Az iOS 14.2 bizonyítja, hogy nem lesz alaptartozék a hálózati adapter és az EarPods sem

Lehet igazad van. És ha egy teljesen új csatlakozású töltő jönne ki a 12-vel és nem lenne benne? Lehet neked se esne jól hogy 400 ezerért vettél egy telefont és még vegyél hozzá 12 ezerért egy töltőt??

1 kedvelés

De nem érted, hogy mindegy, hogy a dobozba becsomagolva veszed meg vagy külön? Mindegy, hogy 400ezer vagy 1 millió az a telefon.

1 kedvelés

2012-ben is venni kellett egy csomo uj toltot/kabelt, mert dobtak a 30 pines csatlakozot. En veszek toltot kb mindenhova, ahol tolteni kellhet a telefont (nem viszek magammal toltot sehova sem, mert ha szoktam ott tolteni, akkor mar vettem oda toltot), igy ha csatlakozot valtanak nem oszt/nem szoroz az az 1 kabel amit adnak/nem adnak a keszulekkel. Egyebkent a QI es az USB-C elegge szabvanyos ahhoz, hogy ebben az esetben ne kelljen mar kabelt sem adni a keszulekhez.

Ma már nagyon kevés helyen tölthetsz ingyen villanyautót, ahol meg igen az nagy valószínűséggel foglalt.

Továbbra sem értem ezt a felháborodást. Az USB aljzat egy szabványos dolog, a mai elektromos hálózatokat már úgy építik, hogy a 230-as konnektorok mellett ott vannak azok is a falon, vagy a repterek váróiban stb. A töltésvezérlés a telefonban van, így bármilyen megfelelő paraméterekkel rendelkező tápról lehet tölteni. Autókhoz nem tudom hasonlítani de egy mosógépet ha veszel, kapsz hozzá fali vízcsapot? És 230-as dugaszoló aljzatot? És a teszkóban kapsz a konzerv pacalhoz piros lábost, hogy megmelegíthesd?

1 kedvelés

Értem. Szóval ha veszel egy mosógépet akkor a vízbeengedő csövén nincs semmi csak egy csupasz cső. Úgy oldod meg a rákötést ahogy akarod?
Hát nem. Van rajta egy csatlakozó és arra csavarod fel szerintem és a 230v kábel sem 2 drótból áll hanem raknak rá egy dugót amit csak be kell dugni az aljzatba. De lehet csak tényleg én látom rosszul ezt az egész mizériát

Ez a mosógép hasonlat nem igazán passzol, mert az nem akksiról működő készülék. 2 éve vettem egy VW California Oceant, ez a verzió az amibe konyha is van, de az autó töltéshez meg kellett venni a kábelt hozzá hiába tudom minden Kempingben tölteni, a kábel nem jár hozzá mert akinek volt már ilyen autója megvette hozzá és már nem kell neki, tehát nem rakják bele feleslegesen. Sőt még a gázpalackot is magadnak veszed meg hozzá! Elhiszem, hogy neked kell, de akkr megveszed hozzá, az a baj, hogy nem érted meg azt, hogy kifezetted eddig is. Megkérdezem már, hogy mindig azzal jössz, hogy 400ezres telefonba legyen adapter, hogy mennyié kéne adni az Apple-nek akkor, ha adapter nélkül adja? Mert teljesen mindegy, hogy azt mondod, hogy hiztos beleszámolják, csak nem adják hozzá, ha egyszer ők azt mondják, hogy így olcsóbb és felesleges is ezen rugozni mert nem tudod meg soha, hogy mennyi lenne az ára az adapterrel.

1 kedvelés

Hát, @teddy212 ezt kimaxoltad rendesen. :smiley:
Biztos könnyebb utálkozni, főleg a gonosz gigacégek ellen, de az árképzést pont ezért tanulják az emberek, szóval egy marketing diploma minimum lapul a cupertino-i zsebekben.

Na mindegy nem vitatkozok. Úgyis értetlen vagy. Te is csak mész a nagy cég után és “megeszed amit adnak”
Egy gyártó cégnél dolgoztam sokáig. Pontosan tudom hogy megy az árképzés. Ha valamit előállítasz 100 Ft-bol akkor azt adjuk 1300 Ft ért (ez csak egy példa) mert
előállítás
tárolás
emberek bére
Csomagolási költség
Környezetvédelmi adó stb
Összegezve 500 Ft.
És akkor minimum meg kell duplázni az árat hogy nagyon sokat keressünk rajta
Nincs ebben utálkozás. Csak vélemény volt és páran nem fogadták el hogy én ezt így gondolom

1 kedvelés

De saját magadnak mondasz ellen! Ha tudod, hogy mükődik akkor tudod, hogy nem fizetsz valmiért ami nincs a dobozban!! Mindegy, hogy Te megmagyarázod, hogy de igen beleférne az árrésbe. Te bemész dolgozni egy napot ingyen, csak mert a fönököd azt mondja, hogy belefér a fizetésedbe??

Mivel fix a fizetésem ezért elég sokszor van úgy sajnos. Úgy is lett megírva a szerződés. Szóval tudtam mire vállalkozok.

Akkor se ingyen mész mert aláírtad, hogy mennyi túlórát vállalsz és úgy kapod a fizetésed. Az ingyen az teljesen más kategória.

Te csak kiforgatod a szavaimat! Egyébként meg igen, egy csövet kapsz egy 3/4-es hollanderrel és kész. A töltőcsapot megoldod magad. Működik anélkül a mosógép? Nem. Adják hozzá? Nem.

Ohm, ez igy van. A potkerek felaras.

Sot a BMW keszul az egyes szolgaltatasokat elofizeteshez kotni, szoval hiaba van benne a kocsiban az ulesfutes hardver, ha nincs elofizud ra, nem mukodik fog mukodni.

Jó ötlet, ezt is megszokjuk.
A fülest tényleg nem szoktam kibontani, mert van airpods
De a töltő néha jól jön, ha éppen másik szobában is kell egy, és akkor fixen megvan a helyük.

Vagy ha eladod a régit, akkor elvárt hogy adtad hozzá.
Most már nem fogod. :wink:

Tavaly majusban kaptam, felesegem volt Ny-ban, akkor meg csak series 4 volt. Hivatalos apple storeban vette, uj keszulek, de nincs benne adapter, csak a kabel, megneztem megegyszer a dobozat :slight_smile: mondjuk nem hianyzik, van mar egy par, szoval elvagyok nelkule :slight_smile:

Igen közben kiderült, hogy az Apple csinált olyat, hogy mikor kijött egy új készülék pl Series 5 akkor a régebbi Gps Watchot adapter nélkül adta olcsóbban.

Hát nem tudom már pontosan mikor vettem az első Series1-est, de abban is csak a töltő kábel volt adapter nem és az pedig T-s vásárlás volt itthon.

Halkan megjegyzem, hogy az XR és a 11 is füles és töltő adapter nélkül érkezik most már, de viszont USB-C Lighting kábelt kapott az XR is.

Az SE is.

Abban nem voltam biztos, hogy nem-e úgy jött már ki eleve :smile:

1 kedvelés