Elérhetővé vált a Telekomnál az Apple Watch LTE támogatás! – aktiválás, beállítás

Tapasztalataim az Apple Watch (AW) Családi beállításáról:
Ez a lehetőség olyan esetre lett kitalálva, ahol az AW olyan családtagnak lesz,

  • Akinek nincs (vagy még nem szeretnénk, hogy legyen) iPhone-ja
  • Akit erősebb szülői “kontroll” alatt szeretnénk tudni
  • Akinek (még) nem szükséges egy külön (drágább) árú előfizetés (spoiler: na erre nincs még költséghatékony Apple kompatibilis szolgáltatói ajánlat itthon)

Mi működik itthon és mi nem:

  • Igen, lehet iPhone nélküli családtagot hozzáadni, ami működik Wi-Fi-n, de
  • Nem lehet iPhone nélküli családtagot hozzáadni, ami működik Mobil előfizetéssel (nincs még olyan szolgáltató (a Telekom sem) amelynek volna ilyen csomagja, igen próbáltam Telekommal lásd lentebb képernyőképet)

Mit próbáltam és mit nem:

  • Próbáltam: Szülői telefon készülék Telekom szolgáltatói csomagban (innen már nem enged semmilyen előfizetést hozzáadni arra hivatkozva, hogy a telefonon lévő Telekomos fiók segítségével nem engedi, noha szívesen megpróbáltam volna egy másik Telekomos előfizetéshez való előfizetés hozzáadását, de már itt elakad a folyamat)
  • Nem próbáltam: Szülői telefon készülék NEM Telekom szolgáltatói csomagban (nem hinném, de esetleg itt engedheti a Telekom előfizetés hozzáadását az órához)

Feltételezés:
Külföldön vannak országok/szolgáltatók ahol van direkt olyan szolgáltatói csomag amelyikben a szülő előfizetése alatt lehet (másik számmal) olcsó/korlátozott gyerek csomagra előfizetni. Megjegyzem itthon van ehhez hasonló direkt ennek a célcsoportnak MyKi Wacth-r és hasonlóra, de NEM Apple kompatibilisen. Hajrá hazai szolgáltatók, hajrá Apple

Mi tettem végül:

  • Vettem egy használt iPhone 6s-t amit alapvetően nem hord magával a gyerkőc
  • Ettől még kiskorú családtagként közel az a szülői kontroll lehetséges, ami iPhone alkalmazása nélkül lehetséges
  • Igen, ez itthon sajna azzal a felárral jár, hogy kell egy plusz “felesleges” készülék, plusz Telekom előfizetés MultiSIM-es

Ha lesz erőm legközelebb megírom, hogy az előző MyKi Watch-hoz képest mik a tapasztalatok (spoiler alert: vegyes)

1 kedvelés