Az iOS 14.2 bizonyítja, hogy nem lesz alaptartozék a hálózati adapter és az EarPods sem

Nyilván az árképzés így működik az applenél, hogy 10 mínusz tétel mögé majd kiírják neked a kedvezményes árát, mint egy kínai diszkontban.

Egy dolgot elfelejt mindenki. Az apple nem a magyar pénztárcához van igazítva. Ők azt várják el és kapják is szinte mindig, hogy a felhasználó évente, 2 évente megveszi az új modellt. Így tényleg értelmetlen kábeleket osztogatni kilóra!

Ahogy van kulcstartód és éveken át használod, úgy legyen egy töltő adaptered és kábeled is, nem kell mindig továbbadni és csereberélni, az marad nálad és akkor már tényleg nincs értelme mindig adni a csomagba.

Értem én hogy mindenkinek van otthon 100 töltőadapter meg kábel. Nekem csak 1van. Az is haldoklik lassan szóval rakják csak bele nyugodtan. Amúgy itt mondja sok mindenki hogy nem kell meg így meg úgy. Nem tudom mit szólnátok hozzá ha veszel egy új autót és nem adnak hozzá aksit meg kerekeket mert úgyis van hozzá az előző autódról. Akinek meg nincs az vegyen külön. Szóval egy nagy fillérbaszás az egész. Elmehet az összes ilyen cég a picsába ha ezt meglépik.

Nem értem már tényleg ezt a fillérb***ó és hasonló jelzőket. Melyik cég a világon ad bármit is ingyen a termékéhez?? Téves gondolkozás, hogy ami a dobozban eddig benne volt az ingyen van, vagy volt. Vegye ki az Apple a kábelt is az iPhone-ból! Miért? Mert ha szükséged van rá akkor megtudod venni hozzá külön! Eddig kifizette mindenki még , ha szüksége se volt rá! Ezután végre nem kell megvennie az embernek azt amire nincs szüksége. Azt a gondolat menetet se nagyon értem, hogy akkor csökkentse az árát, honnan tudják ezek az illetők, hogy mi lenne az eredeti ára a kiegészítők nélkül. Ha az Apple azt mondja, hogy xy az ára töltő meg füles nélkül akkor kiegészítőkkel többe kerülne. Most 159.990 az indulóára a Watchnak, ha meg 166.990 lenne az ár adapterrel akkor meg az lenne a baj, hogy miért emelt több mint 10ezer forintotot az alma, és amúgy is minek bele az a adapter. Azt azért hozzáteszem, hogy a nagyobb többség örül, hogy végre nem vetettik meg velük ( kivéve a németek, de ők mindenért siránkoznak :joy:) ezeket a dolgokat.

Emlékeim szerint a Series 1-est amit a T-nél vettem annó, azt pl adapter nélkül adták, csak a töltő fej volt a csomagban. Azaz nem újkeletű dolog ez, csak eddig nem volt így felfújva.

Watch esete más. Aki ilyen órát vesz annak tuti iPhone-ja van mivel mással nem kompatibilis. Annak meg elvileg lennie kell adapternek.

Csak fillérb…ó ha a profiton kívül más nem számít. Egy bug mentes fő verzió nem jött ki még tőlük. Legalábbis ios 8 óta. Azelőtt nem tudom mert előtte nem használtam. Miért az egyik leg nyereségesebb cég az Apple? Mert a profit a felhasználókkal szemben sokkal fontosabb. Ettől függetlenül még mindig jó cuccaik vannak.

Igazából már régen lehúzhatták volna a redőnyt ha nem lennének még így jó cuccaik és ezt értem szinte minden téren kiadott eszközeikre. Valamiért mégis veszik az emberek, mert mindegyikben van valami amivel meg tudja fogni a vevőit, akár újakat is és nem csak a fanokat. Csak egy példa, hogy van egy Dell-27"-os egybegépem, iMac minta de zavaró hogy a ventije fúj mint állat amikor videót nézek rajta és ez ahogy tapasztaltam iMac-nél nem jellemző, bár nem volt sok időm egy 27"-os mellett csak 10 perc, de addig jó volt és nem hallottam zavaró hangokat belöle. Pedig az árkategória is kb azonos volt újkorában. Az iPhone nekem arra amire kell teljesen ok, az iPad Pro is a 12.9-es csábító, mert nem igazán van alternatívája ebben a méretben. Persze itt is a felhasználói igények a mérvadóak, ki mire akarja és mennyit használni.

1 kedvelés

Ezt megértem. Én is iPad airt használok iPhone helyett. Bem cserélném le másra az tuti. Mert egyszerűen jók a cuccaik. De kicsit eltértünk a témától. Te mit szólnál hozzá ha egy null kilométeres kocsit vennél és akku nélkül kapnád mert a régi kocsidban van és használd azt. Vagy vegyél újat ha nincs. Ez kb ugyanolyan.

Nem ugyanolyan még véletlen se! Ne beszéljünk félre!!

De pontosan ugyanolyan. Az auto gyártók is hivatkozhatnának az e-hulladékra meg ki tudja mire még. És hogy használd azt ami már van.

Vagy ha meg tudod magyarázni hogy miért nem ugyanolyan akkor elfogadom

A telefont se kapod akksi nélkül, és az autóhoz se kapod meg az akkumulátor töltőt. De hasonlítsuk az elektromos autóhoz. Megveszed az autót és kapsz egy kábelt hozzá, de a falitöltőt már meg kell venned hozzá, ha akarod.

1 kedvelés

Na ja és otthon keveseknek van benzinkútja is! :grinning:
A fülest soha ki sem bontottam még egyik vasnál sem. Amióta lehet vezeték nélkül tölteni már az adapter sem kell. Szóval én megint csak azt mondom, kellene olyan verziót is kínálni amiben van adapter és aki akar olyant kér a polcról, persze azonos árban és megszűnne ez a fikázás, arról nem is beszélve hogy tudtommal így még egyik sem árul a konkurenciából és nem is hinném hogy sokkal többe kerülne az Apple-nek ez a gesztus, ellenben sokat dobhatna a megítélésen.
Vagy a mostani opcio maradna, csak aki kér kap az új teló mellé egy gyári adaptert ingyéé.

nekem a töltő kábelek mennek szarrá, ezért vettem valami gyorsabb csicsás kábelt, adapterből meg vettem gyorstöltőst szóval engem nem érint ez a malőr. a füles szerintem is felesleges az adapter meg hát majd elkérem a samsungos adaptert kölcsön :smiley: igazából ez alaptartozék ha új vásárló az illető, arra meg nem tartom célszerűnek apellálni, hogy úgyis van mindenkinek. ez érdekes lépés mindenesetre egy 1000+ dolláros készülék estén. ilyen töltés és akku verseny idején. Remélem valami uj technológia miatt is csinálja ezt az apple.

Azért szerintem az nem ugyanaz. Az elektromos autónál is biztosítva van a töltési lehetőség minden városban ingyenesen. Még egy kávét sem kell innod hogy tölthesd az autód

Egyébként gunar kolléga írta le jól. Legyen alaptartozék és akinek nem kell az válassza azt az opciót.

Kevered a szezont a fazonnal. Mindegy, én örülök, hogy nem fizetettik ki velem és ne legyen „ingyen“ tartozék se mert akkor is belekalkulálják az árba. Az adaptert meg tudod venni ezután is, de nem kell kifezetned, ha nem akarod. Nem értitek szerintem, eddig bele volt számítva az árba ezután nem lesz. Ha azt mondánák, hogy az új iPhone 350 ezer ft, de töltő nélkül 343ezer akkor nem zavarna? Vagy nem értem. Ingyen eddig se kaptad meg hozzá!

1 kedvelés

Szerintem meg fordítva. Ha nem kapod meg akkor is kifizeted. Oda pakolják az árakat ahova akarják és azt adnak be az embereknek amit akarnak. Csak a profit számít semmi más.

Ezt hogy magyarázod ???

pcforum hírek
Olvasd el.

Pedig elvileg milyen zöldek meg környezet tudatosak…
Valaki kihúz a zsebükből egy kis pénzt akkor meg meg vannak halva és 1000000 ügyvéddel támadnak mindenkit

1 kedvelés

Feltétle elvolvasom… Az árak megszabása nem olyan egyszerű mint Te gondolod. Egy giga reszvénytársaságról beszélünk. Befektetők és részvényesek ezrei! Nem helyes az a megállapítás, hogy az Applet érdekli csak a profit! Nem hanem ezeket az embereket, befektetői csoprtokat is érdekli a profit, úgy mint engem is mivel a Nyugdíjpénztáram 40%-a részvény alapú. Ha emelik az árakat felháborodás van, hogy emeli az árakat, ha tesz ellen, felvannak háborodva, hogy miért azt teszi amit tesz. De nem nem kell aggódnod, majd összepakolnak kínából és elmennek afrikába ahol megint lehet éhbérért dolgoztatni és akkor lefog menni az ára. Azt ne felejtsük el, hogy az áremelkedés annak is a következménye, hogy Kínában is drasztikus változások történtek és ezekben a gyárakban se annyiért dolgoznak mint előtte. Sőt mivel nekem is vannak alkalmazottaim tudom, hogy van törvényileg előírt éves béremelés, tehát én is többet keresek mint mikor az első iPhone-om megvettem. Persze biztos vannak országok ahol ez nem így van, de erről egy gyártó nem tehet.

1 kedvelés