Az iPhone X felülmúlja a most megjelent Samsung Galaxy Note9-et is

igen ismerem mind a kettőjüket elég jól. Megérne egyet az biztos.

Aha, tehát használnak egy baromi lassú Windowst. Meg is van a célközönsége. Persze nektek nyílván bérelt fel-le 1000-es net van kimaxolt laptopokkal, hogy a sebesség ne legyen akadály.

nem, nem egy vagy akár több bivalyerős windows-t vagy épp linuxot is használhatnak amik virtuális szervereken lógnak és pontosan beletaláltál a közepébe mert egy rd kapcsolat olyan csekély forgalmat generál hogy egy timbuktui hotel isdn alapú wifi vonala is bőven elegendő masszív munkavégzésre, a szelfire meg ott az alma.

az, hogy sárgáztad a kínaiakat.

2 kedvelés

Aha… Ezt annak próbáld bemesélni aki nem lassan 10 éve használ különböző, többek közt az MS remote desktopjánál is sokkal komolyabb alkalmazásokat ilyen célra. Masszív munkavégzésre ezek alkalmatlanok. Pláne még virtualizálva is…

Vicces :smiley:

hehe hát akkor nem kicsi a baj nálatok, lehet hogy pár szakértőt kellene alkalmazni vagy valami, nálunk pár ezren eleggé masszivan használnak kb mindent ebben a formában Butyokalsotol , Miamikozepsoig jópár éve lazán. de mostmár meguntam ezt a pofázkodást itten veled az az igazság mert nagyon negativ a kisugárzásod és ződeket irogatsz. kikapcs.

Na azt észre sem vettem, meg főleg nem szántam sértésnek, csak gyüjtőnévnek, mert nem csak a kínaiak másolnak keleten, de hát igen sajnos több népcsoport is van a földön akiket a hovatartozásuk szerint nevezi vki, akkor “szentségtörést” követ el, néhány országban még be is perelhetik az embert ilyenért, pedig én sem haragszom és nem is veszem sértésnek, ha engem bárhol a világon “lemagyaroznak” vagy tőlem még fehérezhetnek is, hiszen az alap bőrszinem olyan.Ellenben azt igen annak vettem, mikor Ausztriában boltokba kiírták, “Magyar ne lopj” hát nem is loptam, csak a pénzt költöttem el máshol.

effektíve mindegy, erre vonatkozóan flaggelték meg a hozzászólásodat, és lett ez a szó átírva benne.

Még el is hinném amit mondasz, hogyha a Horizon Clientet (aminek szintén van Dexes változata…) említetted volna példának. Az nagyjából ilyen call centeres meg hasonló munkakörök masszív munkavégzésére elegendőek… és azt tényleg ilyenekre hozták létre. De nem fogom bekajálni, hogy egy ekkora cég akit példának hozol, az otthoni bohóckodásra elegendő MS RD-n keresztül szórakozik… ráadásul még jól is…

Ázsiaiak. A sárgázást pedig felejtsd el kérlek, mert az nem a “hovatartozásukat” fejezi ki. Lehet nem sértődsz meg, ha “lemagyaroznak”, de biztos vagyok benne, hogy kikérnéd magadnak, ha “lerománoznának”. Éppen ezért nem minden ázsiai kínai. Ha nem tudod ránézésre eldönteni a személyről milyen országból jött, akkor ne találgass. Ezek ilyen egyszerű dolgok.

Akkor csak hogy tisztába tegyük a fogalmakat!
A hovatartozásuknál már régen nem azokról volt szó akiket Te említesz, hanem egy népcsoportról akik ha rájuk mondják akkor mint említettem kb szentségtörésnek veszik.
A lerománozást persze hogy sértésnek venném mert magyar vagyok, nem is értem milyen zöldségeket hozol fel!?? (zöldségezni lehet? ) Amugy meg nem értem a párhuzamot ebben!???
Arról nem is beszélve hogy az afrikaiak sem feltétlenül sértődnek meg ha feketének titulálják őket, mint azt tapasztaltam sok esetben, ellenben a niggeren és a négeren igen mert számukra az mást jelent a múlt miatt.
Ha meg Te egyénileg ezt sértőnek érezted, akkor elnézésedet kérem, de volt anno a SOTE Klubban egy kicsi lány és őt pl nem zavarta ha “színe” szerint becéztem, zrikáltam, stb, pedig csak a vonásai voltak meg, hát gyönyörű volt a drága, csak a rossz előéletem miatt nem lett köztünk semmi, máig sajnálom. Ő kötődni akart én meg örömöt szerezni, más volt a beállításunk és ezt meg is beszéltük. :grinning:

“Ha nem tudod ránézésre eldönteni a személyről milyen országból jött, akkor ne találgass. Ezek ilyen egyszerű dolgok.”
Kérdem én ki beszél adott hsz-ban személyről, sehol nem személyeskedtem, nagyon nagy általánosságokban volt szó ott mindenről, de engedjük ezt el, mert parttalan a vita szvsz.

Többször láttam már a nas dolgot. Magyarázza már el nekem valaki,hogy mire is jó az a mentésen és a wifi hálózaton való használaton kívül. Kérdezem ezt úgy,hogy van nas-om és netem is van elég sok bár nem korlátlan.
És mondjuk nem csak a nagyobb városokban használja és nem csak belföldön.
A faceid meg sztem jó lenne a touchid-val együtt mert így rettentően egy idegesítő dolog. Már aki valójában használja is a készüléket és nem csak van neki.
És aki azt mondja elég ha egy napot bír az nem jár soha sehova csak otthon használja.
Manapság már egy tortúra mindig azzal fogalkozni mikor milyen eszköz merül le. Óra ipad telefon hármas és ehhez idő amíg ezeket feltőltöm ha egy töltőm van csak. Vagy persze vuhetek magammal mindig 2-3 töltőt állandóan.

A NAS egy multimédia központ otthon amit a belső hálózaton szinte mindennel el lehet érni, persze kívülről is, de korlátlan net nélkül az utóbbi nem javallott csak korlátozottan. Ergo ne nézz róla filmet máshol.
Menteni biztonságosan mindenről jóformán, s ha okosan meg van oldva semmit nem veszíthetsz el bármi is történik.
Torrentezni is tudsz róla. Megosztani adott dolgaidat bárkivel biztonságosan, a jogait Te adod minden usernek, mit láthat és mit nem letöltheti, vagy csak megnézheti, stb.
Mail szerverként is lehet használni, ezt nem próbáltam.
Meg biztosan van még sok olyan amit szintén nem, de majd lesz itt még pár User akik leírják amit én nem.
Hirtelen ennyi jutott eszembe most.

Parttalan, hiszen nem érted mi a probléma a “sárgázással”. Ez az alapvető probléma. A párhuzamot te vontad a gyűjtőnév, a színek és népcsoportok között. Nincsenek sárgák, sem feketék, sem fehérek. Ázsiaiak vannak, afrikaiak, kaukázusiak (europid). Ezt próbáld megérteni és minden rendben lesz.

Te hoztad fel és tartottad fontosnak megjegyezni a sárgázás kapcsán, hogy nem sértődnél meg, ha “lemagyaroznának”. És még te kérdezed hogy jön ide ez a “zöldség”? Mert akkor magyarázd el kérlek hogyan kötötted össze a kettőt. Én ennek kapcsán jegyeztem meg, mert látom, hogy elég nagy a zavar a fejedben, hogy a “lerománozás” viszont sértene biztos. Tehát pl. ne kínaizz le minden ázsiait, mert nem minden ázsiai kínai.

Megint jössz egy kiragadott példával a magánéletedből és azt hiszed akkor minden rendben van, mert már sárgáztál le ázsiait és az nem küldött el a búsba. Ez olyasféle magyarázat, mint amikor emberek azt hozzák fel, hogy az unokatesójuk zsidó, ezért ők zsidózhatnak. Attól mert egy bensőséges közegben ez talán elmegy még nem engedhető meg nyilvánosan. Ne mosd össze a kettőt. A feleségemet négyszemközt hívhatom sült lizsnek, aki emiatt elküld az árja jó édes anyámba, és ezen nevetünk egy jót. De a családja előtt, sőt, bárki más előtt sem, ezt már nem engedhetem meg magamnak, nyilvánvaló okokból. Érthető remélem a mondandóm! Én ezennel lezártnak tekintem a témát. Elnézést a hosszúra nyúlt offtopikért!

Akkor figyu!
Olyan miatt emeltél szót ami nem rád vonatkozott, erre van a mondás, ugye +Akinek nem inge ne vegye magára! " Csak veled az a baj mint azokkal az általad is említett népcsoporttal (nagy többségükkel, mert ott sem mind) akik megsértődnek ha csak a hovatartozásuk alapján említik, legyen az akár még dicséret is, ez náluk visszavezethető az üldöztetésükre minden korban, pedig ott is az van mint más népcsoportoknál, hogy van jó is meg rossz is közöttük is.
A színekre rátérve amikor egy “afrikai” srác is ugy említ egy másik hasonszőrűt hogy az a fekete lány avagy fiu, akkor ez miért probléma ha más is így tesz???
A másik meg, hogy ki a fene írt olyant amiket itt összehordasz? Hogy minden kínai sárga meg minden sárga kínai, meg a fene tudja még miket??? Meg minden ázsiai kínai és fordítva??? Elgurult neked a gyógyszered ember??? A zavar a Te fejedben van de igen komoly és ha komplexusokkal küzdesz, hát kezeltesd magad és ne abba köss bele és főleg ne kiforgatva amit más leírt, ráadásul nem is bántó szándékkal!
Sehol nem írtam hogy aki ázsiai az mind másol, pedig a keleti népeknél többnél jellemzően ez viszi a piacot.
S akkor most ebbe is beleköthetünk a példádból kiindulva, mert ugye kína is hozzánk képest keletre van, stb!
Ergo ha azt írtam volna adott hsz-ban, hogy Ázsiában nagy divat a másolás, akkor azzal jöttél volna, hogy nem minden ott készült cucc copy? Vagy nem is vágom mire vagy ennyire kiakadva egy jelzőtől ami nem is igaz minden ázsiaira sem.
Csak nézd meg pl a francia fociválogatottat és pedig mind az és talán még ott is születtek páran, alig láttunk közöttük olyant akire rá lehetne azt mondani bárhol a világon, hogy francia.
Ugyanis igen vannak típusos jegyek nagyon sok népnél, amiről látni a hovatartozásukat, de nem a nemzetiségüket, ilyenek a szlávok és a németek, stb. Amit említettél 3 csoport már régen nem valós mert mindenhol akkora a keveredés hogy pl egy magyar már szinte csak itt született attól az, de ha ismered a történelmünket akkor ezen nem is lehet csodálkozni nagyon. Pont ezért is adtunk mi magyarok szinte a legtöbb feltalálót és tudóst a világnak. Ezt a genetikusok állítják hogy ezért, nem én találtam ki, mielőtt ebbe a kákába is keresnéd a csomót
Na és megint offoltam egy jót!
Bocs admin és mindenki más, de vhogy nem értem ezt a fiút/lányt, igen lehet én vagyok értetlen kicsit v nagyon, mert sztem a színjelzőt sem írtam sértő hangnemben az adott hsz-ban.
:innocent::innocent::innocent::innocent::innocent::innocent:

Lezártam a topic-ot, szerintem megbeszéltétek a dolgot. :unamused: