Beszélgessünk 2021-ben a 3 éves jótállásról és a garanciáról, valamint az AppleCare+-ról!

Épp a napokban dilemmáztam ezen. Rendeltem M1 MacBook Pro-t CTO konfigurációval az iStyle-nál. Ott választhatok Apple Care-t (80e) és Bbox baleseti biztosítással kiegészített garanciakiterjesztést (120e). Utóbbinál egy külsős céggel kerülök jogviszonyba, aki saját honlapján ugyanezt a szolgáltatást már jóval olcsóbban (80e) kínálja. Nyilván a biztosítás része miatt megnyugtató volna ez az opció. De vajon mi a garancia, hogy ők nem tűnnek el 2 év múlva, vagy mondjuk egy tropára ment akkumulátort hajlandók-e cserélni 1 év múlva, vagy ha javítás van, akkor azt egyáltalán hivatalos Apple szervízzel végzik-e? Van valakinek ebben tapasztalata? Van még egy hónapon eldönteni.
OFF: Nem értem, miért nincs itthon Apple Care+? Trükkös megoldások nem jók, saját kisvállalkozásomra szeretném elszámolni a vásárlást, ha már ott használom a gépet és onnét adózok.

Sziasztok, sajnos nekem még mindig nem világos, hogy mi lesz a különbség a 2. év utáni garanciális ügyintézésben egy hivatalos (pl. emag, edigital, euronics), és egy nem teljesen hivatalos (pl. 220volt) forgalmazónál vásárolt eszköz esetén. Bár régi, de személyes tapasztalatok alapján azért az edigital, emag kategória sem állt soha a garanciális ügyintézés magaslatán.

Lényegében annyi, hogy a hivatalos vásárlás esetén az Apple-höz viheted a készüléked, eredeti alkatrész javításra, certificated szervizre, garanciával.

Addig a nem hivatalosnál, ugye az adott céghez viszed be, aki majd valahol javíttatja, de biztos nem Apple-nél.

Ettől függetlenül ugyanúgy viheted a hivatalos vásárlás esetén is az adott céghez, mert a jogod megvan hozzá. Tehát, ha Telekomba vásároltad a készüléket, akkor viheted oda is garanciális ügyintézésre és az iSTYLE-ba. Inkább érdemes persze az iSTYLE-ba vinné a fenti okok miatt.

Ha szorol szora nezed/veszed a jogszabalyt, akkor csak es kizarolag minden esetben a vasarlas helyere viheted, hiszen vele kotottel szerzodest. Az mar egy plussz “lehetoseg”, hogy beviheted kozvetlenul is, az meg plane az Apple ajandeka, hogy itthon bevihetsz kulfoldit es kulfoldon is bevihetsz itthonit.

1 kedvelés

Köszi, tehát sarkítva a dolgot, egy emag-nál vásárolt telefonnal 2,5 év után besétálhatok az istyle szervízbe (feltéletezve azt, hogy az emag akkor is hivatalos forgalmazó lesz)

Nekem úgy tűnik, ha bemész az iStyle szervizbe, akkor alapból a törvényben rögzített jótállás helyett az Apple korlátozott garanciája szerint kezelik a készüléket, erre nem figyelmeztetve az ügyfelet.

Szerintem az emberek a tudtuk nélkül választják a rosszabb feltételeket. Mert az rosszabb feltétel, hogy ha az Apple általi egy évből már csak 89 nap van hátra, akkor csere esetén 90 nap jótállást kap az ügyfél.

Folyamatosan azt hangoztatjátok, hogy de hát csak akkor jár gyári alkatrész. Ez nem biztos. Ráadásul ha a kereskedő nem tudja megjavítani az eszközt, akkor köteles kicserélni.

Nincs különbség. Ő dolguk a problémád megoldása, és neked mindegy, hogy azt ők hogy oldják meg. Itthoni szerviz, külföldi szerviz, csak cserélni tudnak, mindegy, nem a te problémád,

de, biztos. mert az Apple senki más számára nem ad ki alkatrészt. ha nem vagy hivatalos szervizpartner, akkor egyszerűen nem tudsz tőlük alkatrészt venni. sehogy.

Akkor tegyük már ezt rendbe. Nincs előírva törvényileg, hogy 1 év jótállást kapsz a javitott vagy a cserélt készülékre hanem, ez áll a Polgári Törvénykönyvben:
“A dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.”
A jótállás meg a szavatosság nem ugyanaz!! Az 1 év szavatosságot megkapod valószínűleg egy apple szervizben is mert ez a törvény, DE ahhoz először szavatosságra hivatkozva kell kérned a javítást vagy cserét ahol viszont neked kell bizonyítanod, hogy a hiba már fent állt a szerződés kötéskor is és csak arra az alkatrészre lesz 1 év szavatosság amit javítani kellett. Jótállás csak azzal idővel hosszabbodik meg amennyi ideig szervízben volt a készülék. Az Apple 90 napos jótállás viszont egy plussz amit nem kapsz meg egy sima szervizben!
Folyamatosan írod, hogy helytelen cikk de közben te magad kevered a jótállást meg a kellékszavatosságot! Itt pedig a jótállással kapcsolatos jogszabály:

De le van az valahová írva, hogy gyári alkatrésszel kell, hogy javítsák? Persze az is egy nézőpont, hogy mindegy mit és hol csinálnak vele, amíg tökéletesen működik, csak majd én várok heteket, hogy küldözgessék külföldi szervizekbe, és én bizonyítsam, hogy bár működik ez a kijelző, de nem olyan minőségű. mint a gyári.

mármint kik?

az Apple és hivatalos szervizpartnerei értelemszerűen gyári alkatrésszel javítják, semmi mással nem javíthatják, és így nincs is olyan, hogy neked kéne bizonygatnod, hogy nem olyan minőségű, mint a gyári, hiszen gyári.

a garancián túli szervizek nem tudnak gyári alkatrészt használni, mert az Apple nem ad ki alkatrészt, így ha nem hivatalos szerviz javítja, azzal azonnal buktad az Apple jótállását a díjmentes javítással együtt, és utána minden egyes javíttatási igénnyel ahhoz tudsz fordulni, ahol javíttattad, aminek költségei lehetnek. neked is az az érdeked, hogy gyári alkatrész legyen, mert a mindenféle utángyártott alkatrész esetén nem garantálható a megfelelő működés és a minőség sem.

Ehhez még ennyit hozzáadok:

Ha megjelent ez az üzenet, akkor az iPhone akkumulátora nem ellenőrizhető, és nem állnak rendelkezésre információk az akkumulátor állapotáról. Ez a probléma akkor léphet fel, ha nem új, eredeti akkumulátort szereltek be a készülékbe. Az üzenet iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR és újabb készüléken jelenhet meg.

Azokra a hivatalos/félhivatalos viszonteladókra gondolok, akikhez a 3 év jótállás miatt a 2. év után viszem a telefont, és valahogy megoldják a javítását. Nekem természetesen az az érdekem, hogy gyári alkatrészt kapjak, de ha az első év után ez bizonytalan, akkor kicsit csökkennek ennek a 3évnek az előnyei.

Most ezt nem értem. Vannak a hivatalos eladók és nem hivatalos. A hivatalossal viszed az iSTYLE-ba javítani a nem hivatalossal csak első évben viheted az iSTYLE-ba.

Még ha lassan is, de felfogtam, és összeraktam az elhangzott válaszokból, amire kíváncsi voltam, tehát ha hivatalos forgalmazónál veszem, akkor 3 évig vihetem istyle (vagy más hivatalos) szervízbe közvetlenül. köszi mindenkinek!
(és hivatalosnak azt veszem, ami az apcom oldalán jelenleg szerepel)

1 kedvelés

Csak hogy ide rakjak még egy 3rd party problémát :slight_smile:

En is hozzafuznek meg annyit (noha, ezek tobb eves tortenetek), hogy ha van visszahivasi program valamire es a szerviz 3. feltol szarmazo alkatreszt talal, akkor megtagadja a javitast. Harom konkret esetem is van, az egyik 2015-ben egy iPhone 5, ahol a bekapcsologomb csereprogramos javitasanal talaltak 3. feltol szarmazo akkut, a masik pedig 2db iPhone 6s, az egyiknel mar ki volt cserelve az akku kulso szervizben es nem lehetett elni az iStyle kedvezmenyes akkucsere programjaval, a masik 6s szinten akkuhibas volt, viszont ott elotte a delikvens betorte az elolapot, igy az Apple megtagadta az ingyenes akkucseret, mert mas mar hozzanyult a keszulekhez es kicserelte az elolapot.

Ha nekem szól…
Igen, tudom mi a különbség a kellékszavatosság és a kötelező jótállás között. Papírom van róla.
És igen, újra indul a jótállás.

És igen, védeni kell a mundér becsületét, de azzal presszionálni az embereket, hogy csak akkor kapsz rendes alkatrészt, ha jó helyről vásárolsz - miközben minden eladott Apple eszköz az Apple gyáraiból kerül ki, és minden eladott Apple eszközből bevétele van a cégnek - nem biztos, hogy szimpatikus. De legyen.

Viszont akkor egy kérdés: ha “hivatalos” helyen vásárolt 300eFt-os cuccot visz be az ügyfél az iStyle szervizébe a vásárlást követő másfél évvel, akkor a jogszabály általi 3 éves jótállást alkalmazza a szerviz, vagy az Apple 1 éves korlátozott jótállását?

A magyarországon lévő jogszabály érvényes! Az Apple korlátozott garancia egy világszintü garancia tehát az 1 év alatt viheted te akár singapurba is javítatni. De 1 év után csak oda ahol vetted, itt azért azzal vigyáznék, hogy oda vinném vissza az elejétől fogva ahol vettem , nehogy ez miatt veszítse el a jótállást. Amúgy itt le van írva feketén-fehéren. Szerintem, ha apple.hu-n rendelsz akkor van csak 1 év jótállás, de ebben nem vagyok biztos ezért őket kell felhívni.

Ha van róla papírod, akkor tudnod kéne, hogy nem írhatja felül negatív irányba egy cég a fogyasztóvédelmi törvényeket. Nem is írja felül, ez egy kiegészítés a törvényeken felül.

1 kedvelés