Az iPhone X felülmúlja a most megjelent Samsung Galaxy Note9-et is

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2018/08/11/az-iphone-x-felulmulja-a-most-megjelent-samsung-galaxy-note9-et-is/

Csütörtökön mutatta be a Samsung az új zászlóshajóját, a Galaxy Note9-et. A 6,4 hüvelykes mobil a Qualcomm Snapdragon 845 lapkakészletét használja, valamint 6 illetve 8GB RAM-mal vásárolható meg. Természetesen sokakban felmerült a kérdés, hogy a Note9 az okostelefonok élére lépett-e. Ez hamar ki is derült, ugyanis a 9to5Mac cikkében egy benchmark teszt alapján az iPhone X még mindig jobbnak…

Ez nagyon jó hír.
És nemsoká jön az új iPhone, és az még gyorsabb lesz.
Nekem fontos a sebessége a telefonnak, mert sok tesztet futtatok rajta. Napjában többször is.

1 kedvelés

Mitől erősödött volna az S9 hardvere a Noteban? :smiley:

aham, a jack az sd kártya a 4000maH a no notch no meg dex kábeles cucc az smafuka? hehe… a note 9 lehet hogy gyengébb számokat produkál valahol de nem hiszem, hogy bármely felhasználó ezeket a borzasztó nagy különbségeket valaha is érzékelni tudná :slight_smile: viszont jól hangzik, a helyzet meg az, hogy a pletykák alapján az új almák kb semmi izgalmasat nem fognak hozni mert ugye marad a notch, a jack nem jön vissza, valószínűleg az akksik is maradnak gyengék, dex szerű cuccra meg még gondolni sem gondoltak pedig már csak ezért megéri váltani szvsz a többi meg csak hab a tortán…

2 éve van Dex és embert nem láttam még használni…pont ugyanolyan elcseszett koncepció, mint a Microsoft próbálkozása. Azok az alkalmazásfelületek nem egér használatára lettek tervezve.

Majd meglátjuk mit gurít az új iphone! Letarolja az egész piacot,mint mindig. Bár ez a note 9 jól sikerült sztem…

Az ájfonten milyen igazán használható és a mindennapokban szükséges dologgal tarolta le az egész piacot?

FaceID?

én meg pont láttam, 2db kolléga nagyon rápörgött és frankón tolja boldogsághban, lassan betolnak alá egy full linux disztrót is és akkor meg nincsen miről beszéljél, notch? sd? jack? akksi? semmit mást nem csinált ez a mosógépes márka csupán összerakta az aktuálisan kvázi idejális telót az apple már nem képes erre egy ideje, tisztán látszik a következő telókon is.

ez most igazán használható vagy szükséges? én tudom rá a választ …

Akkor újra : “igazán használható és a mindennapokban szükséges”

Mert amit említettél az nem olyan dolog amire a FP ne lenne képes.

Igen és igen!

A TID egy lófasz a FID-hoz képest. Próbáld meg nyitni izzadt ujjal…
Van iX-etek? Használtàtok? Nem a Mediamarktban, hanem élesben?

SD, jack semennyire nem hiányzik, a megfelelő tárhellyel kell megvenni és ennyi nem utólag sírni, hogy megtelt a 16Giga meg az ingyenes 5Gigás Cloud is…
Az analóg 3,5mm-es meg miért hiányozna (aki egy kicsit is igényes volt már akkor is külső DAC-al hallgatta mert egy rakás szar az összes iPhone belső A/D konvertere. (Az utolsó aminek a hangja elfogadható volt az a 4S volt). Jaa, a zenehallgatást nem a gyári fülessel gondoltam hanem mondjuk Shure 315, Klipsch Image X10i-től felfele…

Akkuval kapcsolatban 1 teljes nap elég, az emberek elég nagy %-a naponta legalább egyszer alszik, csak azok a lófaszjóskák nem akik akkudő miatt kárognak. A 10 egyébként 1,5 napot lazán kibír…

Van még kérdés?

2 kedvelés

Tehát akkor a FID-n kívül nem tudsz mást mondani. Értem, így akkor már megéri a plusz szárezret. Szaladok is venni, köszönöm!

Mehetsz is, akkor legalább valaki komolyan venne, és nem a bort iszik, hugyot prédikál képzeletbeli halmazba helyezne…

Eddig is rárakhattak volna full linux disztrót csak szólok, ahhoz nem kell dex, de még Samsung sem… az USBC kiadja a HDMI jelet

aham, aztán meg mégsem raktak csak jelzem :slight_smile:

Szerintem az a gáz, hogy fél év vagy 1 év távlatában jön egy kinai androidos csúcsteló és kb majdnem ugyanazt tudja mint az X , csak Kb 180-230e ft ot rántanak le rólad.Az X-ben Face ID kb az amit egyedi. Sebességben nincs nagy különbség a valós használat során…sok helyen bukik az X a kevés memória miatt. +1GB bőven belefért volna. Kamerában jópár készülék ráver az X-re. Gyorsabb töltés is lehetne…quick change 3-4 azért ráver gyorsaságban. Támogatásban, updatben jobb az Apple, de ha valaki 2 évente cseréli a készülékét akkor pont mindegy…Garanciába 1 év helyett lehetne 2év.
Icloudra is ráférne egy kis ráncfelvarrás …vicc hogy ha az összes fotót szeretném törölni akkor nem lehet az összeset a kukába tenni! /Webes felületen/. De lehet , hogy csak én bénázok. Remélem az ios 12-ben javítják
az ios 11 hibáit.

Mire nem elég az ájfonten memóriája?

Nem értem ezt a memória mizériát, mert otthon ott figyel a NAS és bármikor lehúzom róla ami kell bármivel, filmet nézhetek róla simán és a kényes adataimat is elérem bármikor. Ha nem tűnt volna föl 2018-at írunk amikor pl tavaly a Kürt Kft. egyik fő bevétele az sok xxxGb-os okostelefon mentéséből adódott, mert a gazdájuk nem volt okos.
Nem csak a FID ami odavert a konkurenciának, hanem ha körülnézünk akkor a sokat fikázott notch is szinte minden csúcs droidon ott figyel, az is forradalmat csinált és eddig a samu ami ezt az egy dolgot nem majmolta el az aktuális iphone-ról, mivel a múltban szinte mindent amivel kijött. Csak rá kell nézni az iphone 6-ra és 6+ -ra utána a samu is kidobott egy nagyobb + -ost és ha csak az alját néztük azoknak akkor egyedül a csati amiből ráismerhettünk ki is gyártotta.
Kamera meg ha tényleg fotókat akar vki csinálni minőségben akkor venni kell hozzá gépet ami tudja amit kell profi szinten.
Az a baj hogy már mindent egy okostelón akar mindenki megcsinálni ezért is nőttek ekkorára a kijelzők és nem arra használják amire funkcionálisan készült.
Ja az ára meg azért lett ennyi, mert ez egy jubileumi példány és azért nem lett még drágább, mert nem limitált dbszámban adták ki ami úgy is simán elkelt volna az emberi fajt ismerve, sőt merem állítani még azoknak is figyelne a polcán akkor egy akik amúgy kizárólag droid userek.

Most kicsit ráérek ezért válaszolgatok :smiley:

“kb majdnem ugyanazt tudja” tehát nem tudja ugyanazt.

Őőőőő, melyik telefon kamerája jobb mint az X-é?
Mert szerintem egyiksem, mindegyik jó valamiben de elmondhatjuk, hogy az egyikből hugyfosszar minőségű képek potyognak (X), a másikból, meg szarhugyfos minőségűek igaz azok 40 megapixelben (P20) (a többi meg tetszőlegesen elhelyezhető valamelyik csoportban). Viszont 10 x 15 ös printekre és fészbuk hírfolyamba mindegyik tökéletes.

A cloudos hozzászólással egyet is értek, nevetséges ez 2018-ban…