Elérhetővé vált a Telekomnál az Apple Watch LTE támogatás! – aktiválás, beállítás

Arrol nem beszelve, hogy megint arrol szol az egesz, hogy arcpiritoan megint probaljak lehuzni a nepet, amerikaban a sima gps-hez kepest 100 dollar a felar a lte-nel, szanalmas!! 150 ezer a gps es 300 ezer nalunk csak azert mert lte, ezt megis hogyan sikerult kimatekozni??? Ha meg a vàmot, afat es minden egyebet belekalkulalunk, akkor sem jon ki ez a matek. Elszomorito

Legalább hülyeséget ne írj. Te az alap aluminium és az “alap” rozsdamentes acélt hasonlítottad össze árban. Kicsit nézz jobba utána. Mert az alu GPS 154990 Ft a GPS+Cellular meg 194990 Ft.

Eddig az volt a baj, hogy nem volt, aztán most az a baj, hogy nem bír ki egy balcsis egész napot? :smiley: Nem értem ezeket a problémákat. Van, akarod használni, használod, ha nem nem. :man_shrugging:t2:

És azt ne feljtsük el,hogy ha multisim-et használsz akkor az sms értesítés a nem fogadott hívásokról megszűnik. És egy iphone xs-től felfelé ha két kártyát használsz akkor ez egy elég fontos szolgáltatás.

Nem értem. Bejön egy hívás, “kicsöng” te nem veszed fel mert nem értél rá / épp telefonáltál. Ott marad mint nem fogadott hívás, mindkét készüléken.

Nem erre gondoltam. Függetlenül attól,hogy miben használod a multisim-et ipad vagy telefon nem fog működni az sms értesítés. Tehát ha két kártyát használsz az egyiken éppen telefonálsz addig ugye a másik “lejön” a hálózatról és arra érkezik egy hívás. És ha nincs multisim akkor erről a hívásról kapsz egy sms.t,hogy xy számról volt egy nemfogadott hívásod.
És mivel az iphone-nál nagyon rosszul működik a hívások átirányítása a kártyák között emiatt nagynon nagy szüksége van erre ha sok ember hív téged.

A hivasertesito szolgaltatas technikailag ugy mukodik, hogy a megfelelo esetekre be van allitva egy atiranyitas a hivasertesito telefonszamara, ez a szam a +36309876543. Tehat, ha van bekapcsolt hivasertesito szolgaltatasod, akkor probald meg USSD kodokkal (mert sajnos az iPhone menujeben ilyet kozvetlenul nem lehet) beallitani a foglalt, nem elerheto esetben a hivasatiranyitast erre a szamra. En meg akkor letiltottam ezt a hulye szolgaltatast amikor megjelent, igy nem tudom (nem is akarok azzal kiserletezni, hogy visszakapcsolodjon) kiprobalni, hogy ez multisim eseten mukodik-e. Ha hangposta tud mukodni, akkor ez is. Legfeljebb kezzel kell beallitani. Illetve valoszinuleg a foszamra kuldi majd az smst, igy a multisimek azt nem kapjak meg.

Mit ertessz az alatt, hogy egyik karytarol a masik kartyara nem megy iPhone eseten az atiranyitas? Az atiranyitasoknak semmi de semmi koze ahhoz, hogy ez most iPhone vagy nem iPhone. Az iPhoneban osszesen egy darab radio van, igy barmilyen radio forgalmazas eseten a masik radiohoz kapcsolodo SIM nem elerheto. Ez nem olyan valami, ami szoftveresen javithato. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor neki nem DSDS hanem DSDA keszuleket kell vasarolnia.

Tehát nekem azt az információt adták a telekomnál többszöri kérdésre is( mellesleg kipróbáltan így is működik nekem) ,hogy abban az esetben ha van multisim ami a fő kártya adatmennyiségét használja akkor onnantól nincs sms értesítő. Amint kikapcsoltam egyből jöttek az info sms-ek. Amit írsz az nagyon szuper ,de már túl vagyok ezeken az usdd kódokon. Még akkor próbálgattam mikor szerettem volna az egyik kártyát várakoztatásba rakni míg a mnásikon beszélek.
És értem,hogy nem kell ilyen típusú készüléket venni,de iphone-ban csak ilyen van. És mivel ez a harmadik dual sim-es iphone-om így már tudom,hogy sajnos nagyon silány ilyen szemponból.
Amúgy is sajnos gyenge a radio benne. És ezt x,xs és jelenleg pro készülék tapasztalatával mondom.
Csak azért nem veszek másikat mert hányok az androidtol.

Bocs, ha hülye a kérdés, de ha kérek egy előfizetést a telefon mellé, akkor ugye annak más a száma, mint annak a SIM nek, ami az iPhoneban van. Ha elmegyek pl futni és hívják a telefont, akkor az “megjelenik” a watchon? Vagy csak multisimmel működik? Céges előfizum van, nem tudok hozzá multisimet kérni sajnos, ezért kérdem. Köszi!

@hajkid csak MultiSIM-mel működik, ahogyan az a cikkben is le van írva.

En sehol nem talaltam ezt a 194 ezer forint koruli arat, mindenesetre szuper hogy megjelent az apple watch lte 5 ev utan itthon is de az akksi ido ultragaz, most szembesultem vele. 2020-ban egy ora ami még reggeltol estig sem birja ki ha normalisan hasznalod?! Vannak itt bajok, bar aki megszallott apple user, az meg ezt is megbocsajtja

Én ennél komolyabb problémákat is látok amikor az óra nincs a telefon közelében. Az értesítések vagy megjonnek vagy nem. Vagy késnek vagy nem. Nem tudom miért van ez de nem nagyon jó. Mondom ezt azután hogy elég sokat teszteltem egy galaxy watch -ot is. Igaz ott többször elofordult hogy a Samu szinkronizacios szervere állt és olyankor nem kapod meg az erteisteseket addig de az Apple szinkronizacios szervere meg szintén gondokkal küzd? Vagy nem tudom mitől lehet ez. Az kimondottan idegesítő hogy ha hívnak és nem hallod pl. Akkor a missed call értesítés nem jön meg visszatérően az órára így gőzöd sincs arról hogy hívtak.

Amiota Apple Watchom van, soha nem talalkoztam kimaradt ertesitessel, pedig jonnek push uzenetek rendesen. A dokumentacio ertelmeben egyebkent, ha a nem Cellular ora nincs a telefon kozeleben (azonos helyi halozat vagy BTle kapcsolat), a GSM halozaton at torteno hivasok nem mennek at az orara(*), ennelfogva az ertesites sem. Ehhez nem eleg az, hogy van WiFi az oran.

Ha pl fel van telepitve egy adott alkalmazas az orara es a telefonra is, ha a telefonra kuldenek egy push uzenetet, az csak akkor erkezik meg az orara, ha az ora valahogyan eleri a telefont (ez a valahogy lehet Bluetooth kapcsolat, helyi halozati kapcsolat WiFi-n vagy a WiFi-n levo telefonhoz cellularis ora LTE kapcsolaton vagy WiFi-n logo telefonhoz interneten keresztul egy masik WiFin). Ha a fejleszto tenylegesen kihasznalja a watchOS lehetosegeit, akkor meg tudja ugy irni az alkalmazast, hogy akar kikapcsolt vagy elerhetetlen telefon eseten is megjojjon az orara a notifikacio.

(*) - A Cellular orara ugye mobilhalozaton at akkor megy el a hivas, ha az ora a halozatot hasznalja. De amig van WiFi, addig nem epiti ki a Cellular kapcsolatot. Emiatt nem tudom, hogy mi van akkor, ha Cellular az ora, de eppen WiFi halozaton log, amin nem erheto el a telefon. Amig tart ez a virusos hercehurca, addig nem is nagyon van lehetosegem ilyen helyzetbe kerulni, hogy ezt ki tudjam probalni.

Koszi, ezeket az arakat nem is lattam, de ahogy olvasom a teszteket, velemenyeket az lte watchal kapcsolatban, tenyleg aggaszto, hogy az akksijarol csak rosszat irnak ha aktivalva van rajta a folyamatos lte, marpedig pont ez lenne a lenyege, illetve ahogy az elottem szolo is irta, vagy megjonnek az ertesitesek vagy nem. Szerintem egy tobb szazezres oranak mar illene foleg az applenel ezeket megoldani es minimum 2 napos de legalabb egy teljes napot kibiro watchot megcsinalni. Arrol nem beszelve, hogy meg roamingra sem kepes :frowning: mindenestre elegge sok a kompromisszum, mondom ezt ugy hogy imadom az apple cuccokat

Tegnap direkt kiprobaltam, kb 9kor vettem le a toltorol, kikapcsoltam az oran a WiFit, kikapcsoltam a telefonon a Bluetoothot, delutan 6-tol piszkalt, hogy energiatakarekos modba kellene kapcsolni. Fel 7 kornyeken meg ment, fel8kor pedig mar csak az energiatakarekos modot mutatta. Ennyit meg tengerparti vagy strandos napon sem vagyok tavol a telefontol. Ekozben jottek notifikaciok, elmentem setalni, telepitettem appot. Az oram egy masfel eves Series 4, 44mm.

Hany ora LTE mukodesre volna szukseged egyebkent?

Ezért irtam hogy en kiporbaltam. Es nagyon zavaro hogy nem erkezik meg minden ra es foleg nem idoben. Pl. ha kuldenek messenger uzenetet es csak a pusht nezed meg az oran es utana kuldenek masok is van hogy csak nehany jon meg es a tobbi nem. A hivasrol meg az ertesites nagyon gyakran nem jon be az orara. Szoval ez igy eleg kiabrandito…

@zsozsobasa @Czo pont ezt a tesztet csináltam én is tegnap. Hasonlóan 9-kor levettem délután 3-kor volt 20%-on.

Nekem minden értesítés időben megérkezett probléma nélkül. IGAZ én csak iMessage és Messengeren kommunikálok, valamint emailt kapok. Ezek egyike se késett. Az jobban zavart, hogy mondjuk ha gyorsabban elolvastam telefonon, akkor is megjött Watch-ra, de nyilván ez nem életszerű. :slight_smile:

Vegig lte halozaton logott az ora? Azert 6-7 ora uzemido botrany, raadasul még utkozben macera nelkul sem tudod konnyen tolteni mint egy telefont mondjuk… miert nem lehet megoldani ezt az akksi mizeriat? Always on rajta volt neked?

Végig teljesen LTE-n volt, tökéletesen elég 6-7 óra egy átlagos balcsihoz, bármilyen fürdéshez dologhoz, aminél nem lehet nálad a telefonod. Sztem ez bőven elég, nem értem hogy ez neked miért kevés.