightly_smiling_face:

Nekem jó nagy hullámokat is gond nélkül kibírt a Series2 Krétán, pedig ott a sima kis úszkálásnál jóval nagyobb nyomásokat kapott sós vízben. Sose voltak cikkek az AW vízállóságával kapcsolatban, a WR50 nem az a kategória, amit a telefonoknál neveznek vízállóságnak. Érdekes, hogy a Series2 megjelenésénél senki se volt fennakadva, hogy azzal hírdeti az Apple, hogy uszásra alkalmas, mindenki elfogadta, hogy alkalmas rá. Most mi változott?

Sokkal többen használják már mint akkor és ezért többeket érint, a nagy számok törvénye alapján ezért is lett frekventáltabb minden a többi hasonlóval kapcsolatos pozitívum és negatívum, gondolom én. Na meg az is fura sokaknak, hogy ezek ellenére nem ad rá garit a gyártó.

Volt a bemutatóban egy rész mikor teniszeztek illetve golfozott egy hölgy és különböző adatok voltak láthatóak. Tud valaki erről valamit, hogy ezeket a funkciókat csak a Series 7 fogja tudni vagy az új WatchOS-ben van benne és működik régebbi órákon is?

:slightly_smiling_face: Most már tényleg lezárom részemről, én nem az úszásról beszéltem, azt egy másik mindent jobban tudó fiatalember kezdte el bizonygatni, hogy neki mindenhol is bírta az úszást. Felejtsük már el az úszást, én a szörfözésről beszéltem és, hogy nem látok nagy különbséget a vízisíhez képest. Az úszást nekem is bírja, de a tengerben meghalt az enyém. De még szörfnél se azt kétlem, hogy nem bírja, ezt én egy percig nem állítottam, hanem, hogy csak wr50 besorolást adnak, pedig illene wr100-at ráírni. Például a porállóságnál rá is írják, hogy IP6X.
Tehát nem azt mondtam, hogy nem bírja, hanem illene jobb besorolást adni hamár azt mondom, hogy bírja is.