Elérhető iOS-re is az EESZT COVID19-védettséget igazoló appja

Értettem, hogy sima személyi van, de gondoltam, itt érdemes megemlíteni és így lesz világos mások számára is :wink:
Szóval végül mindenképpen szívás…

Ja oksi. :smiley:

Mindenképp szívás tényleg már csak azért is, mert egyáltalán nem megbízható. És egész biztos, hogy fontos helyzetben nem működne. Igen kellemetlen lehet, ha mondjuk elzavarnak egy koncertről vagy moziból, mert épp le van rohadva az alkalmazás…

az alkalmazás maximum akkor lehet lerohadva, ha épp nem megy az EESZT. de akkor a fizikai kártyád érvényessége sem ellenőrizhető vissza, hiszen az azon lévő QR-kódban is az EESZT-re mutat a link.

Ez mondjuk igaz, de egyéb technikai dolgok is szembejöhetnek. Bár még soha nem fordult elő velem, de akár a telefon is lemerülhet. Szóval én tuti magamnál fogom tartani a fizikai kártyát is. :smiley:

gondolom az túl egyszerű lett volna, hogy lekérdezéskor elmentem a walletbe… :man_shrugging:

Én is csináltam egy screenshotot.
Így nem sok értelme az appnak.

jadeye: cib app beállításokban legalább kikapcsolható a kevert számkiosztás a pinhez.

mondjuk szerintem ez egy tök ötletes megoldás a biztonság növelésére, még ha adott esetben kicsit zavaró is. inkább legyen növelt biztonság, mint hogy illetéktelenek férjenek könnyebben a pénzedhez.

‘Kifigyelés’ ellen jó lehet vagy ha a beütött karakterek helyeit nézik a zsíros ujj után.
Viszont ahol ezt mondjuk látják pl kamerázott területen, ott a beütött karaktert is látják.
Az opció megvan mindenkinek használni vagy kikapcsolni cib-ben az a lényeg.

Eeszt-ben nem látom a racionális indokot erre. Van fizikai plasztikkártya 1:1 ugyanezen infókkal (még).
Az ügyfélkapu a legbizalmasabb kormányzati helyünk, oda meg elég egy egyszerű user+pass.:face_with_monocle:

De nem vagyok kiberbiztonsági szakértő.

Kipróbáltam iOS / mobile-pocket alkalmazással

letárolni a kártya fotóját.
A QR kódot is kezeli, külön mutatja.
Kérdés, hogy akinek meg kellene mutatni, az elfogadhatja mobilon mutatva, vagy sem.

valószínűleg nem fogják elfogadni így, hiszen van rá külön app, egy kódot meg bárki el tud tárolni.

Zsíros új helyek probléma megoldva.
De:
Jóval tovább tart beütni, több idő is van kifigyelni.
Statikus kiosztásnál, ha tudod a kódot akár takarásban vakon be tudod pötyögni.
Zsíros új hely egy beléptető kapunál vagy riasztónál tényleg megfigyelhető, de egy telefonnál úgyis az egész folyamatosan tapizva van össze-vissza.
Szóval van amikor segít, de van amikor ront

"Van fizikai plasztikkártya 1:1 ugyanezen infókkal "

Már aki megkapta másfél hónap alatt. Khm…

Ezen valóban segíthet az applikáció

Hat srácok ez igazi kacaj. Komolyan egy Paks kezeléséhez szükséges biztonsági rendszer kell egy COVID kártya felmutatására - amit ráadásul azonnal kellene produkálni???
Mindeközben gov.hu, bank stb egy egyszerű felhasználónév jelszó párossal megy. Ráadásul a gov oldalán olyanokat is tudsz csinálni ami tényleg kihat az életedre és pénztárcára.
A biztonság fontos. DE EZ MOST TÉNYLEG KOMOLY??
70 éves anyám hogy fogja használni??? ( igen, idős de geek és rohadtul nem akarja a kártyát magával hordozni)
Ismét nagy csalódás.
Mellesleg ez egy AMATŐR app, középiskolás gyerekek összedobták a szünetben.

1 kedvelés

Szerintem egy értelmesebb 10 éves is összedob még talán jobbat is. Igaz, biztosan nem kaszál csilliárdokat érte.

hogyhogy hogy? regisztrál, aztán pedig amikor le akarják olvasni a kártyája adatait, beírja a PIN-t, és megnyitja a QR-kódot. kettő lépés.

Persze és akkor mi is van a F-ID biztonságával? Azt minek is találta ki az Apple, ha egy jól megfizetett fejlesztő mert aki ilyen hivatalosat csinál azt igen jól meg szokták fizetni, nem használja ezt a lehetőséget, ami bárki számára használhatóbbá teszi a használatát és mellesleg le sem lehet lesni, a megkerülése meg nem jelent erre az adatra veszélyt. Nem értem miért nem lehet normálisan megírni valamit ha adott a lehetőség és ez már a második ebben a témában. Ez engem egy 97-es projectemre emlékeztet, amikor beadtam egy tervet a MATÁV-nak a kiírt tenderére, a kábel rendszer védelmére és mellesleg még tudott volna mást is ami hasznossá tette volna, de az elvemet követve az egyik bennfentes rokona maximálisan kiherélve (kimaradt minden ami a lelke lett volna mert nem tudta megoldani tervek nélkül olcsón) csak alap funkciókkal, drágábban kivitelezve, megkapta a tendert. Na vmiért nekem ez jutott az eszembe erről az app-ról is.

van ez a wallet/tárca izé, nem kéne oda rakni? :smiley:

Oda lehet, de nem fogják elfogadni.

Szerintem ebben pont az lehet a lényeg, hogy így ki tudják zárni a kamu kártyákat. Bár nem tudom hogyan ellenőrzik ha valahol tilos nélküle és bemegy a szerv. Az app-ban pedig csak a hivatalosan megcsinált kártya lesz látható.