Beszélgessünk 2021-ben a 3 éves jótállásról és a garanciáról, valamint az AppleCare+-ról!

Most az, hogy a nem gyári milyen minőség az más kérdés: iPhone kijelző csere, hibás kijelző javítása - iSamurai WestEnd itt elég sok infó van, hogy ilyen kijelzők vannak, de elfogadom a véleményedet.

Másodikat meg megbeszéltük :slight_smile:

Ez így ebben a formában jogos és igaz. 220 volt amúgy is-is. Ők hivatalos forrásból is szereznek be és mellette szürke importból. 2,5 év múlva nyilván hozzájuk tudsz majd fordulni és javítás esetén ők majd nem a hivatalos alkatrészt rakják bele. Ezzel kell csak együtt élni és ennyi. :slight_smile:

Természetesen jótállási időn túl, illetve saját hibás elromlás esetén irány a szerviz!

Mondjuk azért teljesen nem vagyok biztos a számokban, mert mondom ebben nem lettem kioktatva, de nekem az Apple féle garancia tökéletesen megfelel, ha problémám van. Általában a garanciális időn belül 1x szokott csak megtörténni. Én amúgy is veszek AppleCare±t de az más tészta.

Ami még érdekes kérdés, hogy mi van az apple.hu-n vásárolt termékekkel.

Jogom van a 3 év jótállásra, de hova viszem a készüléket? Az eladó az Apple ír leányvállalata. Jelzem az Apple Támogatás oldalon és utána az iStyle/iCentre szerviz javítja az “Apple nevében”?
Mivel eddig az egy éves Apple jótállás keretében csak bevittem az iCentre-be ezért sokat nem számított, de így már egy elég érdekes helyzetet teremt ha 2 és fél év után elromlik valamim.

Igen, ebben az esetben magánszemély esetén simán viszed a hivatalos szervizbe 3 évig. Cégként 1 évig teheted meg. Itt ugye az a szomorú, hogy általában azon dolgok romlanak el 2,5 év után, amikre alapból sincs gari, mert elhasználódik pl aksi.

koszi ez nincs benne a cikkben.

@martonv dehogynem, mégpedig itt:

Hazánkban az AppleCare+ érvényesíthető, de azonnal nem kapunk másik készüléket. Ezt kizárólag Apple Store-okban kapjuk meg, hazánkban pedig nincs Apple Store, csak Apple Premium Resellerek (APR-ek).

1 kedvelés

Hivatalosan vettem apple oldaláról ugyan egy van párom órájára is…En is néztem el fogadja de el fogadta es egy legalább be van biztosítva havi renszeressgel pedig automatikusan le vonja a számláról.

Mivel az USA-ban nettó árak vannak, ezért amikor megjön az órád, ne csodálkozz, ha a 27% áfa miatt ugyanannyira jön ki a vételár, mintha itthon vetted volna. :wink:

Csak az AppleCare±t vette onnan :slight_smile: nem az órákat.

Ezt én is olvastam, csak szerintem pontosításra szorult volna, hogyan megy nálunk ez, ha APR-be viszem. “Azonnal nem kapunk készüléket” - akkor mikor? 2 hét múlva? Ki dönti el? APR-be vihetem vagy Apple Supportot hívjam? Ilyesmik.

ez semmiben sem működik másként, mint a normál garanciális ügyintézés. több nap az átfutása, de hogy mennyi, arról a kiválasztott szervizpartner tud információval szolgálni, esetenként változó. az Apple Supportot szerintem hiába hívod, mert úgyis be kell vinned valahová.

1 kedvelés

Ennél pontosabbat nem tudunk :slight_smile: Ezért sem írtam le.

Sziasztok! Akkor már csak egy kérdés merül fel bennem…Mi van akkor, ha APR-nél veszem a terméket, és az első éven belül kell javíttatnom. Megmondom nekik, hogy márpedig én a jogszabályi jótállást kérem, és az újraindulót, nem pedig az Apple-féle 90 naposat? Elég furcsa elképzelni ezt a szituációt…

a 90 nap kizárólag akkor van, ha már 90 napon belül van az eredeti 1 éves korlátozott gyártói jótállás vége. tehát ha az Apple a korlátozott gyártói jótállás keretében cseréli a készüléket, akkor vagy 90 nap jótállást kapsz rá, vagy marad az eredeti jótállás lejárati ideje, amelyik a hosszabb.

ha tehát az eredeti jótállás lejár mondjuk 5 napon belül, és kicserélik, akkor a csere napjától számítva kezdődik a 90 nap, tehát 85 nappal kitolódik az eredeti 1 év lejárati dátuma.

ha a vásárlás után mondjuk 2 hónappal bedöglik, és kicserélik, akkor marad az eredeti 1 éves lejárati dátum.

Ha szolgáltatónál veszed és a csomagodban pl az iPhone 12 beesik 250.000 Ft alá, akkor is 3 évet fogsz kapni jótállásból, mert te az adott csomaghoz kaptál a készülékből kedvezményt a 2 éves hűségidő vállalásod miatt. Felmondod a szerződést, akkor a kedvezményt ki kell fizetni, aztán ugyan ott vagy, mintha listaáron vettél volna készüléket. Mindig a listaár mérvadó. Ha biztosítást kötsz, akkor is a lista ár alapján vannak az ársávok. Egyébként meg a garancia levelén is a lista ár szerepel, Telenornál biztos. :slight_smile:

Egy jó listaár még a végére, mert olyan kevésszer írtam le. :smiley:

A jogszabályi jótállás és az “Apple korlátozott jótállás” két külön dolog. Utóbbi csak egy “kiegészítő”, az nem írja felül a jogszabály általit
90 napig él az “ Apple korlátozott jótállás”, emellett a jogszabály által előírt jótállás is működik természetesen.

Értem, köszi! Bár eddig ugye erről volt szó, hogy a jogszabályi jótállás tulajdonképpen jobb, mint az Apple általi. Na de akkor miben? Illetve a jogszabály (pláne az új) alapján újraindul a jótállás ha pl. fődarab csere van, nem? ergo ez a 90 napozás ígyis-úgyis érvényét vesztette, persze csak ha jól értem.

Nem jobb, az Apple többet ad a saját jótállása alatt, például “világgaranciát”, 90 napig él ez is.