Elérhetővé vált a Telekomnál az Apple Watch LTE támogatás! – aktiválás, beállítás

Nem szerintem ez határozottan nem a Family Plan.
Ez arról szól, hogy ellentétben a telefonnal az óra csak egy mobil elérhetőséget tud “egyszerre” kezelni, ha a telefonnal nincs kapcsolata (messze van a telótól)

Ezt nem igazan ertem. Az oradon, csak azok azok az elofizetesek lehetnek, amihez van elofizetesed a telefonon is (az hogy ezmost fizikai sim vagy esim vagy tobb esim, az mind1). Ha te masik elofizetest akarsz, az pont a “family plan”-os dolog, amihez nalunk el sem tudod inditani a folyamatot, mert a mi regionkban ez nem is erheto el, igy errol kaphatsz maximum tajekoztatast.

@Nem_Tom szerintem a linkre gondolt amit beraktam a hozzászólás után eggyel és szerintem azt hitte, hogy arra válaszoltál és nem az előtte lévőre.

Szóval nem megy. Valóban csak a saját MultiSIM előfizetésedet adhatod hozzá, amivel a telefont is használod, így másik Telekom-os kártya nem adható hozzá az órához.

Igen, úgy értettem, hogy a linkre válaszolt @Czo és erre reagáltam.

Tapasztalataim az Apple Watch (AW) Családi beállításáról:
Ez a lehetőség olyan esetre lett kitalálva, ahol az AW olyan családtagnak lesz,

  • Akinek nincs (vagy még nem szeretnénk, hogy legyen) iPhone-ja
  • Akit erősebb szülői “kontroll” alatt szeretnénk tudni
  • Akinek (még) nem szükséges egy külön (drágább) árú előfizetés (spoiler: na erre nincs még költséghatékony Apple kompatibilis szolgáltatói ajánlat itthon)

Mi működik itthon és mi nem:

  • Igen, lehet iPhone nélküli családtagot hozzáadni, ami működik Wi-Fi-n, de
  • Nem lehet iPhone nélküli családtagot hozzáadni, ami működik Mobil előfizetéssel (nincs még olyan szolgáltató (a Telekom sem) amelynek volna ilyen csomagja, igen próbáltam Telekommal lásd lentebb képernyőképet)

Mit próbáltam és mit nem:

  • Próbáltam: Szülői telefon készülék Telekom szolgáltatói csomagban (innen már nem enged semmilyen előfizetést hozzáadni arra hivatkozva, hogy a telefonon lévő Telekomos fiók segítségével nem engedi, noha szívesen megpróbáltam volna egy másik Telekomos előfizetéshez való előfizetés hozzáadását, de már itt elakad a folyamat)
  • Nem próbáltam: Szülői telefon készülék NEM Telekom szolgáltatói csomagban (nem hinném, de esetleg itt engedheti a Telekom előfizetés hozzáadását az órához)

Feltételezés:
Külföldön vannak országok/szolgáltatók ahol van direkt olyan szolgáltatói csomag amelyikben a szülő előfizetése alatt lehet (másik számmal) olcsó/korlátozott gyerek csomagra előfizetni. Megjegyzem itthon van ehhez hasonló direkt ennek a célcsoportnak MyKi Wacth-r és hasonlóra, de NEM Apple kompatibilisen. Hajrá hazai szolgáltatók, hajrá Apple

Mi tettem végül:

  • Vettem egy használt iPhone 6s-t amit alapvetően nem hord magával a gyerkőc
  • Ettől még kiskorú családtagként közel az a szülői kontroll lehetséges, ami iPhone alkalmazása nélkül lehetséges
  • Igen, ez itthon sajna azzal a felárral jár, hogy kell egy plusz “felesleges” készülék, plusz Telekom előfizetés MultiSIM-es

Ha lesz erőm legközelebb megírom, hogy az előző MyKi Watch-hoz képest mik a tapasztalatok (spoiler alert: vegyes)

1 kedvelés

Ez így nagyon szomorú…
Nagyon extrém megoldás jutott eszembe. Van a céges fizikai sim az iPhone-ban. Ez mellé berakok egy privát esim-et amit aztán multi simmel berakok a Watch-ba is.
Úgyis kell mennem a telekomhoz más miatt, megérdeklődöm, hogy ez élhető megoldás-e.

1 kedvelés

Miert ne lenne megoldas? Marmint, ha MultiSIM kepes az elofizetes, akkor siman kell 1 SIM a telefonba meg egy masik az oraba es kesz vagy.

Persze ez megoldás, ahogy @Nem_Tom is írja. :slight_smile:

Tudom hogy itt az Apple Watch a kérdés, de lehet még kapni itthon más gyártású eSIM-es órát is(huawei, samsung). Azok is csak multiSIM-mel mennek? Ha nem akkor ott az óra amit tud használni valaki a családból teló és felesleges huzavona nélkül.

és ez szerinted hogyan oldja meg azt, hogy Apple Watch-ot tudjon használni? :smiley:

Azzal kezdtem hogy tudom mi a feladat és másik alternatívát dobtam fel, ezért nem vágom a kérdésedet. De mindegy.is. :slightly_smiling_face:

de ha a feladat az, hogy Apple Watch-csal kell megoldani, arra szerinted hogyan lenne már alternatíva, ha nem Apple Watch-csal oldod meg? ez a követelmény önmagában megszabja, hogy mi lehet alternatíva, és mi nem.

Erre az esetre : Elérhetővé vált a Telekomnál az Apple Watch LTE támogatás! – aktiválás, beállítás - #106 általa: Nem_Tom
viszont kellene egy alternatíva, vagy nem így gondolod?

1 kedvelés

Tudna valaki segíteni?
Ti tapasztaltatok mostanában ilyet?
Valakinek van vmi tippje, hogy mit próbáljak?

15.3 és 8.4 frissítés óta behülyült az eSIM az órán, nem lehet hívást indítani és fogadni mobilhálózaton (GSM). Ráadásul a családban 2 óra is érintett. Az egyiken teljesen eltűnt az óráról, itt próbáltam újra rátenni az előfizetést többszöri próbálkozással (beleértve ügyfélszolgálatos újra aktiválást is) végül rajta van az órán (látszik az előfizetés: Telekom, állapot: kapcsolódva), de nem működik a hívás fogadás/indítás továbbra sem. A másikon pedig ugyan rajta maradt, de ugyan az a helyzet, nem lehet telefon nélkül hívni vele.

image
image

Megoldva.
A probléma a tesztelés módja volt :slight_smile:
Jáááj

@SzifonAdmin visszajelzésének köszönhetőe újabb tesztet csináltam és most már nem csak imitáltam a telefon nélküliséget repülő móddal, hanem ténylegesen kimentem a telefon hatókörén kívülre, s lám működött az óra.
Abban hibáztam, hogy figyelni kell, ha a repülő móddal a telefonon a BT csak kifehéredik (BT eszközök leválasztása holnapig) attól még stikában kapcsolatban marad telefon az órával (ezt persze le kellett volna ellenőriznem az órán, hogy a telefon mini ikon piros és át van húzva) és az óra a telefonon keresztül próbálkozik a hívással ami nyilván nem fog sikerülni hiszen repülő módba raktam… Egyszerre érzem bénának magam és picit megvezetettnek az Apple által :slight_smile: No komment…

Persze még a térerő hiánya is belejátszhatott, mert a földszinten próbáltam ahol a telefonnak elég, de az órának csak éppen…

na, de legalább akkor megoldódott.

ezt a cikkünket ajánlom még: