Elérhető az iOS 12.1, a watchOS 5.1 és a tvOS 12.1 első béta verziója

De ezt az sw frissítést az Apple fogja adni, valószínűleg a 12.1-ben, tekintve, hogy az egész világon nincs még jelenleg eSIM támogatása az iPhoneoknak.

volt már olyan külföldi tweet pár napja, amelyikben X szolgáltató ügyfelénél megjelent ez a bétával. de önmagában attól, hogy bétát használsz, még nem feltétlen fog menni, mert várhatóan most is carrier bundle kell majd hozzá, amihez szolgáltatói támogatás is kell, és egy ilyen bundle nem biztos, hogy egyhamar benne lesz a bétában az adott magyar szolgáltatóhoz.

elvileg Magyarországon is működni fog a Telekomnál. És éni s úgy értelmezem hogy az apple adja a szoftver frissítést.

fentebb linkeltem a Telekom vonatkozó oldalát. a hazai elérhetőség kapcsán az ő oldaluk a mérvadó jelenleg, nem az Apple-é.

Engem az egész dual sim-es dologban az bosszant a legjobban, hogy tök simán letarolhatták volna gyakorlatilag fél Európát, ha itt is elérhetővé teszik a 2 fizikai foglalattal rendelkező modellt, nem csak Kínában.

Gyakorlatilag itt Európában nagyon sokaknak van legalább 2 telefonja (1 privát, 1 céges). De nem, cseszekednek az eSIM-mel, ami összesen 7 országban érhető el (az Apple szerint - köztük a magyar Telekom: https://support.apple.com/en-us/HT209096).

amint elterjed az eSIM már azt sem fogjuk tudni hogy milyen volt az élet SIM kártyával :slight_smile: jó ez így.

Persze, ebben egyetértünk, de igazából mióta is elérhető az eSIM? Ha jól emlékszem az iPad mini 3 (2014-ben) volt az első, amit ezzel szerelt az .

En pl. tuti eSIM-re fogok valltani, ugysem csereberelem a SIM-et, mondjuk a dual SIM kepesseg eddig sohasem hianyzott. EU teruleten kivul ugyis akkus WiFi routerrel oldom meg a netet, mert sokkal kenyelmesebb.

Én megőrülök tőle, hogy két telefonnal kell rohangálnom. Céges policy miatt átirányítani nem lehet a cégest, nyilván a privát telefonom az erősebb / szebb / jobb. Persze ezen valamennyit segít a Handoff, de az se mindig működik. Szívesen cseréltem volna az X-em egy X🅂-re, ha ezzel mergelni tudtam volna a az X-et és a 6 Plus-t, de ez a kör még akkor várat magára.

Szerk: Mondjuk más kérdés, hogy a privátom és a cégesem is olyan hálózatot használ, ahol még kanyarban sincs a eSIM… :'D

Nekem csak privat van, az elveim tiltjak, hogy olyan cegnel dolgozzak, ahol adni akarnak (vagy kotelezoen adnak) telefont es notebookot. Ez szamomra azt jelenti, hogy rabszolga leszek.

Én nem érzem annak, főleg hogy a céges telefon használat a munkaidőre vonatkozik (8-17 óra között), előtte utána max ha te akarod best effort jelleggel, de attól még cipelnem kell / töltenem kell / rá kell néznem).

A másik ami miatt örülök hogy van: rengetegszer bonyolítok illetve kollégák is bonyolítanak külföldre/külföldről hívást (EU kívülre/kívülről is), így annyira nem bánom, hogy minden hónapban lesz*passam magam egy telefon költség elszámolással…

De persze a te álláspontod is megértem. :slight_smile:

Sziasztok!

Iphone 6 telefonom van, 12.1-es IOS-sal. Érdekes módon a telepítés után a képernyőre került a “Mérés” applikáció ikonja. Rákattintottam és eltűnt? A Mérés nem kompatibilis Iphone 6-ra? Akkor miért jelent meg az Ikonja?
köszi b

a Mérés app csak az ARKitet támogató készülékekkel működik, tehát iPhone SE, 6s, és újabb típusokkal, az iPhone 6-tal nem.