Elérhető iOS-re is az EESZT COVID19-védettséget igazoló appja

Csak a qr kódot tudják ellenőrizni egy másik appal, amit össze kell hasonlítani a személyivel. Aki nem megy el a második oltásra, annak érvénytelen lesz a kártyája elméletileg. Nyílván senki nem küldi vissza :smiley:
Pusztán a logika mentén el kéne fogadniuk, hisz semmivel sem tud hamisabb lenni.

De Amennyire amatőr ez az egész informatikailag a kezdetektől azon se lepődnék meg ha nem is lenne megoldás a kártyák érvénytelenítésére.

Annak ellenére, hogy nagyon vártam ezt az alkalmazást most már úgy vagyok vele, hogy alig várom, hogy megérkezzen a plasztik kártyám, ezt a gagyi szemetet meg törlöm a telefonról és inkább a plasztikot adom át ha kérik. :smiley:

Abban reménykedem, hogy ha elindul az egységes EU-s igazolás akkor annak jobb alkalmazása lesz és akkor visszatérek a telefonnal való azonosításra. Kérdés persze, hogy ez lesz e nálunk is, vagy ebből is kimaradunk mert menő, ha mi mást használunk mint a többiek… :roll_eyes: :woman_shrugging:

1 kedvelés

Az nem tűnik életszerűnek, hogy egy (tömegeket érintő) beengedési ponton mindenkitől meg fogják követelni és le fogják ellenőrizni, hogy valós időben élő net kapcsolaton keresztül mutassa be az appal a COVID igazolását és egyeztessék a személyazonosságát.
Ehhez egy ilyen beléptetésnél egyszerűen nincs elég idő és nem is mindig biztosíthatók a feltételek (pl nincs térerő a mobil netethez)
Tehát a gyakorlatban ez legjobb esetben is úgy fog ez kinézni, hogy már a beléptető pont előtt mindenki lekérdezi az appal magát és azt bemutatja mikor odaér, ehhez a beengedők is partnerek lesznek mert az ő munkájukat is egyszerűsíti. De, ha ez így lesz, akkor pont elég lesz egy képernyőképet menteni még akkor amikor az komfortosan megoldható. Igen ám, de ez pont azt jelenti, hogy ebből nem fog kiderülni, hogy vki nem ment el a második oltásra és közben visszavonták az igazolását. Azaz az egész a gyakorlatban pont annyira lesz aktuális mintha fizikai kártyát mutatna fel valaki.

Szerintem ezért lenne célszerű a papírlapocskát elkérni, mert azon rajta van a második oltás dátuma is… Csak hát az meg egy nagyon kényes valami, le kéne esetleg lamellázni vagy ilyesmi…

Én csak arra gondoltam, hogy ezt lényegesen nehezebb hamisítan i mint a kártyát és ez az app-on belül ezért szinte biztos hogy valódi adatot ad. Persze sokkal jobban is megvalósítható lett volna ha akarják.