Az Apple bemutatta az iPhone XS, XS Max és XR modelleket – árak, megjelenés, technikai adatok

olcsóbb valóban nem lesz, és valóban drága, de legalább nem egyösszegben kell kifizetni. sokan nem a végösszeget nézik így sem, hanem csak azt, amennyit azért kell letenni, hogy elhozhassák a készüléket.

Persze, pontosan ugyanezt gondolom én is. Én egy összegben szeretem kifizetni a dolgaimat, utálok tartozni.
Szerintem stratégiai váltás zajlik, egy kívánatos luxustermékké válik az iPhone. Inkább kevesebbet, de nagy haszonnal.

1 kedvelés

Itt szerintem nem arról van szó ki az, aki megengedheti magának. 300k egy telefonért, amin csak telefonál az ember? Mert mi mást csinál rajta? Esetleg picit játszik, netezik, ennyi. De oké, iPhone, megveszem, megveszik, ahogyan a konkurens termékeket is.
Ám 580k egy telefonért? Védhetetlen ár, nincs benne sem arany, sem gyémánt, nem a NASA fejlesztette a burkolatot, nem szűz nők izzadságcsepjeinek hozzáadásával készült az üveg.
Mindegy hűségre veszed vagy sem.

Az árazás teljesen jól illeszkedik abba a kapzsi mentalitásba, amit az utóbbi években lehetett tapasztalni az Apple-től. Minél kevesebb fejlesztés, minél több pénzért. Ebbe passzol a most bevezetett előfizetéses rendszer az appoknál. Megveszed pl. 2000-3000 forintért, majd még lehúznak évi 10000-15000 forintra, ez egy app, csak egy. És itt megint nem az összeg a lényeg -van, akinek az is- hanem, hogy lehúznak pénzel.

Én még régebben átáltam iPadre, a laptopot meg nyugdíjaztam, mert úgy gondoltam kiválthatja azt. Tervben volt egy nagyobb, 12.9-es PRO, azon mégiscsak jobban lehet grafikázni, gondoltam megvárom a tegnapi eseményt, megnézem mit gurítanak s azután döntök.
Döntöttem. Elég volt ebből a cégből s kapzsiságából. Az iPadra rosszat nem tudok mondani, tényleg jó, kiszolgált. De az árazás, az appok előfizetéses rendszerbe történő „kényszerítése” miatt, szépen visszamegyek laptopra, asztalira, amelyek biztosan nem Apple termékek lesznek.

Ezt csak azért írtam le, mert gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki otthagyja az Apple termékeit és kíváncsian várom, hogyan reagál a piac. Kisebbségben vagyok-e, vagy a többséghez tartozom. :smile:

1 kedvelés

Kár felháborodni. Minden a profitról szól, és nem csak az Apple-nél, hanem az egész világon. Addig kell csűrni-csavarni a dolgokat, hogy mindig nagyobb legyen a haszon. Ha már telítődik a piac akkor át kell alakítani és el kell hitetni, hogy azt az emberek igényei szerint teszik. A tudatos ember pedig nem hagyja magát megbetegíteni a gerjesztett fogyasztói igények által.

igazából van benne arany, egy csomó érintkező aranyozott. :smiley:

én egyáltalán nem vitattam viszont, hogy drága lenne, hiszen ez egyértelmű. de ameddig lesz cég (mobilszolgáltató, bank, stb), aki részletfizetésre, hitelben odaadja a készülékeket, addig lesznek olyanok is, akik ezt a megoldást fogják választani, ha nincs más opciójuk, de szeretnék magukénak tudni.

ahogyan a világon szinte minden esetén van, az ilyen készülékeknek is mi magunk adunk értéket azzal, hogy megvesszük őket. ha testületileg állna fel a vásárlók többsége, hogy gyerekek, hát menjetek már a fenébe ezzel az árazással, és senki nem venné meg, akkor a gyártó kénytelen lenne lejjebb vinni az árat, másképp a nyakán marad egy rakás, legyártott darab, amiben csak áll a pénze neki is.

száz szónak is egy a vége: mi, vásárlók ugyanannyira részesek vagyunk ebben a folyamatosan növekvő árazásban, hiszen megvesszük. de ahogyan a cikk végén is olvashattad, mi a Szifon.com csapaton belül tegnap úgy ítéltük meg, hogy az előző évi modellekről most nem feltétlen éri meg váltani, főleg ezzel az árszabással.

az appok előfizetéses rendszere a fejlesztők döntése, nem az Apple-é.

Ha végre megszűnne a határvonal laptop és telefon között, úgy megérteném az 578ezres árat, de így, egy telefonért, úgyhogy mellé meg kell venni adott esetben a 800ezres laptopot is…nagyon el vannak szállva és a telefonjaik bőven nem mutatnak akkora előrelépést a többiekhez képest, sőt. Persze a szektásodás fenntartja őket majd továbbra is (pont olyan megnézni egy ilyen keynote-ot, mint egy vidám vasárnapot, a dollárezrekért jegyet vásároló tapsikoló elvakult közönséggel). Lehet hiú ábránd azt várni, hogy majd nem lesz külön MacOS és iOS, hanem egyesül a kettő és majd bemehetek a munkahelyemre a telefonommal, ráköthetem a monitorra és ugyanazt fogja nyújtani, mint egy böszme laptop. De azt azért nem hiszem, hogy a 6 magos A12 csip a 8 magos bioizé processzorral ne tudná futtatni a MacOS-t. Minden adott hozzá, a felbontás 2400valami, a GPU lassan konzol szintű grafikát tol ki magából ezen a felbontáson, max ramot kellene még bele tenni és igen, úgy már megérné az árát. De így? Itt már nem az a kérdés, hogy kinek van rá pénze, hanem hogy ép ésszel ennyi pénzt nem ad ki ilyenre az ember. Legyen special edition, arany, Swarowski kiadás, úgy oké. Szépen lassan évről évre eljutunk odáig, hogy egy tömegtermék annyiba kerül, mint egy anno a luxus piacra szánt Vertu telefon.

Szerintem a vége ennek úgy is az lesz, hogy elöbb utóbb mindenhol bevezetik az úgy nevezett leasingelt telefonokat. Fizeted egy évig aztán kapid az újat. Az árakkal pont azt akarják elérni, hogy minél kevesebben vegyék meg a telefont inkáb „béreljék“. Sok országban vannak már ilyen elöfizetések, hogy évente megkapod az új telefont.

Nem tudom, itt azért mást írnak.

Fentebb már írták, profit, minél több. Nincs ezzel bajom, a pofátlansággal van bajom, a profit mértékével van bajom, a kapzsisággal van bajom, ezért döntöttem, hogy váltok és visszamegyek win-re. Ott megveszem a programokat és ennyi. Ja, és ráadásul egyszercsak nem tűnnek el, mint az az összesen ~10k értékű app, amiket már megvásároltam és most hűlt helyük. Itt sem a pénz a lényeg, használtam őket, majd egyszercsak már nem használtam, mert sajnálják de többé már nem elérhetőek az AppStore-ban. Nem érdekel ki törölte, Apple, fejlesztő teljesen mindegy. Kösz, én kérek elnézést, amiért ki szerettem volna használni az iPad lehetőségeit. De majd akkor csak netezek rajta.
Be lehet csomagolni a AppStore-os sztorit díszes dobozba, hogy a fejlesztők érdeke…még el is hinném ha az Apple nem nyúlna le tőlük 30%-15%-ot előfizetésenként. Az Apple-nek ez a bevételi forrása eddig nem létezett, vagyis volt pár app, ami előfizetéses rendszerben működött, de nem annyi, mint most. Ha megnézed az új appokat, már majdnem mind az előfizetéses rendszert használja és olyan díjakkal, hogy néha sírok a röhögéstől.
Hinni azt, hogy az Apple érted, értem, a föld népéért fejleszti az készülékeit és nem a profit miatt…na. Nem rólad beszélek, úgy általában emberekről.
Ezek mind csak kis cseppek a pohárban, ami viszont egy idő után már tele lesz. És ebbe a pohárba csepeg az elszállt árazásuk is.
Mondom, nagyon kiváncsi vagyok a piac hogyan reagál, meddig fogja bírni ezeket az árakat, és mi lesz az a határ, amikor azt mondja, elég volt.

ha ez csak az Apple döntése lenne, akkor egyszerűen azt mondaná, hogy innentől csak előfizetéses lehet egy fizetős app, kényszerítve erre a fejlesztőket, ha pénzt akarnak keresni. jelenleg viszont a fejlesztő dönti el, hogy ő mit akar: folyamatos, stabil, havi kifizetéseket, vagy egyszeri vásárlások utáni pénzeket, amelyeknek a mértéke változó.

én azt nem vitattam, hogy a cég profitorientált lenne, hiszen kapitalista világban pont ez a cél, a profit, ez teljesen egyértelmű, és minden olyan cégnek ez a célja, aki nem nonprofit. a cégek túlnyomó többsége pedig nem nonprofit.

a letörölt appok kapcsán vedd fel a kapcsolatot az Apple Supporttal vagy a fejlesztőjével. ugyanakkor azt érdemes észben tartani, hogy az Apple megvonhatja a vállát arra hivatkozva, hogy a te feladatod biztonsági mentés készíteni a megvásárolt tartalmaidról – viszont én meg itt visszaböknék azzal, hogy persze, csakhogy kivették az iTunes-ból az App Store-t, így azért ez már nem olyan egyszerű.

1998/2 évjáratú WV Polo kombi szürke színű megkimelt állapotban friss műszakival nyári és téli gumival, tele tankolva cserélnék rafizetessel Apple Iphone. XS Max 512gb ra.

1 kedvelés

Azért az NAGYON beteg hozzáállás szerintem és abszolút az egyszeri nulla számokhoz értést jelképezi az hogy ha adott esetben csak a részletet nézi az ember hogy két évig 10-20 ezer forintot kell érte fizetni, oké az még belefér, elhozom a telefont részletre… és két évig fizetem, és a végén lesz egy leamortizálódott telefonom ami után venné a következőt… Mert annyit nem keres hogy igazából a jövedelméhez viszonyítva tényleg azt lehessen mondani hogy belefér neki… Akármit is írtok hogy mindenkinek a saját döntése mire áldoz - persze ez igaz csak utána jönnek hogy nincs pénz nyaralásra, nincs pénz egészségügyi kiadásokra és nincs TARTALÉK FÉLRETÉVE. Persze, ha az ember azt hiszi hogy a havi bér az mind elköltendő… Nekem itt volt a határ, X-et megvettem ezután LCD csere miatt az XRre cserélek, aztán majd meglátom. Pedig a maxra vágytam de ennyi, ebben a méretben inkább vennék egy androidost.

én sem vennék részletre, sosem tettem. úgy vagyok vele, hogy ha nincs valamire egyben pénzem, magammal tolok ki, hogy előre elköltöm azt, ami még nem is az enyém. érdemes ugye addig nyújtózkodni, ameddig a takaró ér. de amikor folyamatosan bombázzák az embereket a mindenféle csillivilli “nullaszázalékostéháemm” vagy “ingyenhitel” és társai reklámokkal, plusz kialakul benne a vágy egy termék iránt, főleg, ha az még ilyen árszabású is, akkor sokan mégis ehhez fognak nyúlni. hogy aztán ez adott esetben melyik embernek mennyire éri meg, na az már más kérdés.

nem is rád értettem :). de sokan vannak akik megteszik. a reklám bombázás abszolút áll, ugyanígy TV meg hasonlók…

Ahogy látom, mindenki várta a csodát. Mondjuk egy duplakamerás XR-t, a 180-250e forintos ársávban. Ez a csoda természetesen elmaradt, hiszen nem reális elvárás a már fent emlegetett fránya kapitalizmusban. A valóság, hogy az iPhone 8 tavalyi áránál 50 angol fonttal, azaz alig 20 ezer forinttal kerül többe az XR, cserébe pedig megvan a FaceID és egy sokkal nagyobb kijelző, jelentős méretnövekedés nélkül. Ja meg az agyonhájpolt notch is :wink: Összességében ez egy relatíve fair ajánlat a tavalyi árakhoz képest, szerintem a 8 egy kifejezetten gyenge ár/érték arányú készülék volt. Persze abszolút értékben meg piszok drága mind, pláne nekünk, a kelet-európai plebsnek.

Igen, én is abszolút ehhez a táborhoz csatlakozom… Amikor megvettem a 150ezres i4-emet, álomban sem gondoltam volna, hogy az Apple körbe röhög a legalapabb belépő szintű X modellre szánt 210-230 ezremmel…

Amúgy a tavalyi X-szel most mi lesz - Azt még forgalmazzák majd vagy csak second hand?
Reális, hogy annak az ára lemegy erre a 200hoz kozeli szintre? Mondjuk ha eladom az i7-emet, akkor beszámítással már majdnem ott vagyok :laughing:

az iPhone X már nincs a kínálatban az Apple oldalán, de szolgáltatónál vagy műszaki boltban még várhatóan lesz megmaradt készlet.

Most ezekhez mérve mennyit eset az X-em ára? Mennyiért lehet átlagban hozzájutni most? Hat en nem is tudom,elkeseritoek az arak,tok mindegy hogy megteheti e az ember vagy sem,de azert Nalam jon a lelektan…mar elvbol nem adnék ennyit telefonert… egyedul azon gondolkodom hogy a parom telojat (i8) lecserelem egy X-re vagy max ha az ujabb kozul nezzuk akkor xr-re… tenylwg oaszehasonlitva az xr most jobb mint az x vagy sem?

1 kedvelés

Nem akarlak elkeseríteni, de 256 gigás újat láttam tegnap 200-ért.
https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_iphone_x_256gb_silver/hsz_1-50.html

Amúgy 200-250 körül lehet venni bármilyen konfigot… :frowning:

1 kedvelés

Visszatérve a tegnap bemutatott portékára, nekem az anyaghasználattal vannak problémáim.
Az acél karcolódik méghozzá elég könnyen, az üveg szintén, ahhoz, ha el akarja adni valaki később, úgy, hogy ne bukjon nagyot, úgy kell vigyázni rá, mint egy hímes tojásra. Vagy ha valaki csak egy kicsit is igényes és meg akarja tartani karcmentes állapotban, szintén…
Ennyi pénzért nem ezt várom…

Úgy látom, a kisebbséghez tartozom, mert tervezem, hogy váltok. Amire nekem kell, jó lesz a 300E-s XR is. El tudná valaki magyarázni, hogyan működik az e-sim?