Craft – egy gyönyörű, natív jegyzet és dokumentum alkalmazás egy hazai fejlesztőcsapattól

Eredetileg itt jelent meg: https://szifon.com/2020/11/20/craft-egy-gyonyoru-nativ-jegyzet-es-dokumentum-alkalmazas-egy-hazai-fejlesztocsapattol/

A Craft egy rendkívül letisztult, egyszerű, de mégis sok funkcióval rendelkező jegyzet és dokumentum alkalmazás, amely natívan elérhető iPhone, iPad és Mac készülékekre, ráadásul egy magyar csapat áll mögötte! Az alkalmazásról már megjelent egy nagyon részletes cikk a MacStories oldalán, viszont lehet pár olvasónk már tudja, hogy én is aktívan részt vettem az alkalmazás létrejöttében,…

1 kedvelés

Én mindent a Jegyzetek-be dobok. Jól kereshető, könnyen kezelhető, iphon, Mac szépen szinkronban is tartja.
Nagyon megörültem a Craft-nak. Nem kicsit tett hozzá a lelkesedésed is ahogy írsz róla.
Igazi csemegének tűnt, amit gondoltam majd jól belakok.
Alig vártam, hogy letöltsem. A fizetős része is ok. Ilyen napi szinten többször használatos eszközre azonnal fizetem az árát ha megtetszik.
Egy bajom van vele, ami miatt máris eldőlt a sorsa. Csak angolul tud… Azt gondoltam, hogy alap lesz a magyar, mivel magyarok alkotása. Nyilván átrágnám magam az egyszerű dolgain, de amit tud azt soha nem tudnám kivenni belőle.
Hátha egyszer…

Az azért erősen necces, hogy magyarok nem csinálták meg magyarul ! (finoman fogalmazva)

1 kedvelés

Bár nekem nem okoz gondot egyáltalán az angol, azon én is felhúztam a szemöldököm, hogy magyar csapat fejlesztése és nem tud magyarul. :thinking:

ForkLift is ilyen app volt. Évekig kellett könyörögni mire magyarul megcsinálták. Már mindegy mert átálltam pathfinder-re bár nem magyar. Sokkal jobb :smiley:

Nekem amúgy nagyon bejött a Craft. Bár egyelőre elég az ingyenes verzió is arra amennyit én jegyzetelek, de ha ez megváltozik szívesen fizetek is érte. Eddig a Google Keepet használtam.

A google keep-nél jobb lenne? Szinkronizálódik a két eszköz között?

Csak iPhone-on használom a Craftot, úgyhogy ezt nem tudom megerősíteni, de tuti biztos.

Nem értem, hogy a szinkronizálásról miért nem esik szó egyáltalán. Nem ez a legfontosabb?

Mert gondolom manapság ez alap, hogy működik.

Kipróbáltam, működik a szinkronizálás!
Kereső is van benne ami a google keep-ben nincs így adok neki egy esélyt.
Köszi!

1 kedvelés

Ok, a kereső nem működik hiba keresek rá egy szövegre ami már el van mentve. Kár érte :(((

Jelezni kell nekik és javítják. Minden alkalmazásban vannak hibák.

1 kedvelés

Gyönyörű alkalmazás, @danikorpai ! Gratulálok!! Rengeteg energia és ötlet ment bele, nagyon tetszik.

A váltáshoz pár dolgot hasznos lenne tudni. Tudsz segíteni, hogy ezek (tervben) vannak-e?

  1. Táblázatok a jegyzetben (elsőre nem találtam meg)
  2. Importálás Apple Notes-ból (250 jegyzetem van benne, az egészet migrálnám)
  3. Közösen szerkeszteni csak Space-en belül lehet, vagy egy-egy jegyzetet is?
  4. Webes szerkesztés lehetősége (munkahelyen sajnos nem Mac van :frowning: )

Előre is köszi!

2 kedvelés

Nagyon szépen köszönjük a pozitív visszajelzést és a lokalizáción már dolgozunk. :slight_smile:

Természetesen minden eszköz azonnal szinkronizálódik. Az alkalmazás gond nélkül működik offline és online is és a kollaboráció miatt valós idejű szinkronizáció van. :slight_smile:

Jelenleg is dolgozunk a kereső okosításán, viszont addig is az iOS Spotlight tud keresni a dokumentumok tartalmán. Tehát ha a beépített iOS keresőt használod, az fog tudni a Craft jegyzeteid tartalmában is keresni.

1 kedvelés

Nagyon szépen köszönjük! :slight_smile: Táblázatok jelenleg nincsenek, viszont már tervben vannak (itt egyszerűbb táblázatokra kell gondolni, mint például amilyen a Notes alkalmazásban található).

Az importáláson pont most dolgozunk, hogy egyszerre több jegyzetet is át tudj hozni.
Közösen szerkeszteni jelenleg csak közös Space-en belül lehet igen.
A webes szerkesztőn pedig dolgozunk, de az még picit odébb lesz. :slight_smile:

Arra van valami lehetőség hogy a microsoft onenotes-bol lehessen importálni az ott lévő jegyzeteket, vagy ilyet ne is várjak. Köszi

Próbáltam, de nem keres az ios keresője a craft-ban :frowning: