Beszélgessünk 2021-ben a 3 éves jótállásról és a garanciáról, valamint az AppleCare+-ról!

Légyszíves oszd már meg kérlek, hogy hol van ez törvénybe leírva, hogy újra indul a jótállás mert én ilyen szabályzást nem találtam, csak a kellékszavatossággal kapcsolatban. A jótálláshoz le van írva feketén-fehéren, hogy csak azzal az idővel hosszabbodik amennyi ideig nem tudtad használni a készüléket.

az teljességgel a te döntésed, hogy hová viszed szervizbe, és hogy ennek milyen következményei lesznek a készüléked esetén. sehol másutt nem kapsz eredeti alkatrészt, csak és kizárólag akkor, ha hivatalos szervizpartneren keresztül történik a készülék javítása.

ha az adott bolt, ahová visszaviszed, amikor problémád van, nem az Apple hivatalos szervizpartnereihez juttatja el a készülékedet, hanem saját szervizében vagy bárhol másutt javítja/javíttatja meg, akkor azzal csak magaddal tolsz ki, mert nem tudnak az Apple-től eredeti alkatrészt vásárolni, így kérdéses a minősége.

ha meg az adott bolt maga is egy hivatalos szervizpartnerhez viszi el, akkor az egész ügyintézés még sokkal hosszabb, mint ha te magad vinnéd be közvetlenül egy hivatalos szervizpartnerhez.

Mármint ezt fordítva gondoltad…

Kellékszavatossági jogokat az a Vásárló is érvényesíthet, aki nem minősül fogyasztónak.

KÖTELEZŐ JÓTÁLLÁS NINCS A VÁLLALKOZÁSKÉNT VÁSÁRLÓK RÉSZÉRE

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján a Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott, a rendelet 1. mellékletben felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre jótállási kötelezettség terjed ki.

Lényeges momentum tehát, hogy csak fogyasztói szerződésekre vonatkozik a jogszabály kiemelt védelme, vagyis az átlagfogyasztóknak biztosít többletjogosítványokat. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 8:1.§ 3. pontja alapján fogyasztó a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy. Vagyis gazdálkodó szervezet, egyéni vállalkozó, egyéni cég jogilag nem természetes személy, így fogyasztónak sem minősülhet.

Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy hogyan mukodnek ezek a dolgok egyutt a diakkedvezmennyel, amit bizonyos uzletek itthon is tamogatnak (iStyle eseten is egy M1-es MBP-n 100K+ osszeget lehet sporolni)?

Illetve ezen belul is arra lennek leginkabb kivancsi, hogy mi tortenik akkor, ha pl. csaladon belul vasarolná valaki a gepet (ervenyes diakigazolvannyal), viszont en hasznalnam azt es en szeretnem elintezni a gepre (M1 MBP) az AppleCare+ szolgaltatast (tudom, itthon hivatalosan nincs erre lehetoseg, viszont volt ebben a cikkben is egy referencia arra, hogy hogyan lehet megoldani)? Okozhat-e ekkor (az AppleCare+ ervenyesitesekor) gondot, hogy nem az en nevemre szol a szamla?

Valamint, ami ennel is fontosabb, hogy ha a kesobbiekben szukseg lenne az AppleCare+ igenybe vetelere (barmi problema eseten), akkor szukseges-e a jelenlete barmilyen (levelezes/szemelyes atadasa-atvetele az eszkozoknek) formaban annak a szemelynek, akinek a nevere szol a szamla?

Az esetleges segitseget elore is koszonom. :slight_smile:
Udv.,
Zsolt

Igazából az itt felmerülő kérdésekre majd jövő ilyenkor kezdenek az első válaszok jönni, amikor ugye az első hosszabbgaris vasak, 1 év után elromlanak és érvényesíteni akarja a tulaja hivatalos szervizben a gariját.

100K+ ? Gondolom akkor munkára vásárolsz MBP közel 1,7 millióért. Ott már nem tudom megéri-e diákigazolvánnyal játszani, de ezt Te tudod. Az Apple leírja egyértelműen, hogy tilos továbbértékesíteni. Ha nem igazolvánnyal veszed akkor más. Én cégre szoktam készüléket venni és privátra az AC-t, így még sose volt probléma. Nem hiszem, hogy baj lenne mert az Apple Care-t a készülékre veszed így, ha el vagy tovább adod a készüléket is marad rajta az AC. Vagyis ezt úgy értsd, hogy ha eladod a készüléket az AC-t is vele tudod. Az iPhone-nál pl automatikus volt és baj se volt még belőle. De Mac-nél lehet át kell íratni a AC-t is.

Az Apple Care szabályok nem változtak az ugyanúgy működik mint eddig is.

Elnezest kerek, a 100K+ figyelmetlenseg volt. :slight_smile:

Koszonom szepen a gyors valaszokat!

1 kedvelés

Olyankor mi van, ha van egy iPhone 12 szolgáltatótól, és van apple care+ is: betörik a telefon kijelzője, beviszem szervízbe, kicserélik. Ilyenkor új IMEI számút telefont adnak, vagy marad a régi? Azért lehet ez fontos, mert ha lejár 2 év után a care+, akkor még nagyjából egy évig érvényes jótállás ad a szolgáltató. Ilyenkor lehet valahogy bizonyítani, hogy Apple által cserélt, vagy úgymond bukom a care+ miatt a 3. év jótállást?

Masik lesz az IMEI es a sorozatszam is. Kapsz egy papirt, amin rajta lesz a csere tenye.

Köszi, és a szolgáltatónak azt el kell fogadnia?

Errol a szolgaltato tud adni felvilagositast, tekintve, hogy a cserelt keszulekhez neki mar semmi koze nincs.

mivel a szolgáltató eleve a hivatalos szervizpartnerekhez irányít, ha bármi szervizelési kérdésed van, így akkor egyúttal a szerviz bármilyen döntését, így a készülékcserét is el kell fogadják.

de igazából épp emiatt szerintem ez mindegy is, mert még a 3. évben is a hivatalos szervizpartnerhez kell menned vele, nem a szolgáltatóhoz, ők meg (adott esetben az eredeti számlát is bekérve) látni fogják a rendszerben, hogy a készüléket az Apple már kicserélte, és hogy mi lett az új IMEI-szám.

Sziasztok,
Iphone SE 2020, normál használat mellett 1 év 2 hónap után az akkuumlátor 87% -os, de sokszor előfordul, hogy már délben töltőre kell rakni. Regisztráltam időpontot az apple.hu -n, apple szervízben mondják: 3 hónap munkagarancia van a kicserélt (eredeti, gyári apple) akkumlátorra.
Apple support: A szervizek adják a garanciát.
Szerviz: Apple vállalja a garanciát.

Fogyasztóvédelem, GVH, nem tudom kihez kéne menni, hogy észhez térítse őket.
Magyarországon forgalomba hozott 10.000HUF fölötti értékű eszközre 1 év a garancia. Vonatkozik ez a cserealkatrészre is.

Szerintetek?

Nem, 90 nap jótállást kapsz bármilyen cserekor az Apple-nél.

Magyarországi jogszabályok szerint:
Magyarországon forgalomba hozott 10.000 - 100.000HUF értékű elektronikai eszközre 1 év a garancia.

Lehet, hogy Apple szeretne máshogy eljárni (a példa is mutatja), de attól még az itt eladott eszközök / alkatrészek esetén az itteni jogszabályok vonatkoznak rájuk is.

Nem véletlen az egymásra mutogatás a magyar szervizek és Apple részéről.

Hozzáteszem a “we can do” nem hivatalos Apple szervizek mindegyike (min.) 6 hónap garanciát ad a kicserélt akkuumlátorra és jellemzően drágábbak mint az Apple hivatalos szervízek.
Mondjuk lehet ezért drágábbak… :smiley:

A fogyasztóvédelem amennyiben jól tudom, mint olyan, beolvadt valami másba, ott email-ben lehet kommunikálni és kb pont soha semmit nem fognak tenni a fogyasztókért. Pont ma reggel volt róla szó a Rádió 1-en, Balázséknál mint egy téma. A csaj vett egy “gyári” töltőt valamihez, amit hazavitt és nem működött, majd visszavitte a boltba ahol vette és reklamált, hogy kér egy másikat, nem volt, akkor adják vissza árát, de nem akarták. Erre ő a fogyasztóvédelemmel próbált fenyegetőzni, a boltban kinevették, hogy nyugodtan mehet.
Kiderült mint olyan megszűnt-beolvadt és az előbb említett módon lehet “megoldani”.
Ezután felhívtak egy valakit valahol aki a sz@rt próbálta színesre és illatosra festeni a rádió 1 műsorában, kevés sikerrel. Ergo ha én most egy kezdő ügyvéd lennék, kevés lehetőséggel, hát simán utána néznék ennek és amennyiben igaz, még pár hasonszőrűvel (kezdőkkel) összefogva mint jogvédő iroda specializálódnánk ilyen ügyekre, lenne meló bőven, mert törvények azért vannak, ha nincs is akik érvényre juttatnák, mivel sokan nem fognak perre menni még nagyobb dolgokért sem mint egy vacak töltő. Nem vagyok jogász, csak ötletelek és talán adok valakiknek egy jót. :smiley:

Az baj, hogy pont a kisember szopja be ezt, mert ugye ő semmit sem tud tenni. HA van egy kis pénze az embernek, akkor meg kell venni az AppleCare+ az Apple esetén, mert mindent el lehet intézni az alatt, vagy pedig biztosítást kell kötni. Ez konkrétan jelenleg a “fogyasztóvédelem”, mert itt lesz esélyed, hogy kicserélik, megjavítják a dolgokat.

A csaj, akiről beszélsz Gunár valszeg nem az alzán, emagon vett töltöt vagy ilyen nagy cégeknél, hanem kis béla GSM boltjában. Mert a nagy cégek ezt megoldják adnak egy másikat vagy a pénzt.

Én például 3/4 év után most cseréltetem az M1-ben az aksit az AppleCare+ alatt. Mert 84%-os és szerintem gáz. Vertem az asztalt és kicserélik pont. Ráadásul topcase csere, tehát az egész alsó részt billentyűzettel mindennel cserélik (kivéve alaplap). Tehát boldog vagyok az egész dologgal.

Nem tudom hol vette, de az emag-ot ne feszegessük, mert egy rohadtul gusztustalan cég az én tapasztalatom szerint. Vettem pár éve egy tabletet a kisfiamnak, ami ütésállóként lett eladva, nem vártam tőle sokat ilyen téren, de gondoltam talán jobban bírja majd a gyerek használatát mint a sima verziók (Archos Sense 101x) , pár hónap múlva repült egyet szegény és hát elrepedt rajta az érintő lap, a kijelző túlélte. Mivel garis volt beküldtem a szervízbe az emagon keresztül, pedig simán az akkor még létező szervizükbe is be tudtam volna vinni, DE nem lehet, csak az említett módon. Na mindegy bekerült hozzájuk és vártam, eltelt 2 hónap és nekem kellett telefonálnom mi van a tabbal. Akkor már próbálkoztak, hogy ők küldtek nekem árajánlatot de én állítólag nem fogadtam el (emailben) mondtam nem jött (minden más email megjött tőlük ez nem) így nem volt mit. Jó küldtek egyet a teljes kijelző + érintő cserére annyiért mint a tablet ára, ja nem kicsit többért. Mire telefonon megkérdeztem ezt hogyan gondolják mikor garis a vas és ütésállóként adták el, arról nem is beszélve hogy az érintője törött csak a kijelzője hibátlan. Próbáltak hülyíteni azután is hogy közöltem szakmabeli vagyok kb és nem eszem a sületlenséget + utána néztem a dolognak és ennél a típusnál nincsen ragasztva, simán cserélhető külön is. De ők nem tudják és különben is ennyiért csinálják, ha nem kell visszaküldik. Visszajött a tablet. Utána meg akartam változtatni a véleményemet amit adtam a vásárlás után, hát ameddig negatívat adtam nem ment át a szűrőjükön, de ahogy nem volt benne semmi negatív az egészről már meg lehetett változtatni a régi véleményezést. Ne ezért gusztustalan banda az emag szvsz.
Mindegy közben vettem egy Samsung Galaxy Tab Active 2 -t (60e-ért pár hónaposan) és az már kb 2 éve bírja a strapát, pedig repül néhányszor. Szóval ennyit az emagról.
Bocs az offért itt csak hát hasonlókat olvastam is mikor ez zajlott velük és hallottam is, ne ezért írtam le, okuljon más is belöle.

1 kedvelés